اخبار استانی

۷۰۰۰ متر مربع از معابر امیرآباد زابل آسفالت شد

اخبار استانی/سیستان و بلوچستان مدیرکل بوندام سیستان و بلوکیشن از ازفالت هفت هازر متر سکر از ماابر امیراباد برکی شهر زابل به همت این دانشو کل کبر داد.

وی در بازدید از محله امیرآباد زبل، حاشیه نشینی را یکی از مهمترین معضلات اجتماعی استان برشمرد و افزود: این مدیریت به زودی حاشیه نشینی شهرهای حاشیه ای استان را پس از شهرهای زهدان و چابهار از بین خواهد برد. در ماه سال گذشته، آنها پیشنهاد سازماندهی حاشیه نشینی شهر را دادند.»

وی ادامه داد: به این ترتیب در اولین گام اولین محله امیرآباد زبل با مساحت 60 هکتار و جمعیت 910 نفر در قالب 215 خانه به عنوان اولین محله ساماندهی انتخاب شد. مناطق شهر زبل

مدیر بنیاد انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: برای اجرای هرچه سریعتر این طرح، اولین گام ها از جمله نقشه برداری کل منطقه با هوا، انتخاب مشاور برای تهیه طرح مرمت است. و بهسازی محدوده غیر موثر و انتخاب مشاور برای تهیه نقشه” مجریان انجام مکاتبات در خصوص تعیین حریم محلات هدف و همچنین درخواست نقشه اجرایی سایر محلات هدف از اداره راه و شهرسازی شهرسازی در استان و همچنین برگزاری جلسات کارشناسی و تصویب طرح حفظ و پیاده‌روی کدهای ارتفاعی تکمیل شده در سال گذشته و پروژه در همین بازه زمانی ابتدا پس از چندین بار آماده‌سازی به مرحله اجرا رسید و عملیات ساخت و آسفالت در بهمن ماه سال گذشته آغاز شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده فاز اول این پروژه شامل اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت 40 هزار متر مربع از تقاطع های این محله است که هم اکنون 7 هزار متر مربع آن تکمیل شده است.

مدیر بنیاد انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین در راستای بهسازی، بهسازی و نگهداری خیابان های این محله قرار است پنج هزار متر مربع از خیابان ها نیز آسفالت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا