اخبار استانی

کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور و افزایش پایان‌نامه‌های مرتبط با فناوری

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری آزاد اسلامی با اشاره به امضا و تصویب متمم بخشنامه آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، از برداشتن گامی در حمایت از بیش از پیش از فعالیت ها. فناورانه و دانش بنیان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش اخبار استانی، دکتر وحید ضرغامی به مهمترین هدفهای متمم بخشنامه اشاره کرد و گفت: برای کاهش ساعت موظفی اعضای هیئت علمی فناور را به موازات افزایش ظرفیت پایان نامه های مرتبط با حوزه فناوری شاهد بود. ضمن اینکه الزام به افزایش حق مرتبه علمی مشابه هیئت علمی نوع الف و همچنین تعیین تکلیف شرایط احراز مشاور و استادکار نیز بخشی دیگر از این بخشنامه را شامل می شود.

دکتر ضرغ با بیان اینکه بخشنامه جدید ارائه تسهیلات به اعضای هیئت علمی فعال در حوزه فناوری را می کند، مروران کرد: براین اساس از زیرساخت های راکد مجدداً فعال می شود تا در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی شاهد اتفاقات مثبت از جمله کارآفرینی و ساختمان سازی.

قائم مقام معاونت دانشگاه تحقیقات، فناوری و نوآوری آزاد اسلامی ادامه داد: در این بخشنامه به جذب کارآموز و لزوم آموزش نیروهای متخصص داده شده و بسیاری از افراد با جذب نیروی انسانی و کارآموز ارائه خواهد شد.

به نقل از دانشگاه آزاد، وی توضیح داد: توجه مضاعف به مشاوره اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بخشی دیگر از مختصات بخشنامه ای است و برای افراد متخصصی که به شرکت ها و استارت آپ ها مشاوره می دهند امتیازات متعددی ارائه می شود.

دکتر ضرغامی با اشاره به برنامه ریزی و سیاست های لازم در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری راه اندازی سامانه ارائه و عرضه در بازار دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: با همکاری شرکت های دانش بنیان و فناور دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر ایجاد تحولات دانشگاه و همجهت. با نامگذاری سال تولید، دانش بنیان، پروژه آفرین گام های مهم و اساسی برداشته خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا