کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته

به گزارش اخبار استانی، کیفیت هوای پایتخت هم اکنون /شنبه – ۱۹ خرداد/ با قرار گرفتن شاخص روی عدد ۶۶ در وضعیت قابل قبول قرار یا همان سالم دارد.

ایرنا در خبری نوشت: بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۸۱ و در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران امروز هوا در ایستگاه پارک شکوفه (منطقه ۱۴) وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی و در سایر نقاط در وضعیت قابل قبول یا همان سالم قرار گرفته است.

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، پنج روز هوای پاک و ۷۰ روز هوای سالم و پنج روز هم هوای ناسالم برای گروه سنی حساس استنشاق کرده‌اند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶

دکمه بازگشت به بالا