عمومی

۵۴۹ پرونده تخلفات صنفی در آذربایجان غربی تشکیل شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، ایرج مرندی در این زمینه بیان کرد: در نوروز 1401 بیش از دو هزار مورد بازرسی از واحدهای خدماتی و صنفی مشمول در آذربایجان غربی انجام شد و 549 پرونده تخلفات صنفی تشکیل شد.

وی ادامه داد: از ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ تا پایان ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ در کنترل و نظارت بر عملکرد واحدهای صنفیک برآنها برعهده این سازمان می‌باشد نزدیک به ۲ هزار مورد بازرسی از واحدهای خدماتی و صنفی مشمول، بخصوص قناد.

مرندی گفت: بازرسی های انجام شده به تشکیل 549 فقره پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از 10 میلیارد و 411 میلیون ریال می رسد که بیشتر و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومت ارجاع داده شد.

وی افزود: از سال گذشته تا 13 فروردین امسال همراه با اداره کل گردشگری استان در قالب گروه های مشترک از نحوه ارائه خدمات و قیمت ارائه خدمات هتل ها، مسافرخانه ها، مهمانخانه ها، رستوران های درون شهری و برون شهری بازرسی های لازم صورت گرفت.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی کرد: با توجه به پایان تعطیلات نوروزی همزمان با ماه مبارک رمضان قیمت زولبیا و بامیه در ارومیه طی جلساتی که با حضور رئیس سازمان برگزار شد. مت استان و رئیس مجلس قنادان، از قرار هر کیلو زولبیا و بامیه در قنادی های درجه یک 64 هزار تومان و در قنادهای تومان درجه دو 60 هزار تصویب و توسط اتحادیه به واحدهای مربوطه تصویب شد.

مرندی عنوان کرد: نظارت و بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیع زولبیا و با میه و همچنین واحدهای صنفی ذیربط تا پایان ماه مبارک رمضان به صورت ویژه ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهده واحدهای صنفی از سوی صنفی مطابق قانون نظام صنفی با خاطیان رفتار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا