اخبار استانی

کک اسفنجی وارد سبد محصولات نفتی ایران می‌شود

  اسفنجی وارد محصولات سبد نفتی ایران می شود

پالایشگاه نفت بندرعباس از امضای قرارداد پروژه کک سازی تغییر الگوی پالایشی در آینده نزدیک.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از هرمزگان ، هاشم نام با حضور در غرفه انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پال نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برنامه های پژوهشی برای تحقق شعار سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین چیست؟ :فت: ما دقیقاً در شعار سال حرکت. ابتدا در ساختار دانش سازمانی نسبت به ایجاد یک دیسیپلین و ساختار بنیان اقدام و مدیریت اقتصادی در این رابطه با این پروژه بزرگی که هم تولید می کند، هم کار می کند.

نامور ادامه داد: ما پروژه کک سازی «تغییر الگویایش پالی» را طراحی کردیم. در این پروژه نفت کوره را که به صورت خام به خارج از کشور صادر می شود، به کک اسفنجی تبدیل می شود. کک اسفنجی مورد نیاز صنایع صنایع کشور است و در حال حاضر از خارج وارد شده و در کشور تولید نمی شود. شور به خارج از کشور وابسته است، کشور خارج می شود و در شرایط خاص برای زمان تحریم پاشنه آشیل است. در زمان تحریم کرده بودند که اجازه ورود کک اسفنجی را به ایران نخواهیم داد در نتیجه صنایع ش

وی با اشاره به پیشرفت این پروژه گفت: برای پیشرفت پروژه، الگوی پالایشی را تغییر دادیم یعنی به جای اینکه برش یا مواد نفتی تولید شود به تولید کک اسفنجی تبدیل شود. برای اولین بار یک پروژه با این عظمت تمام مراحل آن از مطالعات امکان سنجی تا مطالعات مفهومی و طراحی بنیادین و تفصیلی و اجرا توسط پیمانکاران، مشاوران، مهندسان داخلی انجام می شود که باعث تقویت روحیه اعتماد و خودباوری مطالب داخلی خواهد شد.

نامور معتقدی کرد که به زودی امضای قرارداد پروژه کک سازی فکر بود و تلاش داریم در طیچ

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا