اخبار استانی

 ۱۰۲ واحد صنفی متخلف در سطح لرستان پلمپ شد/ الزام مشاورین املاک به درج نرخنامه جدید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اخبار استانی لرستان، دقایقی پیش حمید القاصی آنلاین در حاشیه بازدید میدانی از برخی از واحدهای صنفی در خرم آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری اخبار استانی بر اساس ارزیابی رتبه جدید حق کمیته مشاورین املاک تاکید کرد.

القاصی آنلاین گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری در کمیسیون نظارت و تنظیم بازار نرخ‌نامه جدید تصویب و به اتاق اصناف تبدیل و تشکیل اتحادیه‌های موظف شد ظرف ۴۸ ساعت به واحدهای فعال مشاور املاک سطح شهر تعیین شد.

وی با بیان اینکه عدم تصویب نرخنامه جدید از سوی اتحادیه از مصادیق، نمایندگان مجلس نمایندگان می‌گویند: در تصویری که نرخ‌های اتحادیه اروپا را تصویب کردند، همچنین مشاورین املاکی که ستاد تنظیم بازار را تصویب کرده‌اند، باید پلمپ می‌شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در ادامه توضیح کرد: در بازدید از چند واحد مشاور املاک در سطح شهر خرم آباد که فاقد پروانه کسب بودند و همچنین نامه جدید را نصب ننمودند مرتکب تخریب و پلمپ تبدیل کردند.

وی با اشاره به نرخ حق کمیسیون جدید مشاورین املاک گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار حق کمیسیون مشاورین املاک نیم درصد یعنی هر کدام از طرفین بیست و پنج صدم درصد تعیین شده و خارج از این رقم تعیین می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در ادامه پلمپ ۱۰۲ واحد صنفی متخلف در استان خبر داد و افزود: در مورخه سی ام خرداد طی بازرسی مشترک از واحدهای صنفی در سطح استان تعداد ۱۰۲ واحد صنفی در استان که شامل ۵۴ واحد در خرم آباد و ۴۸ واحد است. شهرستانها بودند که مرتکب شکستاتی از قبیل: عدم درج فاکتور، گرانفروشی و نداشتن پروانه کسب و … بود.

حمید القاصی آنلاین همچنین به تصویب وزارت راه و شهرسازی در خصوص میزان اجاره بها پرداخت و گفت: طبق مصوبه وزارت راه و شهرسازی میزان اجاره بها در کلان شهر ها درصد و سایر شهرها ۲۰ درصد تصویب شده و در مسیر عبور و مرور قراردارد و شهروندان می تواند کاهش یابد. افزایش اجاره بهای خارج از مصوبه و غیرمتعارف را به تلفن‌های ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و ۱۲۴ سازمان صمت. 23

دکمه بازگشت به بالا