عمومی

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین مدل گاز این است که تمام امکانات آن با هزینه ها و نیازهای شما سازگار باشد. اتاق گاز یا یخچال گازی تا چندین سال به خوبی کار می کند و با فضای آشپزخانه کاملا سازگار خواهد بود. অত্য়্য়ান্বে ব্দ্দাদাদাদ্য বাদার

اما با این حال برای کریت عرض المزید این است که کاز رومیزی بخریم و فردار؟ بنابراین ویژگی های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا در نهایت با این اطلاعات بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

gaz romizi

اتاق گاز در بازار به اتاق گاز نیز معروف است، زمانی است که مدل های مبلمان گازی موجود است. این مشکل به دلیل ویژگی های مهمی است که از جمله مزایای مهمی است که در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

گاز رومیزی بخریم یا فردار

فواید گاز رومیزی

مزایای واقعی اتاق گاز در پنج مورد خلاصه می شود:

 • فضای کمتری را اشغال می کند: مخصوصاً چون فقط یک صفحه دارد و روی کابینت نصب می شود، فضایی که اجاق گاز اشغال می کند در مقایسه با یخچال گازی بسیار کمتر است. همچنین کوچک بودن به معنای سبکتر بودن وزن است. در نتیجه می توانند گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این ابعاد باشند.
 • تنوع بالا در طراحی و اندازه: انواع پنل های گازی به دلیل تقاضای بیشتر و استفاده در اکثر خانه های مدرن به صورت روزانه توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شوند. با این حال، افراد مختلف با سبک های مختلف و متفاوت می توانند از مدل های بسیار موجود در بازار به دلخواه خود استفاده کنند. همچنین تنوع در اندازه و ابعاد این گازها به این معنی است که برای هر آشپزخانه ای با فضای کوچک یا بزرگ می توان یک مدل متناسب پیدا کرد.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع اتاق گاز تنها از یک صفحه شیشه ای یا فولادی با چندین شعله ساخته شده است. بنابراین تشخیص مدل های شیشه ای در مقایسه با کوره های گازی آسان تر است. با این تم خز نداره و کوچیکه باعث میشه تمیزکاری سریعتر انجام بشه.
 • طراحی مدرن و به روز: طراحی و ساخت اتاق گاز توسط برندهای معتبر به صورت مدرن و لوکس انجام می شود و البته تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه خواهد داشت.
 • امکان استفاده اختیاری از فضای زیر گاز: به دلیل اینکه انواع صفحات گاز فقط روی کابینت نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا مهم ترین مواردی است که هر فردی که می خواهد گاز اتاق بخرد باید از آن آگاه باشد. اما معایبی نیز وجود دارد که ما از دانستن آنها خوشحال نخواهیم شد.

موائیب گاز رومیزی

گاز اگرچه مزایا و فواید زیادی برای مصرف کنندگان خود دارد اما در مقایسه با گاز دارای معایبی نیز می باشد.

 • متصل نبودن: اگر بخواهیم به تفاوت اشاره کنیم و گاز اتاق را به بزرگترین مورد مقایسه کنیم، مهم ترین موضوع به مدل های اتاق وصل نیست. اما افرادی که علاقه مند به استفاده از خز هستند می توانند با خرید خز این موضوع را جبران کنند.
 • جابه‌جایی سخت‌تر یا حتی غیرممکن است جابه‌جایی: اتصال و نصب گاز در اتاق کمی سخت‌تر از گاز است. همچنین در برخی مدل ها حمل و نقل بدون کمک متخصص امکان پذیر نخواهد بود.
 • قدرت کمتر از شعله است: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز زیاد است، قدرت هر شعله نسبت به مشعل گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله ها نسبت به گاز مبله کمتر است: در گذشته بیشتر گازهای تخت سوز با شعله های کمتر مانند سه شعله تولید می شدند، اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد، مدل های چهار و پنج شعله نیز رایج است. .

این موارد از مهم ترین ایراداتی است که بسته به مدل و سازنده محصول در برخی از مدل های گاز رومیزی مشاهده می شود. البته اگر انتخاب شما گاز اتاق است بهتر است مقاله خرید گاز اتاق را مطالعه کنید.

گاز فردار

در میان مدل های دیگر گاز آشپزخانه که فواید بسیاری برای بسیاری از افراد دارد، انواع مختلفی از گاز وجود دارد که برای ارائه اطلاعات بیشتر به مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

گاز رومیزی بخریم یا فردار

برای فواید گاز می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام بیشتر را پوشش می دهد.

 • داشتن خز: مهمترین مزیتی که در مورد این گازها به ذهن متبادر می شود این است که داشتن خز با امکان پخت انواع غذاها و غذاها ارتباط دارد. همچنین خرید آن تراجم به همیت کرید یک کلای دو منزروه هم به کاسب می‌اید
 • تحمل وزن بالا: معمولاً نمونه های گازی یخچال به دلیل ساختار متفاوت، وزن بیشتری برای انواع ظروف سنگین و بزرگ نسبت به صفحات گازی دارند.
 • صرفه جویی در هزینه: اجاق های این محصولات نسبت به اجاق های برقی مصرف انرژی پایینی دارند که منجر به صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز در واقع دو کالا را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در تمام هزینه ها صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه ثابت است: اکثر نمونه‌های گاز از بدنه ساخته می‌شوند و جنس آن از کیفیت بالایی برخوردار است. البته اگر در حین حمل ضربه بخورد در مقایسه با شیشه گازی کمتر آسیب می بیند.
 • جابجایی و حمل و نقل راحت تر: در اکثر مدل های کوره های گازی به دلیل عدم نیاز به کار تخصصی و خاصی برای نصب، امکان تعویض منزل راحت تر از گاز اتاق می باشد. بنابراین برای افرادی که نیاز به سفرهای متعدد دارند می توان آنها را به عنوان یک گزینه مطلوب در نظر گرفت.

البته باید به این نکته توجه کنید که این مزایا و ویژگی ها در مورد مدل خاص کوره گازی صدق می کند و خرید هر نوع گاز در آشپزخانه نیاز به اطلاع از نکات مهم دارد.

معایب غاز فردار

اگرچه بسیاری از موارد گریل گازی را پوشش نمی دهد، اما همچنان به شما در انتخاب اطلاعات کلی در مورد مدل گریل و اتاق کمک می کند.

 • اشغال فضای بیشتر: واضح است که انواع مدل های این اجاق گاز به دلیل داشتن فضای بیشتری در آشپزخانه اشغال می کنند. در نتیجه فضای موجود در آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارد: هر چه گاز و وجود آن بزرگتر باشد، زمان بیشتری برای تمیز کردن آن نیاز است.
 • زیاد زیاد: انواع گازها به دلیل وزن بیشتر نسبت به رومیزی گاز گرم می شوند که در برخی موارد باعث ایجاد مشکل می شود.
 • تنوع کمتر: نسبت به هر دو مدل می توان گفت که یخچال گازی آشپزخانه از تنوع کمتری نسبت به اجاق گاز برخوردار است. بنابراین گاهی اوقات یافتن نمونه مورد نظر دشوار خواهد بود.

ضمناً قابل ذکر است که این معایب در مورد انواع گاز آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مشکلات مربوط به مدل و برند گاز می باشد.

خرید گاز آشپزخانه

اکنون می توانید بر اساس مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده در مورد انتخاب هر مورد تصمیم شخصی بگیرید. اما در پایان هر کدام را که ترجیح می دهید، حتما به این نکات نیز توجه کنید:

 • متناسب با اندازه و ابعاد فضای آشپزخانه
 • ارائه تعرفه های نمایشگاه
 • سازنده برند
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنسیت، رنگ و ظاهر بدن
 • نصر و قدرة شوله ها
 • فروشگاه اعتباری

این به شما کمک می کند تا خرید راحت تری را تجربه کنید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. معمولاً محصولات پرفروش صفحه یا محصولات پرفروش با توجه به اینکه توانسته اند نظر افراد بیشتری را به خود جلب کنند گزینه مناسبی برای خرید به حساب می آیند. در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوانب قادر خواهید بود به گزینه مورد نظر خود برسید.

دکمه بازگشت به بالا