اخبار استانی

کاهش شدید روند واکسیناسیون کرونا در خوزستان

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی: دکتر محمد علوی روز سه شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد فرماندهی خوزستان در محل استانداری بیان کرد: اگر اراده ای برای انجام واکسیناسیون وجود داشته باشد، می توانم به مدت یک هفته افراد واکسن نزده در سازمان ها و ادارات وابسته به دولت و دولت باشد. یرنظارت آن را واکسینه کنیم.

وی افزود: همه از افراد جامعه، واکسنستیز هستند و علاوه بر این که آنها تزریق می کنند و اکسن در فضای مجازی مطالبی را منتشر نمی کنند و هرکسی هم با آنها کاری ندارد در حالی که باید با آنها برخورد کرد.

مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: قرار بود افرادی که واکسن تزریق کنند، از حضورشان در جلوگیری از جلوگیری از آن در حالی است که این افراد هنوز در محل کار خود حاضر می شوند و حتی مانع از تزریق دزهای بعدی دیگر همکاران شان می شوند.

علوی با اشاره به وضعیت پایدار بیماری در ایران و خوزستان، افزود: آمار گزارش‌های مربوط به گزارش‌ها در خوزستان در هفته گذشته 28.5 درصد نسبت به هفته پیش از آن کاهش یافته و موارد بستری نیز حدود 28.4 درصد و موارد مرگ 33. درصد کاهش یافته است.

وی گفت: هم اکنون آمار مثبت شدن تست های پی سی آر در خوزستان حدود 13 درصد است، در حالی که برای رسیدن به وضعیت پایدار این رقم بین سه تا 10 درصد باشد و خوزستان تنها سه درصد با این شاخص فاصله دارد.

وی بیان کرد: برای شرایط خاص بیماری، باید شیوه نامه های بهداشتی و تکمیل واکسیناس را رعایت کرد.

علوی گفت: هماکنون پوشش یک نوبت واکسیناسیون در کل جمعیت کشور 76 درصد و نوبت دوم 68 درصد در حالی است که آمار 2 دز واکسن بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی باید 70 درصد باشد. وش نوبت اول واکسیناسیون در کل جمعیت خوزستان ۶۸ درصد و نوبت دوم ۵۸ درصد است.

وی ادامه داد: انتظار داریم که پوشش واکسیناسیون در ادارات و جاهایی که حاکمیت وجود دارد، تکمیل شو.

مرکز بهداشت خوزستان گفت: در مدارس ابتدایی شاهد پوشش کم ماسک هستیم همچنین به دلیل پایین بودن پوشش واکسیناسیون در افراد پنج تا 11 ساله و باید اقدامی انجام دهد.

وی با اشاره به کاهش شیوه نامه های بهداشتی در دانشگاه ها افزود: در آوردن ماسک در سالن غذاخوری و نبود پنجره در برخی از کلاس های دانشگاهی از مشکلات ما در زمینه حفظ شرایط پایدار بیماری است.

مرکز بهداشت خوزستان گفت: بر اساس اعلام وزیر بهداشت ممکن است در شهریور یا آنلاین اینده تزریق یک نوبت دیگر واکسن برای عموم مردم باید نتیجه گیری شود که حتی دز سوم برای یک بار و کاهش مرگ کافی نیست و باید خود را برای تزریق دز انجام دهیم. آهارم آماده کنیم.

معاون تربیت بدنی و تندرستی اداراتکل آموزش و پرورش خوزستان نیز گفت: با توجه به اینکه واکسیناسیون برای زیر 12 سال اختیاری است، اما تزریق دز برای بالای 12 سال سوم گفته شده است.

محمود معزی افزود: هشت هزار و 43 دانش‌آموز خوزستانی واکسینه نشده‌اند که در فهرست این دانش‌ها قرار دارند.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد از فرهنگیان خوزستان یک دز واکسن را تزریق کرده اند گفت: همچنین بیش از 85 درصد آنها نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده اند که معادل یک کشور است. نسبت پوشش دُز سوم واکسیناسیون فرهنگیان در کشور حدود 33 درصد است و ما نیز در تلاش برای افزایش وو.

هم اکنون ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی ، ۲۱ شهرستان زرد و چهار شهرستان آبی جزیره ای هستند.

48

دکمه بازگشت به بالا