عمومی

کیفیت هوا در ۹ نقطه اصفهان نارنجی و در ۲ نقطه قرمز است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمود مزارع در مصاحبه با آنلاین اظهار داشت: کیفیت هوا کلان شهر اصفهان صبح امروز با متوسط ​​133 گروه حساس از نظر سلامتی ضعیف است.

وی درباره وضعیت هوا در ایستگاههای کنترل آلودگی دائمی در اصفهان ، موارد زیر را اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص 140 ، استانداری با شاخص 113 ، خیابان پروین با شاخص 121 ، شاخص خیابان باهنر. 107 ، رهنان با شاخص 110 ، خیابان های میرزا با طاهر و شاخص فرشادی 102 ، خیابان کاوه با شاخص 119 و ورزشگاه میثاق با شاخص 141 در شرایط حساس برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارند.

یک کارشناس امور آزمایشگاهی از اداره حفاظت محیط زیست استان ، و با اشاره به اینکه متوسط ​​شاخص کیفیت در دو ایستگاه در بزرگراه های خرازی و قرطوبا به ترتیب 156 و 158 در وضعیت ضعف سلامت (قرمز) است ، گفت: سجزی داشتن 148 گروه حساس با ناسالم و به طور متوسط ​​94 با مبارکه قابل قبول است.

مزارع در مورد دلیل افزایش شاخص های کیفیت هوای اصفهان گفتند: ممکن است سازمان هواشناسی مسئول دلیل ایجاد هوای ناسالم باشد ، زیرا محیط زیست فقط میزان آلاینده های هوا را اندازه گیری می کند. جیری و اعلام می کند.

وی با بیان اینکه آلاینده اصلی هوای اصفهان ذرات 25:00 بعد از ظهر است ، افزود: ایستگاه های حفاظت از محیط زیست اصفهان جیری هیچ آلاینده ازن ندارد اما فقط در دو ایستگاه شهرداری قابل تشخیص است.

یک کارشناس مسائل آزمایشگاه هوا در اداره حفاظت از محیط زیست اصفهان اضافه کرد که آلودگی ازن در فصول و زمانهای خاص افزایش می یابد و معمولاً به دلیل آفتاب در عصر و عصر افزایش می یابد ، اما دلیل بر کیفیت هوای سالم است. در صبح ممکن است گرد و غبار و ترافیک ماشین وجود داشته باشد.

طبق اعلام اداره هواشناسی اصفهان ، باد و گرد و غبار امروز در مناطق شرقی و شمالی استان به ویژه در مناطق مرکزی وجود دارد. کلان شهر غبار صبحگاهی اصفهان اعلام می شود.

شاخص کیفیت هوا صفر و 50 هوای پاک ، 51 و 100 هوای سالم ، 101 و 150 برای گروه های حساس ، 151 و 200 برای عموم مردم سالم ، 201 و 300 بسیار سالم و 301 و 500 خطرناک است .
شاخص کیفیت هوا اندازه گیری غلظت آلاینده های مختلف در هوا است ، مانند مونوکسیدکربن ، دی اکسید گوگرد ، ترکیبات ازت ، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرون و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر). در مورد محدودیت های قابل قبول محدودیت های مختلفی دارد ، به یک عدد بدون واحد تبدیل می شود و وضعیت آلودگی هوا را نشان می دهد.

دکمه بازگشت به بالا