اخبار استانی

۴ هزار دانشگاهی در مسابقات قرآن و عترت خراسان‌ رضوی ثبت نام کردند

حجت الاسلام سید مهدی طاهری در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، از یک شرکت بیش از 4 هزار نفری. دانشجواستاد و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خراسان از برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت خبر داد و اظهار داشت: همزمان بیست و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت با حضور بیش از 4000 دانشگاه برگزار شد. در نوشتن، گفتار و هنر. و گروه ادبیات دین است.


بیشتر بخوانید:

درخشش دانشگاهیان خراسان رضوی در مسابقات کشوری قرآن و عترت


دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی درباره تاریخ و نوع مسابقات گفت: مرحله شفاهی مرحله استانی 28 آذرماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار می شود.

تهی از رشته هایی که در این مسابقات به رقابت می پردازند، خبر داد: رشته های مقطع کتبی استاد، ترجمه و تفسیر قرآن کریم، شرح نهج البلاغه و رشته های حفظ شفاهی استاد پنجم و دهم می باشد. جزء و کل قرآن کریم (تحقیق) و تلاوت. رشته های شفاهی کارکنان نیز حدود 5 جزء و 10 جزء قرآن کریم را آموزش می دهند و به تلاوت قرآن کریم (تحقیق) و روخوانی می پردازند.

طاهری افزود: رشته های رشته تحریر دانش آموزی عبارتند از: ترجمه و تفسیر قرآن کریم، معارف نهج البلاغه، معارف احادیث اهل بیت(ع)، معارف مفاهیم. صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، سیره معصومین، معارف جزء شفاهی دانش آموزان حفظ قرآن کریم در 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و 30 جزء شامل قرائت (تحقیق) و قرائت، اذان و تواشیح. برای برادران

وی افزود: در حوزه هنر و ادبیات دینی نیز اساتید، طلاب و کارکنان می توانند آثار خود را تا 15 دی ماه سال جاری به دفاتر فرهنگی و یا کانون قرآن و عترت ارسال کنند.

انتهای پیام/4117/4062/

دکمه بازگشت به بالا