عمومی

«گل» سه امتیازی عبدی از دل یخبندان/ نفس پرسپولیس بیخ گوشِ استقلال – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، دومین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 18 روز شنبه بین تیم های پرسپولیس و فولاد در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با برتری یک بر صفر سرخپوشان به پایان رسید. مهدی عبدی در دقیقه 49 گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

سرخپوشان در این دیدار با ترکیب حامد لک، سیدجلال حسینی، منوچهر صفروف (57 مهدی شیری)، فرشاد فرجی، سعید آقایی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان (66 وحدت حنانوف)، وحید امیری، مهدی تورا ترکیب شدند. و مهدی عبدی (92 رضا اسدی).

سه امتیازی آبدیر

ترکیب اولیه پرسپولیس با تصویری از مرحوم همایون بهزادی

در حالی که شاگردان یحیی گل محمدی به عنوان یکی از حریفان برتر جدول رده بندی با شکست بزرگی مقابل مس رفسنجان وارد این دیدار شدند، سرخپوشان امیدوارند با غلبه بر فولاد فاصله خود را با سپاهان افزایش دهند.

اما در دقایق ابتدایی بازی باب میل میزبان سرخپوشان جلو نمی رفت و این فولاد بود که موقعیت خطرناکی را روی دروازه حامد لک ایجاد کرد و حتی توانست دروازه این تیم را باز کند.

اما در دقیقه 17 تیم میزبان توپ و میدان را در اختیار گرفت و موقعیت خطرناکی ایجاد کرد. ضدحملات گل محمدی موقعیت خوبی برای مولی در سمت راست ایجاد کرد، اما او تنها توانست با ناراحتی نگاهش کند که ضربه او از بالای تیر افقی برگشت.

حملات پرسپولیس تا دقیقه 23 بی وقفه ادامه داشت و در همان دقیقه ضربه سرکش کمال کامیابی نیا از بالای دروازه فولاد خارج شد تا سرخپوشان از زیر فشار میزبان سرخپوشان خارج شوند. چند دقیقه.

سه امتیازی آبدیر

پرسپولیس در دقیقه 36 نیمه اول می توانست گل پیروزی را به ثمر برساند اما خطای مهدی ترابی به تیر افقی دروازه برخورد کرد و به زمین برگشت. سرخپوشان در این دقایق بر زمین مسلط شدند و موقعیت هایی را در دروازه میهمان جنوبی خلق کردند اما موفق نشدند دروازه حریف را باز کنند.

در دقیقهی 39 بازیکنان تیم مهمان از سمت راست حمله کردند و با دفاع ضعیف تیم حریف مواجه شدند. از مسیر خارج شوید و فرصت طلایی سرخپوشان را از دست بدهید.

در نیمه دوم اوضاع فرق می کرد و این بار پرسپولیس بود که بازی را در حمله آغاز کرد و می توانست در دقیقه 47 گل اول را به ثمر برساند اما ضربه سر بازیکن تیم علیرغم اینکه فولاد به بیرون رفت. پخش باز بود دست با این حال شاگردان گل محمدی در بازی رفت به گل رسیدند.

در دقیقه 49 مهدی ترابی در میانه میدان توپ را از بازیکن حریف ربود و ضربه ای به دروازه فولاد زد. در این دقایق تکنسین های دو تیم به حکم حسن اکرمی اعتراض کردند که منجر به کارت زرد نکوناما شد.

سه امتیازی آبدیر

پس از گل سرخپوشان، بازی به دو تیم واگذار شد و موقعیت هایی روی دروازه ها ایجاد شد، اما با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی، فولاد بر تعداد حملات خود افزود تا تهرانی ها را خالی نگه دارد. اما دفاع خوب سفید مانع از گلزنی او شد.

در دقیقه ی 10 این بازی نفس گیر ، Javad Nekounam تقریبا داشت تیمش رو با یک گل دیگه جلو می انداخت اما شلیک سهمگینش از پشت محوطه جریمه زوزه کشان از بالای تیر افقی به بیرون رفت . در دیدار مقابل پرسپولیس در دقیقه 91 مهدی شیری می توانست گل دوم را به ثمر برساند اما این بازیکن در موقعیتی ناگهانی توپ را وارد بدن دروازه بان فولاد کرد.

پرسپولیس با این برد 35 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به استقلال در صدر این تیم قرار گرفت. فولاد خوزستان نیز با این شکست 21 امتیازی باقی ماند. سپاهان نیز با 29 امتیاز مغلوب مسن شد و سوم شد.

دکمه بازگشت به بالا