عمومی

گوشی جدید Pocket S هواوی با قابلیتی عجیب معرفی شد

کوشی جدید Pocket S هواوی با قبعدی ایکی شد

شرکت هواوی اخیرا گوشی هوشمند تاشو Pocket S خود را معرفی کرده است که از سیستم خنک کننده مبتنی بر گرافن استفاده می کند. بر اساس گزارش ها، لایه رسانای گرما گرافن دارای رسانایی گرمایی کارآمدی است و رسانایی حرارتی با کمک این فناوری 80 درصد افزایش یافته است.

خبرگزاری اخبار استانی گروه دانش و فناوری؛ لایه رسانای گرما گرافن رسانایی گرمایی خوبی دارد و رسانایی حرارتی با کمک این فناوری 80 درصد افزایش یافته است.

این ادامه استفاده هواوی از فناوری اتلاف حرارت گرافن است که با استفاده از فیلم‌های گرافن در هواوی میت 20 ایکس آغاز شد و با نسخه‌های بعدی و همچنین تبلت هواوی میت پد پرو 5G ادامه یافت. دو سال پیش، هواوی اولین تبلت مجهز به فناوری 5G را روانه بازار کرد که از فناوری انتشار حرارتی گرافن استفاده می کرد.

در این فناوری از گرافن به عنوان ماده خام، گرافن به صورت لایه های رسانای حرارتی جهت دار استفاده می شود، به طوری که گرافن در داخل این لایه ها قرار می گیرد تا ضمن کاهش وزن، خواص مکانیکی و هدایت حرارتی بالایی ایجاد کند و انعطاف پذیری را افزایش دهد. با کاهش ضخامت اتلاف حرارت برای تعیین عملکرد دستگاه های هوشمند بسیار مهم است و با افزایش تعداد گوشی های مجهز به فناوری 5G، انتظار می رود که استفاده از گرافن نیز افزایش یابد و این ماده در قسمت هایی از سیستم خنک کننده استفاده شود. ماده ای که دارای رسانایی حرارتی بالا و ضریب تابش حرارتی بالا است.

استفاده از فناوری اتلاف حرارت گرافن توسط هواوی و مزایای آن برای خنک‌کننده دستگاه‌های الکترونیکی توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین تایید شده است.

تاریخچه استفاده از گرافن در تلفن های همراه به سال 2016 برمی گردد. در آن سال، هواوی اعلام کرد که به فناوری باتری لیتیوم یونی مقاوم در برابر حرارت دست یافته است که از گرافن در تولید این باتری استفاده می کند. این خبر در سمپوزیوم باتری در ژاپن اعلام شد.

آنچه هواوی به آن دست یافت سیستمی بود که به باتری های لیتیوم یونی اجازه می داد در دمای بالاتر کار کنند. در باتری های معمولی دمای 50 درجه قابل تحمل است، اما زمانی که هواوی از گرافن در باتری استفاده کرد، دمای کار به 60 درجه رسید. این شرکت اعلام کرد که گرافن عمر باتری را تا دو برابر افزایش می دهد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا