اخبار استانی

گرامیداشت عملیات والفجر 8 و روز حفاظت اطلاعات در سپاه حضرت قمربنی هاشم چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی استان چهارمحال و بختیاری، مراسم ویژه گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 8 و روز حفاظت اطلاعات با سخنرانی سردار صادقی، معاون هماهنگ کننده ساحفاسا و حضور فرماندهان، مسئولین، رزمندگان سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در حسینیه امام خمینی (ره) تیپ 44 قمربنی هاشم علیه السلام برگزار شد.
سردار صادقی در این مراسم با تبریک دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران عملیات غرورآفرین والفجر 8 در بیستم بهمن 1364، اظهار کرد: باید موقعیت و جایگاه خود را قدر بدانیم و به تأسی از فرمایشات حضرت امام علی علیه السلام تکیه. كرديم كه فرمودند «من عرف نفسه، فقد عرف ربه».
هماهنگ کننده ساحفاسا افزود: شهدا با جایگاه و مقامی که دارند کسانی هستند که در میدان مجاهدت حضور دارند و ایثارگری می کنند، غبطه می خورند و باید بدانیم که به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران مقدم است. کریمه امام زمان (عج) است.
وی، انقلاب اسلامی ایران را طلعت و ظهور صغری دانست که از سال 57 شروع شده و باید برای رسیدن به طلعت کبری و ظهور حضرت ولی عصر (عج) و استقرار حکومت اسلام جهانی بیش از پیش مجاهدت و تلاش کنیم، که رایحه این طلعت به باشد. مشام می‌رسد که دل در گرو اسلام و امام زمان دارند.
سردار صادقی ، بازدیدان کرد: عزت اسلام موقعی است که مثل شما و حاج قاسم سلیمانی ها به میدان است. مکتب جهانی نیازمند ورود انسانهای مجاهد به میدان برای پیاده کردن احکام است.
این مسئول، بیان به اورای اجرای اجرای احکام اسلامی در باید بدانیم کار در مقابله با کفار نیست با برار نیست با کفار نیست. سختی و پیچیدگی کار در مقابله با نفاق است که همه تجربیات از صدر اسلام تا زمان انقلاب اسلامی ر.
وی، کرد: تبیین مسیر حق و مسیر شهداء وظیفه اصلی ماست و اینکه حاج قاسم بارها می فرمود «ما ملت امام حسینیم» به این دلیل بود که مسیر امام حسین علیه السلام حق است و هرکسی در این مسیر، هیچ توفیقی در دنیا نیست. و آخرت نخواهم داشت.
سردار صادقی، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، دو نمونه از مصادیق انقلاب مثبت و منفی را تشریح کرد و گفت: انقلابی مثبت است که در تمام لحظات سخت با جان و د ل به میدان آمده و هیچ ادعایی ندارد و همیشه خود را مدیون است. انقلاب می داند، مانند آن خانواده های چندشهیدی که باز هم می گویند ما برای انقلاب هیچ کاری نکرده است
وی، گفت: انقلابی منفی مصداق کسانی هستند که یا از راه خود پشیمان شده اند، یا وقتی به سفره ای می رسند، می گویند حق من است و من برای این انقلاب زحمت کشیده ام ….
سردار صادقی، در ادامه به برخی از نقاط انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: تربیت انسان هایی در تراز جهانی و شایسته برای خلیفه الهی باشند که از انقلاب های انقلاب و هنر امامین باشند.
وی، نقش حفاظتی در نگهبانی از گوهر ارزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تشریح کرد و گفت: گوهر سپاه را باید به جامعه جهانی عرضه کند تا همه از وجود و برکت آن بهره مند شوند و از این گوهر ارزشمند با این ویژگی رسم استفاده کنند. سنگینی است که در گرو همکاری همه ارکان سپاه و پاسداران انقلاب اسلامی است.
سردار صادقی، به چرایی نامگذاری سالروز عملیات والفجر 8 به عنوان روز حفاظت اطلاعات هم اشاره کرد و گفت: عملیات والفجر 8 که بسیار بالاتر از آن است در بیستم بهمن سال 1364 با رمز مقدس یافاطمه الزهرا سلام الله علیها شروع شد و الحمدلله موفقیت های موفقیت آمیز بود. وبی رقم زد که باعث تحیر جهانیان شد.
معاون هماهنگ کننده ساحفاسا افزود: در عملیات والفجر 8 رزمندگان اسلام با تکیه بر قدرت و نصرت خدا و صدق و اخلاص که ویژگی سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی نیز همین اخلاص و صدق بود، به میدان آمدند و آن حماسه و پیروزی بزرگ را آفریدند.
وی، غافلگیری ارتش بعث را نتیجه کامل اصول حفاظتی در این عملیات از سوی فرماندهان و رزمندگان دانست و افزود: دشمن بعثی در عملیات والفجر هشت 100 درصد غافلگیر شد و تا سه روز دیگر فکر می کرد عملیات اصلی در هورالعظیم خواهد بود.
این مقام ارشد، با مقایسه امکانات خودی و دشمن در عملیات والفجر 8، اظهار کرد: جوهره مکتب حاج قاسم سلیمانی و ویژگی مجاهدان فی سبیل الله در صدق و اخلاص و تکیه بر قدرت الهی استو باید امروز هم در راهداری از نظام مقدس جمهوری باشد. اسلامی فداکاری بیشتر داشته باشد زیرا هرچه به ظهور کبری نزدیک تر می شود، تهدیدات دشمنان بیشتر می شود و به تعبیر حضرت آقا باید خود را در حال جنگ بدانیم و لازمه حضور در این میدان نبرد، هوشیاری و بصیری است.
وی، انتظار تهدید از دشمن را طبیعی دانست و گفت: دشمن با ابزارهای مختلف اعم از ماهواره، فضای مجازی و … خانواده ها را هدف قرار داده و ما باید بدانیم که ضعف معنویت، آسیب پذیری در برابر تهدیدات دشمنان از امنیت. شبه امنیتی و اخلاقی و … است.
جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام: جناح داری رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری د.
فتنی است جانشین فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام هم در ابتدای این مراسم با خیرمقدم و تبریک ایام الله دهه فجر، گوشه هایی از رشادت های رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری در عملیات والفجر 8 را تبیین کرد و گفت: یکی از حساس ترین، سرنوشت سازترین و سخت ترین عملیات عملیات نظامی که مورد توجه و طراحان عملیات های نظامی است، نقش جناح دار.
سردار علی فضلی افزود: رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری در قالب لشگر عملیاتی 4 قمربنی هاشم علیه السلام4 در عملیات غورآفرین والفجر 8 بعنوان ایگان جناح دار انتخاب شدند که باعث افتخار برای این ایگان و استان شدند.
وی، ادامه داد: مدت زمان عملیات والفجر 8 بالغ بر 75 روز است که طبیعتا پس از پایان عملیات و شکستن خط پدافندی دشمن، فرماندهان وقت سپاه براین نکته نظر دارند که خط از رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری نباید و خالی باشد که اگر بشود. یک گردان، اگرنه یک گروهان و حتی یک دسته از نیروهای این استان برای ماندگاری و تثبیت خط حضور داشته باشد.
سردار افضلی گفت: همه اینها نشان از شجاعت و لیاقت و شایستگی و شهامت رزمندگان استانمدار چهارمحال و بختیاری دارد و هنوز هم این وضعیت برای نهایی شدن مأموریت نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه دارد.
فتنی است پخش نماهنگ، اجرای سرود و نمایش از برنامه های دیگر این مراسم بود که به مناسبت گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 8 و روز حفاظت با سخنرانی سردار صادقی، معاون هماهنگ کننده ساحفاسا و حضور فرماندهان، مسئولین، رزمندگان سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در حسینیه امام خمینی (ره) تیپ 44 قمربنی هاشم علیه السلام برگزار شد.

48

دکمه بازگشت به بالا