اخبار استانی

کمبود زمین برای ساخت مسکن ویلایی؛ واقعیت یا توهم؟

به گزارش گروه خبرگزاری اقتصاد ، طرح ملی مسکن یکی از مهم ترین برنامه های دولت سیزدهم است که قرار است با افزایش عرضه مسکن، مشکل کمبود مسکن را برطرف کند. کشور و هزینه های گزاف آن برای خانوارها.

به کوک افشین پروینــور عکس اکی شوری عالی مسکان آن کاھ، کاھ افشین افشین مشکن آنلاین است; مشکلی ندارد، کیفیت مسکن را بالا می برد و به بودجه دولت فشار نمی آورد.

**अधिले वर्टक्ति‌साजी अज नहदत मिली माक

اما یکی از مشکلات خانه ماهر تراکم بالای آن بود که باعث شد کیفیت این واحدها از نظر تامین آرامش و آسایش ساکنین کاهش یابد. به خصوص اینکه واحدهای مسکونی عموماً در حاشیه شهرهای بزرگ و یا در شهرهای کوچک ساخته می شوند تا متقاضیان کمتر با شلوغی و آثار آن سازگاری داشته باشند.

توسعه عمودی شهری برای افراد و خانواده ها و در شرایطی که زمینه برای گسترش افقی شهرها فراهم باشد، آسیب های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فراوانی دارد. گسترش عمودی و یکسان شهرها حرکت خوبی نیست. علاوه بر اینکه در ایران تنوع اقلیمی و فرهنگی زیادی بین شهرها و مردم وجود دارد، ساخت و ساز عمودی و اثرات آن باعث آسیب به این تنوع نیز می شود.

**كاهش قصة‌ها و ساخت كردي با حوريزاني سازي شهرها

دولت سیزدهم با توجه به معایب ساخت و ساز سطح بالا و تجربه در مسکن، در نظر دارد در شهرهایی که زمین کافی وجود دارد، مسکن و ویلا یک طبقه بسازد.

**در وزارت مسکن هزینه ساخت و ساز کاهش می یابد

به هادی عباسی‌اصل عاشیق استمان و استوکرین و راه و شهرسازی است.

وی تاکید کرد: در بحث ساخت خانه های یک طبقه، هزینه آسانسور، آسانسور و سایر تاسیسات کاهش یافت و با وجود افزایش هزینه های زیربنایی در حین محاسبه، هزینه کل مردم کاهش یافت.

** انتقاد وزیر راه و شهرسازی از کاکار زمین در براک شهرها

مهرداد بذرپاش که چندی پیش توانست بر کرسی وزارت راه و شهرسازی تکیه بزند و فرماندهی مسکن ملی را در شورای اسلامی مطرح نکرد، در نطق دفاعی خود در بررسی رای اعتماد خود به این موضوع اشاره کرد. موضوع الحاق اراضی جدید به محدوده شهرها و انتقاد از احتکار اراضی اطراف شهرها.

بذرباش ذذعان داشت: مشکل کامبود زمین در نهضت ملی مسکن، رسولیه اهتکار زمین است. قیمت ملک در حال افزایش است و دلیل آن قابل قبول نبودن زمین است. ক্র্য়িয়্য়া কাকাক ব্র্ত্র্ত্বে বাদ্যাদ্য্যা ، ক্রা ন্ত্যাদিমামি؟ این نسخه محدود به همه شهرها نیست و روستا به روستا فرق دارد.

بذرباش سه امعل زمین، قیمت سازه و ارزش افزوده را در محاسبه سازه خانه در نظر گرفت و گفت: دولت موظف شد قیمت زمین را حذف کند. اما قائمة ساخت مسكان از كدام روش تأمين شود؟ ما در این برنامه هستیم که زمین رایگان به انبوه سازانی که توانایی ساخت دارند بدهیم. بعد از اینکه دولت اوراق را پخش کرد، می توانست با پیمانکار بزرگ مبادله مالی داشته باشد. نوسازی بافت فرسوده شهری و راوسیتی نیز در پیروتی است.

** इक करशनास अक अस: उताय हैरीय शेा कुवाई लिगिकी आस त त त त

آلبرت باغزیان очасть فایل وмений Данишава . در اجرای این گونه نقشه ها در مرحله اول ساختمان باید به صورت افقی ساخته شود و در صورت نیاز ارتفاع آن برداشته شود.

**مدیراعم شرکت امران سکیدی کید: امکان ساخت مسکن تدریجی در 12 شهر جدید

در شهرسازی افقی و احداث ساختمان های مسکونی علاوه بر کاهش هزینه ها، امکان ساخت و ساز تدریجی نیز وجود دارد و افراد می توانند با توجه به منابع مالی خود بخشی از زیرساخت های مورد نظر را تهیه و به بهره برداری برسانند و بقیه را به تدریج و با افزایش مالی تکمیل کنند. به معنای.

بنا به علیرضا جافری ایزیر وزیر و شهرسازی و مدیرامیل شرکت امران شهری جدید حال برای 12 شهر جدید از جمله بنالود، ایوانکی، عالیشهر، رامین، شیرین شهر، علوی، تیس، رامشار، مجلسی و امیرکبیر، ساخت مسکن تدریجی در دستور کار قرار گرفته است. بر فراز.

وی افزود: به این ترتیب زمین رایگان با اجاره 99 ساله در اختیار مردم است و می توانند با دریافت تسهیلات از سوی دولت اقدام به ساخت مسکن خود کنند.

** و راه قبلی: در 900 شهر به رودوم زمین می‌دهیم تا خانه یک تھاک ببسونت

رستم قاسمی وزیر اختی راه و شهرسازی هم پیشتر که کانه های کهان در کهی های زمین هال است و در 900 شهر نیززیمین بری که درد در آمکن کانی بری زهدی است.

** از 85 میلیون ایرانی فقط در یک درصد منطقه بپرسید!

در ساخت خانه مزیت دیگری نیز وجود دارد و آن هم با سرعت بالا ساخته می شود. در این نوع مسکن ها امکان راه اندازی همزمان واحدها وجود دارد و برخلاف ساخت و سازهای چند طبقه هر واحد از دیگری جدا می شود. همچنین هر یک از متقاضیان کار خود را مستقل از دیگری شروع و به پایان می رسانند و همه متقاضیان به اتمام کار خود وابسته نخواهند بود.

علیرغم اینکه شهرنشینی افقی مزیت های اجتماعی و اقتصادی زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت، اما مخالفان بر این باورند که زمین مورد نیاز از این طریق افزایش می یابد. با این حال، زمین کافی در اختیار نداریم.

** به هر ایرانی 106 متری زمین دهیم، تنها 2 درصد مساحت را خانه کوچک می کنند.

با نگاهی به وسعت کشور، خانه های قابل سکونت و زمین های قابل ساخت، این نتیجه حاصل می شود که این نقد مبنای درستی ندارد; زیرا در حال حاضر تنها یک درصد از مساحت کشور برای اسکان 85 میلیون نفری کشور استفاده می شود و اگر بالاترین استاندارد یعنی 106 متر برای هر نفر را در نظر بگیریم، تنها 2 درصد از مساحت کشور استفاده می شود.

**خت حریم شهری و احتکار، امعل توهم كامبود زمین

بنابراین مشکل کمبود زمین یا قهوه نیست. بلکه تعریف مرز برای حریم شهر خارج از محدوده شهر است و ساخت و ساز آن مناطق غیرمجاز و خارج از بافت است و دولت خدماتی برای آنها در نظر نمی گیرد. این موضوع باعث شده است که زمین مورد نیاز برای ساخت ویلا و حیاط وجود نداشته باشد.

** अहतकार अर्जी मुर्गुब अस्वी अच्चग़ारी

همچنین برخی از دستگاه ها و سازمان های دولتی نیز زمین های مرغوب و قابل سکونت مردم را احتکار کرده و از ساخت مسکن و عرضه آن جلوگیری کرده اند. اما در این خصوص، دولت نیز اقداماتی را انجام داده و بر اساس تفاهم بین وزارت راه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در صورت عدم تامین زمین برای مسکن ملی توسط مسئولان، سند زمین به صورت یک طرفه به نام وزارت راه و شهرسازی صادر می شود.

**مقام مفاصل منزرت راه: قوام علی الإسلامة در راسبة وافعدی زمین.

در همین زمینه ابوالفضل نوروزی، رئیس اداره مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی آنقدر زمین خالی دارد که بتواند تولید حدود یک میلیون نفر را افزایش دهد. واحدها در سال اول اجرای طرح و اقدام در جهت افزایش تولید مسکن؛ اما در ادامه راه بانک ها و سایر سازمان ها دست از کار بکشند و زمین خود را بفروشند یا به انتخاب وزارت راه و شهرسازی بفروشند.

در حالی که برخی از دستگاه های واگذاری زمین در مقابل افزایش مسکن ملی که بر اساس ماده 10 قانون منع تولید مسکن و بار تمام وزارتخانه ها و سازمان های دولتی برای تخصیص و تحویل زمین رایگان در اختیار دارند، مقاومت می کنند. این غیرقانونی است بنابراین در صورت ادامه، شورا باید برای اجرای کامل این قانون از ابزارهای خود به نفع مردم استفاده کند تا همه به سقفی که حفظ کرده و آسایش خود را برسانند.

** رئيس مركز راح و مسكان راه و مسكان: استياشت كايتياك منزيرت راه ساخت خانه هاي يك تك تك است.

محمدمهدی حیدری رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اخیرا از سیاست ساخت ساختمان های یک طبقه توسط وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: در شهرهایی که زمین کافی داریم به ویژه در در بخش شرقی کشور، واحدهای غیرمسکونی وجود خواهند داشت.»

به گفته این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی، در غرب کشور در شرایط کمبود زمین شهری، حداکثر تراکم در نظر گرفته شده برای واحدهای مسکن ملی جدید 3 طبقه خواهد بود.

حیدری از معرفی فناوری های نوین ساختمانی از جمله ساخت و ساز صنعتی و ساخت قطعات خانه پیش ساخته و مونتاژ در کارگاه و همچنین ساخت خانه های سه بعدی چاپ شده در محل خبر داد.

** رئيس كوميسي امران: به جاي تيسي كريں شهرها، بافت فرسوده نوسازي شود.

با این حال محمد رضا رضایی کوچی ریس کیمیسی امران مجلس میزید است در یکایک نهدت ملی مسکین باید با نوسازی بافتُهای نبه سامان و فرسوده شهری باده باید با نوسازی بافتُهای به سامان و فرسوده شهری; ام در حال حدر زمین بریا ساخت 2 مللیون مسکان در کیشره ساخته شده است.

به گفته این نماینده مجلس یازدهم، معمولاً دولت ها در الحاق اراضی خارج از محدوده شهری که شامل برخی زمین های کشاورزی می شود، راحت ترند. کون نوسازی بافت فرسوده هم تعرید زمان میبرد هم می‌تلبد هم بالهیری می‌تلبد دائا به هاک عریش کا شری به هریم شهر رویاورند.

وی تاکید کرد: وزیر نیرو اخیرا به کمیسیون اقتصادی شورا اعلام کرده است که انتقال زیرساخت های آب و برق به مناطق در نظر گرفته شده برای الحاق شهرها 30 هزار میلیارد تومان هزینه دارد که وزارت نیرو نمی تواند چنین اعتباری را تامین کند.

**امودي بسازيم يا حوريزيم؟

हर चांद भाष अजारी बा भाष हैरीय शेरहा अगावान ؛ به ویژه با ساختار و معماری ایرانی-اسلامی سازگاری دارد.

با این حال، نظرات دو گروه از مخالفان اصلی در این اندیشه دیده می‌شد. کسانی که معتقدند شهرها تسطیح، توسعه و هزینه مدیریت شهری افزایش می یابد. گروه دوم از کارشناسان از بخش انرژی انتقاد می کنند که از هزینه های بالای انتقال زیرساخت های آب، برق و گاز به زمین های مجاور محدوده شهر برای ساخت مسکن انتقاد می کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا