اخبار استانی

کاهش استفاده از منابع نفتی با فیلم کامپوزیت زیست‌تخریب‌پذیر

ملی‌ناسادات عقیلی‌مقدم در حاشیه نمایشگاه عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی در مصلای تهران که با اختراع فیلم کامپوزیت زیست‌تخریب‌پذیر در بخش ایده و استارت‌آپ این رویداد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا حضور یافته بود، بیان کرد: این محصول کاملاً زیست‌تخریب‌پذیر است و ویژگی‌های مشابهی در پلاستیک بوده است. . اما در آب نیم ساعت و در خاک سه 6 ماه کاملاً تا تخریب شده و عوارض ناشی از مصرف پلاستی.

مخترع فیلم کامپوزیت زیست‌تخریب‌پذیر از دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی افزود: ترکیبات این فیلم سازگار با طبیعت و بر اساس پلیمر بومی ایران و مقاومت در برابر میکروارگانیسم‌ها است و باعث افزایش سطح سلامت می‌شود و باعث کاهش استفاده از منابع نفتی می‌شود.

به گزارش آنا، رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که با عنوان «عصر امید» به‌منظور معرفی تجهیزات، محصولات، نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه درمان برای ایجاد کسب‌وکارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای دانشجویان در لمین سالگرد. راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ در مصلای تهران با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام / ۴۱۲۱/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا