اخبار استانی

2800 اشتراک در طرح کتاب کانون برای دانش‌آموزان دارالاکرام

2800 اشتراک در طرح کتاب کانون برای دانشآموزان دارالاکرام

موسسه دارالاکرام، موسسه ایرانیان ساکن آمریکا در اقدامی نیکوکارانه و خداپسندانه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با انگیزه های بشردوستانه با همکاری موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام. حامی تحصم مستعد بدون ی مستعد و نوجوان را برای حدود 3 هزار دانشآموز بورسیه شده دارالاکرام ارائه کردند.

اصطلاح «فرار مغزها» تعبیریست که به پدیده‌ای مهاجرت نخبگان و قشر تحصیلکرده گفته می‌شود. در حالی که. مهاجران نخبه‌ای ایرانی یک سرمایه‌ای کاملاً از دست رفته رفته. چراکه خیلی از آنها احساس تعلق به جامعه‌ی خود دارند و می‌توانند برای جامعه‌ی ایران و آینده‌ای شو. این ارتباطات ادامه‌دار و معنادار به خاطر این است که همه برای پیشرفت هم کمک کنند. در چند سال گذشته به دلیل تورم بی‌سابقه، آشفتگی و همه‌گیری جنگ‌افزارها، اقدام به حمایت از خیرین ایرانی کاهش یافته است.

نچه معمولاً از سوی نیکوکاران خارج از ایران مورد و دلیل انتخاب برای شرکت در کار خیر است شف. قدمت، بیان دقیق مسئولیت، تیم رهبری با سابقه‌ی خاص، فرهنگ سازمانی شفاف و مسئولیت پذیری در قبال نر

موسسه دارالاکرام، موسسه ایرانیان ساکن آمریکا در اقدامی نیکوکارانه و خداپسندانه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با انگیزه های بشردوستانه با همکاری موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام. حامی تحصم مستعد بدون ی مستعد و نوجوان را برای حدود 3 هزار دانشآموز بورسیه شده دارالاکرام ارائه کردند. دارالاکران حامی آموزش بیش از 8 هزار کودک مستعد از سرپرست استان که در 25 و 95 شهر کشور دارای شعبه است، این همکاری را از طریق شعبه شیراز آغاز کرده و در شعب خود ادامه داده است. در این فعالیت‌ها که با مشارکت کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان انجام می‌شود با توجه به جنسیت و سن دانش‌آموز، هر ماه دو جلد کتاب برای دانش‌آموز ارسال می‌شود تا از مطالعه‌ی کتاب، چکیده‌ای آن را برای موسسه ارسال کند و در ادامه، آثار برتر ارسال شود. جزوه دانش‌آموز به شماره می‌آیند و از بورسیه تحصیلی بالاتر می‌توانند.

در این طرح با 50 هزار دلار اختصاصی 85 هزار جلد کتاب طی سال به دست دانش‌آموزان رسیده است. مجریان این طرح را اعلام کرد که در صورت وجود بودجه کافی، به سراغ نشر کتاب و اشتراک‌های دیجیتال هم خوا بروید.

فرهنگ و آداب و رسوم بیشتر روی خیرخواهانه اثر نمی‌گذارند. چرا که همه، از اینکه زبان انسان مادری‌شان باشند یا در کجا زندگی می‌کنند، ذاتا به کار خیر چه می‌کنند، نمی‌روند و در کار خیر حس رضایت را در انسان‌ها افزایش می‌دهند. بنابراین سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسه‌های خیریه ایرانی می‌توانند بر حامیان داخل ایران، رو نیز وارد شوند

ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، جامعه‌ی بزرگی را تشکیل می‌دهند و بسیاری از افراد موفق از اقشار جامعه و مشاغل مشاغلی یا تجاری دارند و دوست دارند بخشی از معضلات اجتماعی را حل کنند که ریشه‌های ثروتمند را در خود دارند.

دکمه بازگشت به بالا