اخبار استانی

کانون‌های دانشجویی ظرفیتی برای توسعه علم و فرهنگ

گروه استانی خبرگزاری آنا; امروزه بیش از 1260 مرکز فرهنگی اجتماعی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور فعال هستند و دارای مجوز، اساسنامه، دبیر و اعضای مشخص هستند.

یکی از مهم ترین رویکردهای معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، اهمیت فعالیت های فرهنگی دانشجویی، تسهیل، تعمیق و گسترش کانون ها است که با تغییر ضوابط اجرایی مراکز و کانون ها در دستور کار قرار گرفته است. آنها را در ماه سپتامبر اعلام کرد. 1378. حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی واحدهای دانشگاهی سراسر کشور نیز فعال است مراکز فرهنگی به جامعه کمک می کنند و امکانات و تجهیزات لازم را تا حد امکان فراهم می کنند.


بیشتر بخوانید:

از رشد 100 درصدی نشریات تا فعالیت های جسورانه مراکز در راستای فرهنگ

از رشد خلاقیت دانش آموزان تا قطع رابطه با مسئولان

دانشجویان کارآفرین در فرهنگسراها با دستبند


کانون‌های دانشجویی یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین شکل‌های فعالیت دانشجویی است که با هدف ایجاد بستر مناسب برای مشارکت دانشجویان در اجرای برنامه‌های دینی، انقلابی، فرهنگی و هنری دانشگاه ایجاد می‌شود. البته می تواند منجر به فعالیت با کیفیت بهتر و حساسیت بیشتر به سلیقه های مختلف شود.

خبرنگاران خبرگزاری آنا در گزارش و گفت و گو با دبیران کانون های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور به تشریح عملکرد، فعالیت ها و ماموریت های این مراکز پرداختند. فایل خبریمراکز دانشجو محوردر این شماره گفت وگویی با حسینعلی دفیعی، دبیر مرکز بینش دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد را می خوانیم.

دفیعی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا به تشریح نقش پرداخت مراکز فرهنگی اجتماعی وی به عنوان هسته فعال حرفه ای دانشگاه گفت: کانون های فرهنگی دانشجویی یکی از اساسی ترین شایستگی ها برای تقویت و توسعه برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها هستند که نقش کلیدی و موثر و نقش بسزایی در فرهنگ دانشجویی دارند. پذیرش دانشجو. .

وی افزود: کانون های دانش آموزی می توانند در ساماندهی فعالیت های فرهنگی، افزایش مشارکت و همکاری دانش آموزان و استعدادیابی و نخبگان، تقویت سرمایه های فرهنگی و پرداختن به اوقات فراغت نقش مهمی ایفا کنند. آنها.

مراکز دانشجویی توانایی توسعه علم و فرهنگ را دارند

دبیر کانون بصیرت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: وظایف مراکز فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها معمولاً یکسان است. فقدان مشکلات سیاسی در مراکز دانشگاه آزاد اسلامی تنها در حد انتظار است دانشگاه برای تکمیل مراحل و مجوزهای لازم همکاری کنید. جایگاه مراکز در دانشگاه ها یا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد حداقل در گذشته بسیار پایین بود و فعالیت چندانی نداشت. اما از سال گذشته روند بهتر و رو به رشدی برای ما وجود دارد که در آینده نزدیک به نتایج مثبت و خوبی برسیم.

راهکارهای تقویت مراکز فرهنگی

دفیعی با تشریح راهکارهای تقویت مراکز فرهنگی اجتماعی برای پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه و جامعه، تاکید کرد: باید مراکزی مانند دانشگاه های پرتردد و خوب پایتخت را شناسایی و جایگاه مراکز را بسنجیم. بسیاری از دانشجویان تا آخرین سال تحصیلی مراکز را نمی شناسند و کمتر در رویدادهای آنها شرکت می کنند. چون اطلاعات خوبی از مراکز دانشگاهی نداریم. برای حرکت رو به جلو در این حوزه باید مراکز و نشریات شناسایی شوند و با حمایت دانشگاه اطلاعات زیادی ارائه شود. او مانند دانشگاه تهران اسکنی به نام «من هم یک کانون هستم» طراحی کرد یا دبیران کانون که با مسئولان کشوری جلساتی دارند، از طریق دانشگاه و ایده های خوب این کار را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه مرکز بصیرت در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد راه اندازی شده است، گفت: جوانان، افسران جوان در این جبهه «و تصمیم گرفتیم با راه اندازی مرکز اطلاع رسانی و نشریه آگاه در دفتر مشهد، تکالیف خود را انجام دهیم. یک جنگ ملایم تکالیف خود را انجام دهیم و برخی حملات را خنثی کنیم.


بیشتر بخوانید:

اختصاص فضای تبلیغاتی به فرهنگسراها

از امدادرسانی به زلزله گرفته تا نگرانی های اشتغال جوانان


دبیر مرکز بینش دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ادامه داد: چشم انداز در دانش آموزان با مقابله با تحریف (سیاسی، مذهبی)، روشنگری، آگاهی سیاسی و فرهنگی بیدار شود. بیانیه مرحله دوم انقلاب اسلامی، تربیت جوانان قابل مقایسه با انقلاب ثبت شد. اعضای اصلی انجمن پنج عضو مؤسس و دو عضو علی البدل و عادی هستند. مانند امید آریانسب و علی صادقی.

دفیعی در تشریح فعالیت های کانون بصیرت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: مرکز بصیرت فرهنگی، اجتماعی و دینی نشریه ای شناخته شده در موضوعات سیاسی، فرهنگی و مذهبی دارد که در ماهنامه منتشر می شود. . از آنجایی که این مرکز به تازگی ایجاد شده و ما در ایالت کرون بودیم، فعالیت های محدودی از طریق نشریات فضای مجازی داشتیم. امیدوارم در آینده نزدیک در حوزه خانه های فرهنگی گام های بلندی برداریم و شاهد دستاوردهای بزرگی باشیم و هر چه زودتر شر این ویروس شوم از سر مردم برداشته شود و با دانش آموزان دیدار کنیم. فرد دانشگاه

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا