۱۱ هزار تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خرید تضمینی شده است

به گزارش خابر آنلاین خراسان جنوبی: مجید اسداللهی خاطرنشان کرد: عامل تشخیصی ، حسابدار و سرپرست در کلیه مراکز خرید مستقر شده اند تا اطمینان حاصل شود که خرید گندم به درستی انجام شده و کشاورزان می توانند لیست خرید محصول را روزانه به بانک آمل ارائه دهند. وجوه نیز به صورت متمرکز در حسابهای کشاورزان ذخیره می شود.

وی خاطرنشان کرد: آخرین خرید گندم 296 میلیون و 11821 تن و 234 میلیون ریال است که از این میزان 244 میلیون و 679 میلیون ریال معادل 82 درصد از وجوه خرید از ابتدای ضمانت خرید تا 30 تیرماه به کشاورزان پرداخت شده است.

مدیرکل دانه و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی با بیان اینکه میانگین گندم تحویل شده به هر کشاورز 8 تن و 500 کیلوگرم است ، افزود: این مبلغ خرید از هزار و 375 کشاورز در 2 هزار و 488 محموله خریداری شده و میانگین پرداخت هر کیلو آن 25000 بوده است. 60 قایق وجود دارد.

اسداللهی خاطرنشان کرد: روند پرداخت وجه خوب پیش می رود و خوب است.

وی با تضمین خرید گندم در تیرماه سال 1999 ، اظهار داشت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، خرید گندم بیش از 66 درصد افزایش یافته است.

مدیرکل خدمات غلات و تجارت خراسان جنوبی از فعالیت مراکز خرید گندم در شهرهای استان خبر داد و گفت: با توزیع چنین مراکز خرید استانی می توان محصولات خود را در کمترین فاصله و در کمترین زمان به این مراکز تحویل داد.

اسداللهی اظهار داشت: پیش بینی می شود خرید تضمینی گندم استان بیش از 15000 تن باشد.

48

خروج از نسخه موبایل