اخبار استانی

چرا کنسرت شهرام ناظری در کرمان لغو شد؟

اخبار استانی/ کرمان هفته گذشته بود که خبر برگزاری کنسرت “شهرام ناظری” در کرمان منتشر شد اما سه روز مانده بود به کنسرت بود، در فضای مجازی خبر لغو کنسرت از سوی موسسه برگزارکننده آن اعلام شد.

هفته گذشته بود که خبر برگزاری کنسرت “شهرام ناظری” در کرمان منتشر شد که بعد از پخش تیزرهایی باعبارت بزودی… زمان و روزش 14 اردیبهشت در سالن فجر اعلام شد و بلیط فروشی در سایت ایران کنسرت شروع شد و همه منتظر شنیدن صدای او در کرمان بودند اما سه روز مانده بود به کنسرت در فضای مجازی خبر لغو کنسرت از سوی موسسه ساز و آواز کویر منتش چه کنسرت این خواننده مطرح موسیقی اصیل کرمان لغو شد را در گفت و گوئی که با حسام تاج الدینی مدیر موسسه سازو آواز کویر برگزار می کند که کنسرت برگزار می کند و او داستان برگزاری کنسرت را می گوید تا به لغو کنسرت می رسد که شما را به خواندنش دعوت می کند. میکنم.

حسام تاج الدینی، مدیر موسسه ساز و آواز کویر درباره کنسرت شهرام ناظری گفت: ما دو هفته پیش در همین فضا هستیم، یعنی سالن فجر کنت علیرضا قربانی را داشتیم و با این که سالن ورزشی بود بهترین کیفیت را انجام داد که در این سالن ممکن است به لحاظ فنی باشد. صدا، نور و … انجام با این حال مخاطبان ما معتقد بودند سالن ورزشی مناسب اجرای این نوع کنسرت یعنی یوی ی.

وی افزود: برای همین برای کنسرت شهرام ناظری پیشنهادمان برای مجوز اجرای کنسرت در فضای رو باز یکی از مکان‌های تاریخی کرمان بود و گفت‌وگو هم با مکان‌های متولی هم انجام می‌شود و به تفاهم هم رسیده بود، و هر چند متفاوت و نسبتاً متفاوت. به سالن برای ما داشتیم ولی ما تصمیم گرفتیم و برای درخواستی درخواست اجازه دادیم و با توجه به اینکه در آنجا برگزار می‌شود، رخدادهای را برای صدور مجوز اعلام کرده بود.

تاج الدینی ادامه داد: به همین دلیل به محل استیج، چیدمان صندلی‌ها همه فکر می‌کردیم و همه چیز روشن و مشخص بود و قرار بود بلیط فروشی در سایت «ایران کنسرت» انجام شود و چون در سایت شماره صندلی و مکان هر فرد مشخص شده است. نتیجه ما از این مکان کشیده شد و شماره و جای صندلی‌ها را مشخص کرد و مجوز پل بودیم که.

مدیر موسسه ساز و آواز کویر عنوان کرد: با توجه به اینکه هنرمندی که دعوت کرده بودیم هنرمندی شناخته شده در عرصه موسیقی اصیل ایرانی است که بعد از استاد شجریان وزنه مهمی در موسیقی اصیل ایرانی است و قدمت و آثارشان گواه این است و به نوعی هویت است. موسیقی اصیل ایرانی است و در سال 1400 هم در تالار وحدت تهران کنسرت کمترین تصوری از این که اجازه داده نشده است و برای همین به مخاطبین نوید آن را دادیم و اعلام کردیم «کنسرت شهرام ناظری در کرمان بزودی… ».

تاج الدینی اضافه کرد: پس از این پیگیر مجوز بودیم و مجوز صدور صادر شد و باید این را بگویم که ارشاد و مدیریت آن و معاونت هنری نهایت همکاری را مثل همیشه داشته و نه تنها ما را با همه موسسات نهایت همکاری را همیشه داشته و این داشته باشد. نشان می‌دهد وظیفه نظارتی خودش را به بهترین شکل انجام می‌دهد که از آن‌ها تشکر می‌کنم.

وی گفت: اما برای مکان اجرا ما باید همیشه از اماکن هم اجازه بگیریم و برداشت کنیم این بود که با توجه به اینکه کمتر از یک ماه پیش و فکر کنم نوروز بود که کنسرت “سالار عقیلی” در “باغ شاهزاده ماهان” و “ارگ بم” بود. «برگزار شد مشکلی برای اجرای کنسرت در فضای باز نیست.

تاج الدینی توضیح داد: منتها اماکن اول پاسخ ندادند و بعد از چند روز و یک هفته مانده به اجرای ما ها. پس از آن با ارشاد صحبت کرد و قرار بود وگو کنیم و مسئله حل شود، چون در فضای باز در این مدت در کرمان کنسرت داشتیم اما اماکن در نهایت گفت ما آیین نامه داریم که طبق آن مجوز کنسرت در فضای باز نمی‌دهیم و فقط در سالنی که سقف داشته باشد و سر پوشیده باشد مجوز داده می شود.

وی گفت: این در حالی بود که ما کارهای بیشتری را انجام می دادیم هزینه هتل، بلیط و پیش پرداخت گروه پرداخت شده بود و کنسرت بایستی اتفاق می افتاد و برای همین ما هیچ راه دیگری نداشتیم که به سالن برویم.پس از این. تصمیمی که به سالن برویم بازخورد خوبی دریافت نکردیم و کسانی را که به موسسه مشاوره می‌دهند راضی نبودند و می‌کردندشان به این سرت نمی‌آیند، برای همین با گروه هم صحبت می‌کردند، گفتند چاره‌ای نیست. قرار دادن کنسرت را به سالن ببریم و اعلام کنسرت در سالن فجر برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: به محض این اعلام واکنش‌های منفی شروع شد. آن زمان که اعلام کرد کنسرت شهرام ناظری درکرمان بزودی … پیام‌های زیادی داشتیم که چه زمانی و چگونه بلیط رزرو کنیم و چند سانس است و به شدت پیگیر بودند و خوشحالی می‌کردند. اما به محض اعلام سالن فجر واکنش‌های منفی شروع شد که شما موسیقی اصیل را با این اجرا پایین می‌کنید و حق هم دارد چون سالن ورزشی مناسب این اجراها نیست.

مدیر ساز و آواز کویر تصریح کرد: به هر حال ما باید یک سری هزینه را انجام دهیم که برگشت پذیرفته نشود سبک سنگین می شود و ما را برای مخاطب ارزشی موسسه می گوید و به عنوان کسی که می‌خواهم در کار فرهنگی داشته باشم، بگویم. تصمیم قاطع بگیریم و بپذیریم که اجرای شهرام ناظری در سالن فجر بهتر است از مخاطبین ما ناراضی باشد با این که کنسرت تصمیم سختی بود ولی دادیم وکنسرت را فدای رضایت مخاطبان انجام داد. با آقای ناظری مطرح می شود که آنها را می پذیرند و بخشی از آن را هم برای ما مرتفع می کنند.

تاج الدینی با انتقاد از سیاست دوگانه‌ای که برای اعطای مجوز به کنسرت‌ها در کرمان وجود دارد، اضافه می‌کند: یک جایی باید این سیاست رها شود، چگونه می‌توان افراد دیگری را انتخاب کرد که نمونه آن را هم می‌توان مثال زد در مکان‌های دیگری که فضای باز باز است. 5 تا 15 هزار نفر کنسرت برگزار می کنند اما این امکان وجود ندارد؟

وی با اشاره به سالن مناسب درکرمان افزود: چرا کرمان هنوز یک سالن مناسب برای اجرای کنسرت بدد نه یک سالن مناسب حتی یک سالن نزدیک به استاندارد هم ندارد. این یک بحث است که امیدواریم با سالنی که ارشاد در حال ساخت این مشکل است. دیگر حالا که سالن نداریم یا باید کنسرت‌های موسیقی اصیل اصلا برگزار می‌شود یا باید برود در سالن ورزشی و یا اینکه در نهایت ما از این ورزش‌ها که استفاده می‌کنیم، ما ممکن است زیبای زیبای زیادی داشته باشیم از جمله باغ فتح آباد که برای هزار نفر جای مناسبی دارد. برای کنسرت باغ‌های شخصی تاریخی هم داخل شهر کرمان وجود دارد که مناسب است. اگر اجازه مجموعه‌ای را بدهیم راضی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که همه بیایند پای کار تا اجرای با کیفیت باشد و تصویری که از کرمان منتشر می‌شود می‌توان قبول کرد.

عنوان وی: ما تجربه اجرای کنسرت در فضای باز را داشتیم و کنسرت ارکستر ملی بدون مشکل کوچکترین مشکلی برگزار شد که تجربه چندین دوره جشنواره نواحی را داشتیم چرا اجازه ندادند در حالی که الان در دوران زندگی همه را تشویق می‌کنند هر برنامه‌ای را که می‌توان در آن ایجاد کرد. فضای باز برگزار کنید.

تاج الدینی در پایان گفت: با این حال ما همچنان در حال رایزنی هستیم و امیدواریم اماکن کمک کند که این اجراها در این سطح برگزار شود و از بناهای زیبایی که در کرمان استفاده کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا