اخبار استانی

کمک به افزایش مهارت‌های بین‌فردی و موقعیت شغلی دانشجویان

شیمایان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در مشهد با تشریح خدمات مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد اظهار کرد: این مرکز با هدف عراق، رسالت خود را آغاز کرد که سطح سلامت روان‌ها را ارتقا بخشید، فعالیت خود را از آنلاین 1371 آغاز کرد. بخش مشاوره فردی ارتقای خودآگاهی، با درمان‌های روانی کمک‌های منفی، افسردگی و وسواس، خواری ذهنی، افزایش ویژگی‌های انسانی، افزایش مهارت‌های بین فردی مانند ارتقای اعتمادبه‌نفس، برنامه‌ریزی و مدیریت زمان بهتر در زندگی بهتر از دانشجویان صورت می‌گیرد.

وی، مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره تحصیلی را از خدمات مرکز مشاوره برشمرد و افزود: هدف از مشاوره خانواده رفع تعارضات موجود بین دانشجو و خانواده، بهبود کیفیت و ارتقای گیاهان، آموزش ارتقای کیفی سطح گفت‌وگو بین اعضای خانواده، مشکلات خانواده سازگاری با احتمال احتمالی است.

مدیر مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد عنوان کرد: در بخش مشاوره تحصیلی همکاران مرکز مشاوره به رفع احتمالی دانشجویان کمک کرده و در رابطه با برنامه‌ریزی‌های تحصیلی، هدف‌گذاری‌ها، کمک به درمان بیماران امتحانی و مشکلاتی که جریان تحصیل با مشکل روبه‌رو می‌سازد. به ارائه خدمات میپردازند.

عراقیان دیگر خدمات مرکز مشاوره دانشگاه آزاد مشهد را برشمرد و گفت: در این مرکز همکاران به سنجش ویژگی‌های شخصیت‌ها و تناسب آن با توجه به مشاغل، سنجش رغبت‌ها و استعدادها، امکانات و موقعیت‌های شغلی دانشجویان کمک می‌کنند.

وی گفت: بررسی اولویت‌ها، شباهت‌ها و تفاوت‌های نامزدهای ازدواج با همکاری، انجام پرسشنامه‌های معتبر روان‌شناختی برای سنجش و آگاهی‌های شخصیت‌ها، در کنار این ویژگی‌های خصوصی اطلاعاتی از ازدواج است که از آسیب‌های احتمالی طلاق جلوگیری می‌کند.

مدیر مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، ورود به دانشگاه و آغاز زندگی دانشجویی به دلیل، عمده‌ای است که در زمینه‌های زندگی مختلف برای فرد به وجود می‌آورد را استرس‌زا دانست و بیان کرد: برخورد با مسائل مختلف زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی. ، شغلی و … چندین چالش برانگیز و همراه با احساس نارضایتی، سردرگمی، بیماری، استیصال و درمان است و نشان می دهد که افراد به تنهایی قادر به انجام مسائل مختلف زندگی خود هستند.

عراقیان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مناسب با نیاز جامعه دانشگاهی با هدف ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان به صورت مستمر توسط مرکز تخصصی تیم مشاوره را از برنامه‌های این مرکز عنوان کرد و توضیح داد: خدمات غیرحضوری(مشاوره‌های تلفنی، آنلاین) و کانال‌های پیام مشاور از سایر خدمات. مرکز مجازی مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی مشهد است.

وی افزود: کانال پیام مشاور در محیط واتساپ با ۱۰ مدیر تخصصی از استادان دانشگاه در موضوعات خانواده، پیش از ازدواج، کودک و نوجوان، مشکلات بالینی، مسائل تحصیلی و شغلی، بررسی آسیب‌های ناشی از طلاق و روانپزشکی به ارائه خدمات می‌پردازد.

مدیر مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد مطرح کرد: اکنون این کانال بیش از یک هزار و 500 عضو و به صورت روزانه به موضوعات مختلف و پاسخ به پرسش‌های مخاطبان در این حوزه می‌پردازد، امیدواریم این مرکز درمانی در افزایش و ارتقای سطح سلامت روانی دانشجویان باشد. بردارد.

انتهای پیام / ۴۰۷۸/۴۱۲۱ /

دکمه بازگشت به بالا