عمومی

کاروان بزرگ «غدیر تا ظهور» در قم برپا می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، همزمان با روز عیدالله الاکبر، عید غدیر خم، با هدف تعظیم واقعه بزرگ غدیر خم و ولایت مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه اسلام، کاروان بزرگ «غدیر تا ظهور»، از ابتدای بلوار پیامبر اعظم (ص) به سمت مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

این برنامه روز سه شنبه هفته جاری از ساعت ۱۷:۳۰ از عمود ۲۰ بلوار پیامبر اعظم به سمت مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

در طول این مسیر نیز بیش از ۱۰۰ موکب و ایستگاه صلواتی برای خدمات رسانی در بخش‌های مختلف به زائران برپا خواهد شد.

حاضرین در این مراسم معنوی در پایان حرکت خود با حضور در مسجد مقدس جمکران با حضرت بقیه الله اعظم (عج) تجدید بعیت خواهند کرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با صدور اطلاعیه‌ای از همه اقشار مختلف مردم قم برای حضور در این شادپیمایی که امسال برای هشتمین سال متوالی برگزار می‌شود دعوت کرده که متن آن به شرح زیر است.

بسم‌الله الرحمن الرحیم
مسأله‌ی غدیر با این مضمون والا متعلق به همه‌ی مسلمانهاست، چون به معنای حاکمیت عدل، حاکمیت فضیلت و حاکمیت ولایت‌الله است.
مقام معظم رهبری مد ظله العالی

غدیر سند متقن و بزرگ الهی بر اکمال نعمت و اتمام دین و سرچشمه همه فضائل و برکات و منت بر بندگان تا روز قیامت است.

عید غدیر عید بزرگ سعادت و نقطه عطف تاریخ به فرمان الهی در ترسیم نقشه جامع دین و تعیین مسیر بندگی و زندگی بشریت تا روز ظهور آخرین منجی است.

اساس و مایه دین ولایت و تکامل انسانیت و شناخت هدف و غایت خلقت در گرو پذیرش همین واژه است.

امروز تعظیم غدیر تعظیم و بزرگداشت رسول خاتم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و تداوم راه پربرکت نبوت است. بزرگداشت غدیر بزرگداشت همه خیرات و طاعت خالق کائنات است.

مسیر غدیر مسیر هدایت، کرامت، عدالت، ظلم ستیزی ودفاع از مظلومان است که انتخاب مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام به عنوان امیرالمؤمنین و خلیفه الهی در حقیقت نشانی واضح و روشن در ثبوت و ادامه راه رسالت و همین معناست.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم ضمن تبریک ایام مبارک دهه امامت و ولایت و خصوصاً عید الله الاکبر عید سعید غدیر خم و به امید برگزاری انتخاباتی پرشور و انتخاب رئیس جمهوری اصلح از همه ارادتمندان و دلدادگان مکتب اهل بیت علیهم السلام دعوت می‌نماید تا در ویژه برنامه کاروان غدیر تا ظهور در تجدید بیعت با حضرت بقیت الله الاعظم ارواحنا فداه حضوری با شکوه داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا