اخبار استانی

۴۱ درصد مدارس استان زنجان نیازمند مقاوم‌سازی

آسنا/زنجان مديركل نوسازي، ديكسي و تعليم مدارس استان زنجان گفت: بر اساس ليست سرشماري‌هاي تمند شده 41 درصد از مدارس استان نياز به مقاومت دارند.

حمیدرضا اسلامی در گفت و گو با اخبار استانی، با اشاره به تمرکز مدارس فرسوده نیازمند بازسازی در مناطق مختلف استان، اظهار کرد: 3 درصد از مدارس موجود در استان تخریبی محسوب می شود و اکثریت مدارس فرسوده در استان برای آموزش در ولسوالی های ناحیه 2 زنجان می باشد.

وی با اشاره به تفاوت مدرسه سبزی که برای اولین بار در کشور در استان زنجان ایجاد شد نسبت به سایر مدارس استان گفت: در این مدرسه برای اولین بار عایق حرارتی روی تمامی مدارس وجود دارد. نماها و اضلاع خارجی و سقف کلاس ها، پنل های عکس (خورشیدی)، سیستم بازیابی آب خاکستری و تفکیک زباله، ایجاد یک سیستم گرمایش و سرمایش بهینه که تا به حال در یک مدرسه دیده نشده است.

اسلامی با اشاره به کمبود مدرسه در شهرهای اقماری زنجان و نقش اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در ایجاد امکانات آموزشی در این مناطق، گفت: متاسفانه در شهرهای اقماری تعهدات توسعه دهندگان شهرهاي مبتني بر ساخت مدارس اجرايي نشده و فقط فروش نسبي صورت گرفته است. علاوه بر این موارد طبق قوانین موجود باید مراکز آموزشی برای نیاز این واحدها نیز با ظرفیت 200 واحد مسکونی ایجاد شود. همچنین طبق روال این اداره کل با توجه به حدود اعتبار در اکثر شهرهای اقماری اقدام به ساخت فضاهای آموزشی از محل اعتبارات ملی و استانی کرده است به طوری که این تعداد پاسخگوی حجم نیست. قطعات تحویلی توسط شرکت های تعاونی

مدیر نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان با اشاره به مدارسی که در استان بازسازی و نوسازی شده اند و برای سال تحصیلی جدید مورد بهره برداری قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: زنجان، انجوران، خرم‌دره، غرماب، ماه‌نشان و سجاسرود. بازسازی و نوسازی شده و برای سال جدید مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا