کودایی: با اشک‌های مادرم احساس غرور کردم / فوتبال بانوان هم پخش تلویزیونی شود

اخبار استانی / خوزستان دروازه بان تیم فوتبال زنان ایران با اشاره به اینکه دختران به اندازه مردان تلاش می کنند ، گفت: “امیدوارم روزی برسد که مسابقات ما از تلویزیون پخش شود و بدانیم که تلاش های ما پاسخ داده می شود.”

تیم فوتبال زنان برای اولین بار با دو برد مقابل بنگلادش و اردن به فینال جام ملت های آسیا راه یافت و دروازه بان خوزستانی زهره کودایی در هر دو مسابقه عالی ظاهر شد. او همچنین دو پنالتی را در ضربات پنالتی مقابل اردن مهار کرد و نقش مهمی در صعود تیم ملی به مرحله نهایی جام حذفی ایفا کرد.

زهره کودایی در گفت وگو با اخبار استانی ، درباره درخشش در آستانه این تیم در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا اظهار داشت: ما با شرایط بسیار خاصی در این مسابقات شرکت کردیم. ما چهار ماه سخت تمرین کرده ایم و همه ما برای یک گل به این مسابقات اعزام شده ایم. ما واقعاً تلاش کردیم و مشکلات زیادی را تحمل کردیم و می دانستیم که باید به دنبال نتایج باشیم. در مورد دو تیم بنگلادش و اردن ، باید بگویم که ما فقط به این مسابقات رفتیم.

او گفت: “در بازی اول مقابل بنگلادش ، چون تیم خوب و سریعی بود ، توانستیم با نتیجه خوب پیروز شویم.” این نتیجه در حالی به دست آمد که این تیم در بازیهای آسیایی مقابل بنگلادش در بازی با تیم آسیایی یک گل از دست داد ، اما پیروزی مقابل این تیم نشان می دهد که چقدر پیشرفت کرده ایم و آن هم نتیجه تمرینات و تلاش ما بوده است.

ما در ضربات پنالتی با اطمینان به پیروزی رسیدیم

دروازه بان تیم فوتبال زنان ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: در بازی با اردن ، شرایط در مقایسه با بنگلادش متفاوت بود. جردن تیم خوب و منسجمی بود که سه یا چهار مهره بسیار خوب داشت و یکی از مهاجمان آن تیم نیز در لیگ فرانسه بازی می کرد. اردن همچنین سه هفته قبل از شرکت در این مرحله از جام حذفی فاتح جام علاوا شد و با روحیه خوبی به مسابقات رسید. ما می دانستیم که کار سختی مقابل اردن داریم ، اما خدا را شکر کارهایی را که مربیان قبل از این بازی به ما گفته بودند انجام دادیم و پس از 90 دقیقه بازی با تساوی بدون گل به میدان رفتیم. ما همچنین توانستیم در ضربات پنالتی با اعتماد به نفس خوب به پیروزی برسیم. آنها دو توپ گذاشتند و من دو پنالتی را مهار کردم و این برد اولین باری بود که به مرحله نهایی جام حذفی رسیدیم.

او گفت: “تمام تیم سخت کار کردند و ما همه مهربان بودیم.” آقای عزیزی خادم ، رئیس فدراسیون و خانم موسوی ، نایب رئیس فدراسیون ، به همه اعضای تیم ، همه ما واقعاً می خواستیم نتیجه بگیریم و حساسیت مسابقات را می دانستیم. به خدا را شکر می کنیم که با بازی خوب خود به اعتماد همه پاسخ داده ایم و امیدوارم این موفقیت ها موقتی نبوده و با کار و تلاش بیشتر ادامه یابد.

ما واقعا دعوا کردیم

کودایی گفت: “من در تمرینات بسیار با انگیزه بودم و سخت کار می کردم ، اما همه اعضای تیم چنین بودند و ما می خواستیم تیم موفق باشد ، ما با روحیه بسیار خوبی به مسابقات رفتیم و واقعاً جنگیدیم و من این کار را کردم.” من بین بنگلادش و اردن در مسابقات بسیار جنگیدم. همه ما می دانستیم که اگر تلاش کنیم وظایفی را که در زمین مسئولیت آن را بر عهده داریم انجام دهیم ، مطمئناً به نتیجه خواهیم رسید و پیشرفت خواهیم کرد. شخصاً ، با این حساب ، من این عملکرد را در دو بازی مقابل بنگلادش و اردن برای خودم تصویر کردم.

من روی پنالتی ها استرس نداشتم

وی همچنین در مورد مهار دو پنالتی در بازی با اردن گفت: در طول ضربات پنالتی ، من با بازیکنان دیگر صحبت کردم و همه آنها پنالتی هایی با یک گل فوق العاده خوب می خواستند تا تیم ملی بتواند به مرحله نهایی جام ملت ها برسد. شخصاً ، من مجازات هایم را به هیچ عنوان تشدید نکردم و به او گفتم باید در خانه اطمینان داشته باشی و خودت را بپذیری و تحریم ها را کنترل کنی و خدا را شکر این اتفاق افتاد و من به کمک خدا بودم و توانستم مجازات را نجات دهم.

تفاوت بین فوتبال مردان و زنان اساسی است

دروازه بان خوزستانی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: ما واقعاً سعی کردیم ابتدا به این نتیجه برسیم که خدا را شکر کردیم که این اتفاق افتاده است. از این پس ما می خواهیم این موفقیت ها را با حمایت و تشویق هایی که از ما می شود ادامه دهیم. من فکر می کنم اگر آنها ارزش قائل شوند ، فوتبال زنان حتی بهتر می شود ، زیرا زنان دوست دارند فوتبالیست ها را مردانه ببینند ، اما تفاوت بین فوتبال مردان و زنان اساسی است و این یکی از مشکلات پیل پیل است. این را می توان در نحوه بازی لیگ های فوتبال مردان و زنان نیز مشاهده کرد. ما دوست داریم نظرات یکسان باشد و انشاءالله با نتایجی که به دست می آوریم ، نظرات بیشتری در مورد فوتبال زنان ارائه می شود و من فکر می کنم اگر این رویکرد متعلق به تیم ملی باشد ، به باشگاه ها و حامیان نیز سرایت می کند. آنها با دست پر به مدیریت تیم خواهند آمد. با این رویکرد من فکر می کنم که در سال های نه چندان دور ، می توانیم درخشش بیشتری در فوتبال زنان ایران ببینیم.

با اشک های مادرم احساس غرور کردم

او گفت که در حال تماشای مسابقه ای با اردن در مورد فیلم شلیک مادرش در فضای مجازی است که باعث دو مجازات شد: “وقتی به ورزشگاه برگشتیم و تلفن را برداشتیم ، این فیلم را در فضای مجازی دیدم و افتخار کردم که دیدم اشک مادر. من فکر می کنم درخشش من در این مسابقات به خاطر دعای مادرم و کمک کسانی بود که می خواستند باعث افتخار من به خانواده و زمینه من شوند. من دست مادرم را می بوسم. او کار بزرگی برای من انجام داده است ، و فکر می کنم دعاهای خانواده ام برای من بر نتایج ما تأثیر گذاشته است.

من منتظر فوتبال زنان در تلویزیون هستم

کودایی افزود: امیدوارم بتوانم مسابقات فوتبال بانوان را نیز در تلویزیون تماشا کنم تا مادران ما به راحتی مسابقات ما را تماشا کنند. باز هم می گویم ، امیدوارم زنان و مردان به طور مساوی به فوتبال نگاه کنند ، زیرا زنان فوتبالیست به اندازه مردان سخت کار می کنند. امیدوارم روزی برسد که ما ، به عنوان فوتبالیست ، از حمایت خود برخوردار شویم و مسابقات ما از تلویزیون پخش شود و بدانیم که آنها با مجموعه ای از اقدامات پاسخ خواهند داد که در تلاش های ما الهام بخش خواهد بود.

من به جرأت گفته ام که طرفدار تیم های خوزستان هستم

وی همچنین با اشاره به انتشار ویدئویی در فضای مجازی که مقامات فرودگاه اهواز از آن استقبال نکردند ، خاطرنشان کرد: وقتی به فرودگاه رسیدم ، فقط خانواده ام را دیدم و هیچ مسئولی نیامد و باید شخصاً در همه تیم هایی که در همه بازی ها بازی کرده ام بگویم. هربار جسورانه و بی باک می گویم که من خوزستانی هستم و طرفدار گروه هایی در استان خودم هستم. من فرزند این سرزمین هستم و تیم های استانی من هیچ تفاوتی با من ندارند و بر این اساس امیدوارم مسئولان از من استقبال کنند ، زیرا فکر می کنم ما به آخرین مرحله جام ملت های آسیا رسیده ایم و کار بزرگی انجام داده ایم. تاریخچه فوتبال زنان ایران به هر حال ، در مصاحبه ای که با خانم بارانی ، نایب رئیس میز فوتبال زنان خوزستان داشتم ، او به من گفت که من چندین اختلاف نظر دارم که نمی توانم از آنها استقبال کنم. البته هیئت فوتبال بنری تهیه کرد و آن را در محل اقامت من نصب کرد. علاوه بر این ، طی مراسمی در روزهای آینده از من تجلیل می شود. ما فوتبالیست های زیادی در استان خوزستان داریم که همه آنها قوی و دارای بار فنی خوب هستند و فکر می کنم باید به خاطر همه چیزهایی که به آنها افتخار می کنیم ، مورد ستایش قرار بگیریم. من این را به خودم نمی گویم و فکر می کنم افتخاری است که بتوانم آن را ببینم.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل