اخبار استانی

کشف فرار مالیاتی 99 میلیارد تومانی در استان قزوین

99 میلیارد تومان فرار مالیاتی در استان قزوین

دادستان عمومی و انقلاب با کتمان فعالیت اقتصادی یا کتمان درآمد واقعی سه شرکت فرار مالی به مبلغ 99 میلیارد تومان را شناسایی و ردیابی کردند.

به روگر اخبار استانی از قزوین; حسین رجبی در تفسیر این خبر بیان کرد: فرار مالی یکی از مصادیق آسیب های اقتصادی است که امنیت اقتصادی مورد نیاز برای گسترش فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور به هم می خورد.

وی افزود: با توجه به 15 دولت ایالتی، قوه قضائیه در سال 1401 بر اساس کمک بیشتر به دولت در مبارزه با اخاذی، احتکار و فرار مالی و کارگروه پیشگیری، شناسایی و ردیابی عاملان تشکیل شد. فرار مالی در دادستانی قزوین شکل گرفت.

این مقام قضایی در استان ادامه داد: به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و ارتقای سلامت اداری، در اجرای ماده 274 قانون مالیات های مستقیم و به منظور تحقق عدالت مالیاتی بر اساس گزارش های مردمی و یافته های سازمان مالیاتی، سازمان امور مالیاتی کشور، به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و ارتقای سلامت اداری، اقدام به اجرای قانون مالیات های مستقیم کرد. اقدامات شناسایی و ردیابی 3 شرکت فرار مالی به مبلغ 99 میلیارد تومان، با کتمان فعالیت اقتصادی و یا کتمان درآمد واقعی آنها، پرونده قضایی در دادسرای قزوین تشکیل شد.

وی در این رابطه افزود: قانون علاوه بر جرایم مالی، مجازات هایی را طبق مواد 274 و 275 قانون مالیات های مستقیم برای اشخاصی غیر از مرتکبین حقیقی یا حقوقی یا مرتکبین فرار مالیاتی پیش بینی کرده است. مجازات های سطح ششم قانون مجازات اسلامی מי שונד

دادستان عمولی و کوزوین کزوین در بیاین کاکترشان کرد: افرادی که برای کسب و کار و کار و درآمدهای به دست آمده مالیات نمی پردازند، به عدالت اجتماعی لطمه می زنند و باعث از بین رفتن حقوق بیت المال می شوند.

بر این اساس دستگاه قضایی استان در راستای احیای حقوق عمومی و جلوگیری از فرار مالیاتی پیگیر این امر خواهد بود و مدیریت مالی استان نیز باید در این زمینه با جدیت وارد عمل شود و از ظرفیت های دستگاه قضایی استفاده کند. ، تا حقوق بيت المال استيفاء شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا