عمومی

گرمایش جهانی عامل تسریع انتقال بیماری‌ها

یافته‌های علمی نشان می‌دهد که تغییرات اقلیمی انتقال ویروس‌ها را تسریع خواهد کرد.

به گزارش اخبار استانی، در یادداشتی در روزنامه پیام ما آمده است: «سیاره ما در حال حاضر ۱.۱ درجه سانتی‌گراد گرم‌تر از قرن نوزدهم است. رمایش جهانی می تواند سلامت انسان را که به آن متکی باشد، تحت تأثیر قرار دهد. یافته‌های علمی نشان می‌دهد که تغییرات اقلیمی انتقال ویروس‌ها را تسریع خواهد کرد. تغییرات دما و توان می‌توان اجرا و انتقال بیماری‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. تغییر اقلیم در ارتباط با مسائل اجتماعی، سلامتی و روانی است و تهدیدی برای تندرستی و سلامت می شود. ارشناسان هشدار داده‌اند که ممکن است در دهه آینده با هزاران بیماری جدید روبه‌رو شوند که همه آنها را بپذیرند. مطالعه دانشگاه جورج تاون پیش‌بینی می‌کند که انتقال بین گونه‌ها می‌تواند به چشمگیری در مناطقی منجر شود.

ونه‌ها در حال حرکت هستند و زمانی هستند که این شانس‌ها را برای به‌اشتراک‌گذاشتن ویروس‌ها انجام می‌دهند. مطالعه دانشگاه جورج تاون با عنوان تغییرات آب‌وهوایی خطر انتقال ویروس بین گونه‌ها را افزایش می‌دهد که در Nature منتشر شد، پیش‌بینی کرد که حداقل ۱۵ هزار انتقال انتقال بین‌گونه‌های جدید تا سال ۲۰۷۰ اتفاق می‌افتد. این اختلاط ویروس‌ها در میان حیوانات ممکن است خطر جهش و انتقال به انسان و ایجاد یک بیماری همه‌گیر ج. در صورتی که کره زمین تا دو درجه سانتیگراد افزایش یابد.

تغییرات آب و هوایی و گرم جهانی باعث حرکت دسته‌جمعی حیوانات وحشی می‌شود، زیرا آنها به دنباد س در حالی که این نوع سناریوها به احتمال زیاد در حال انجام هستند. بسیاری از حیوانات انگلها و پاتوژنهای خود را به مناطق جدید برمیگردانند و به طور بالقوه باعث ایج می شوند.

به گفته محققان، حیوانات به این معنی هستند که گونه‌ها برای اولین بار با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند و فرصت‌های انتقال به‌فردی برای انتقال ویروس‌ها ایجاد می‌کنند. با افزایش دما انتظار می‌رود بسیاری از گونه‌ها از مناطق استوایی گرم دور تا زیستگاه‌های راحت می‌شوند. دیگر ممکن است برای یافتن ارتفاعات خنک‌تر از تپه‌ها و کوه‌ها به سمت بالا حرکت کنند. هر زمان که انواع مختلف برای اولین بار با هم تماس می‌گیرند، ویروس‌ها ممکن است منشعب شوند.

این مطالعه پیش‌بینی کرد که به دلیل اثر پروانه‌ای، تعداد فزاینده‌های بیماری‌های عفونی نوظهور آن مدت‌هاست هشدار داده‌اند که گرم‌شدن سیاره ممکن است بیماری‌ها را افزایش دهند. به عنوان مثال انتظار می‌رود که مالاریا با گسترش دامنه پشه‌های حامل آن به عنوان مناطق گرم گسترش می‌یابد. اما تغییرات آب‌وهوایی ممکن است با ورود پاتوژن‌ها به گونه‌های میزبان جدید، بیماری‌های دا. یا یک جونده نادر که با انسان تماسی ندارد، ممکن است ویروس ها به راکون ها منتقل شوند. و یک مسیر کاملاً جدید را برای گسترش این ویروس به انسان باز می‌کند.

همان طور که همه ما آموختیم، یک بیماری مهم نیست که از کجا شروع کنیم ما را در امان نیستیم. بر طبق شرایط محیط زیستی هر چیزی بر همه چیز اثر دارد و اثر آن را در جای جای دنیا می‌توانم احساس کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا