اخبار استانی

چرا یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت خان رستم را بگذراند؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دادن تسهیلات کلان فقط به قشر خاصی اصلا قابل قبول نیست بلکه یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت خوان رستم را پشت سر بگذارد.

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با اخبار استانی، با تاکید بر لزوم اصلاح نظام بانکی، اظهار کرد: مجلس آمادگی همکاری در این زمینه را دارد و اصلاح نظام بانکی را آغاز کرده است که از این رو یکی از خواسته های شهروندان است. . و هفته گذشته جلسه ای با وزیر اقتصاد و بانک مرکزی در این خصوص برگزار شد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر پرداخت تسهیلات به مردم تاکید داریم، تصریح کرد: اسامی ابربدهکاران بانکی نیز در روزنامه ها و رسانه های کثیرالانتشار منتشر شود.

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار نظام بانکی، خاطرنشان کرد: تسهیلات بزرگ فقط به قشر خاصی داده می شود، اما یک جوان برای ازدواج باید از هفت خوان رستم عبور کند. وام نیست.

وی افزود: سودهای گرفته شده باید بر اساس نظام اسلامی باشد، متأسفانه نظام بانکی فعلی مبتنی بر ربا است و مراجع تقلید نیز نسبت به این موضوع انتقاد دارند.

حسین زهیک در پایان گفت: مردم نیز از ما بسیار نام برده اند و بانک اسلامی درخواست جدی آنهاست. اینکه امکان استفاده صحیح از تسهیلات بانکی برای همه مردم وجود ندارد تبعیضی است که باید با اصلاح نظام بانکی برطرف شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا