اخبار استانی

یارانه ۲۳ میلیاردی و فرسودگی ۵۰ درصدی ناوگان اتوبوسرانی شیراز

اخبار استانی/فارس عضو شورای شهر شیراز گفت: به طور متوسط ​​ماهانه 23 میلیارد تومان یارانه نقدی و غیرنقدی از سوی دولت شهری به حمل و نقل ناوگان در حوزه اتوبوسرانی پرداخت می شود.

مصطفی کیانی رحیمی سه شنبه 29 آذر در جمع نگلیسان گفت: اتوبوس های شهری یکی از ارزان ترین و کاربردی ترین وسایل حمل و نقل و حمل و نقل در کشور هستند. اگرچه برخی از شهروندان نسبت به فرسودگی و یا نامناسب بودن این ناوگان اعتراض دارند اما قطعا مدیریت شهری به دنبال رفع این نقص است.

کیانی با بیان اینکه حدود 750 دستگاه اتوبوس در شیراز فعال هستند فرسوده بودن 50 درصد ناوگان را تایید کرد و خاطرنشان کرد: در سال های اخیر به دلایل مختلف نوسازی انجام نشده است.

این عضو شورای شهر شیراز افزود: امسال تعداد 147 دستگاه اتوبوس به شهر شیراز اختصاص یافته است که از این تعداد 24 دستگاه به ناوگان حمل و نقل مسافر اختصاص یافته و مابقی تا پایان سال اضافه می شود.

و ضمن تایید حمایت شهرستان از حمل و نقل ناوگان خاطرنشان کرد: شهر شیراز در راستای حمایت و جلب رضایت شهروندان حدود 80 درصد از هزینه های سفر را به صورت مستقیم به مسافران از محل درآمد و وصول هزینه های سفر پرداخت می کند. مالیات.

کیانی بیان کرد: به دلیل نبود ضوابط و دستورالعمل های قانونی، تاکنون خرید، فروش و دفع اتوبوس خارج از مقررات و به صورت عرفی توسط افراد انجام می شد و مشکلات زیادی در این زمینه ایجاد شده بود که با کارشناسی و تنظیم مقررات تخصصی و تصویب شورا از این پس هرگونه حمل و نقل و انتقال طبق مقررات مربوط و با نظارت مستقیم سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر انجام خواهد شد.

و همچنین با تایید فرسودگی 65 درصدی ناوگان تاکسیرانی شیراز، ایجاد تسهیلات و تدارک اقدامات لازم برای نوسازی و تبدیل به بهترین تاکسی ها تا پایان شورای ششم از اولویت های این شورا است. .

کیانی رحیمی گفت: به منظور جلب رضایت و حمایت از صاحبان تاکسی های امین و پرتلاش و ارتقای کیفیت خدمات حمل و نقل مسافر، لایحه ای به تصویب شورا رسید تا شهرداری شیراز 14 درصد سود را پرداخت کند. ساخت تاکسی های جدید

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر شیراز گفت: امروزه در دنیا از فناوری و ابزار هوشمند برای نظارت و کنترل سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می شود و قطعاً سامانه هوشمند می تواند به بهره وری، برنامه ریزی ساختاری و ساماندهی خدمات، ایجاد کمک کند. این خدمات با کیفیت برای سیستم های نظارت، پرداخت های الکترونیکی و ارتقاء سطح ارائه می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا