شال سفید به چه پوستی میاد؟

چطور شال و روسری مناسب رنگ پوست خودمان را پیدا کنیم؟

انتخاب رنگ شال و روسری مناسب یکی از ساده‌ترین کارها برای متفاوت کردن یک تیپ همیشگی است. شال و روسری از اکسسوری‌های مهم به شما می‌روند؛ چرا که در بالاترین بخش لباس‌های شما قرار می‌گیرند و هماهنگ بودن آن‌ها با رنگ پوست، مانتو و سایر لباس‌ها اهمیت زیادی دارد. پس اگر شما هم در پی یافتن رنگ شال برای پوست گندمی یا رنگ روسری مناسب پوست سبزه یا سفید هستید، با این مطلب در مجله‌ی میس رز همراه باشید.

شاید بیشتر ما طرح و رنگ شال و روسری را با لباس‌ها، کیف یا کفش ست کنیم، اما باید پیش از آن به این فکر کنیم که آیا رنگی که انتخاب کرده‌ایم به صورتمان می‌آید یا نه. حتما تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که رنگ برخی از روسری‌ها برای پوست شما مناسب‌تر است، در حالی که برخی رنگ ها اصلا به شما نمی آید.

وقتی نوبت به خرید شال و روسری می‌رسد، این نکته را در نظر بگیرید که پیش از آن که یک روسری یا شال زنانه با لباس‌ها و اکسسوری‌های شما هماهنگ شود، باید به رنگ پوست صورتتان بیاید. روسری و شال نزدیک‌ترین بخش لباس به صورت شماست و اگر آن را درست انتخاب کنید، بازتاب رنگش می‌تواند به زیباتر شدن پوست شما کمک کند. برای انتخاب و خرید شال و روسری قواعدی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید تیپ و استایلی متفاوت داشته باشید. در ادامه‌ی این مطلب می‌توانید این قواعد را بخوانید تا با اطمینان خاطر بیشتری سراغ رنگ‌ها و طرح‌های درست بروید.

شناخت سردی و گرمی پوست

یک قاعده‌ی کلی برای انتخاب رنگ شال و روسری متناسب با رنگ پوست وجود دارد؛ پیش از هر چیز باید بدانید تنالیته‌ی رنگی پوست صورت شما در طیف «سرد» تا «گرم» کجا قرار می‌گیرد. اگر نمی‌دانید رنگ پوست شما در کدام یک از دو طیف رنگی سرد یا گرم قرار می‌گیرد از آزمایش دستبند طلایی استفاده کنید.

برای این کار یک دستبند طلایی را روی مچ یکی از دست‌ها و یک دستبند نقره‌ای را روی مچ دست دیگر قرار دهید و ببینید با کدام دستبند پوست شما سالم‌تر و سرحال‌تر به نظر می‌رسد. اگر دستبند نقره‌ای پوست شما را شفاف‌تر و زیباتر نشان می‌دهد تن پوست شما سرد و اگر با رنگ طلایی پوست خوش‌رنگ‌تری دارید تن پوست شما گرم است. اگرچه رنگ‌های خنثی برای هر پوستی می‌تواند مناسب باشد اما شناخت تن اصلی رنگ پوست به شما کمک می‌کند روسری یا شال زنانه‌ای را بپوشید که اعتماد به نفستان را بالاتر می‌برد و شما را زیباتر می‌کند.

رنگ شال و روسری برای پوست سفید (روشن)

بهترین رنگ روسری برای پوست سفید یا روشن می‌تواند رنگ‌های قوی مثل قرمز، آبی یا سبز باشد. از روسری‌هایی با رنگ‌های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ استفاده نکنید، چرا که ممکن است این رنگ‌ها پوست شما را بی‌حال نشان دهند. اگر می‌خواهید از رنگ‌های روشنی مانند شیری یا سفید استفاده کنید بهتر است سراغ یک روسری طرح دار بروید، یک شال سفید ساده برای پوست‌هایی با تناژ رنگی خیلی روشن نمی‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

رنگ شال برای پوست گندمی و سبزه (متوسط)

 برای پوست‌هایی با رنگ متوسط که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند، انتخاب وسیعی از رنگ‌ها وجود دارد. برای مثال می‌توانید سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه‌ی براق در تناژ رنگی سرمه‌ای یا زرشکی هم انتخاب‌های مناسبی هستند.

رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این نوع پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند. البته رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را بسیار زیبا نشان دهند. در کل اگر رنگ پوست متوسط (نه خیلی تیره و نه خیلی روشن) داشته باشید، می‌توانید با توجه به تیپ، سلیقه و آرایش صورت خود با آزادی بیشتری در دنیای رنگ‌ها و طرح‌ها دست به انتخاب شال و روسری بزنید.

رنگ روسری و شال برای پوست تیره

 نکته‌ی مهم برای افرادی با پوست تیره این است که سراغ روسری‌هایی با رنگ مات و کدر نروند؛ رنگ‌های مات و کدر باعث می‌شود بازتاب رنگ شال و روسری، درخشش طبیعی پوست این افراد را از بین ببرد. برای مثال به جای طوسی بهتر است سراغ رنگ موشی بروید و البته آبی کاربنی و زرد روشن را فراموش نکنید. رنگ‌های نزدیک به رنگ و همچنین بازی با رنگ‌های ارغوانی و بنفش هم می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند

شال و روسری مناسب پوست‌های سرد

اگر پوست صورت شما روشن یا سرد است، بهتر است از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید که برای پوست شما مناسب‌تر است. بهترین رنگ برای پوست سفید یا روشن می‌تواند رنگ‌های قوی مثل قرمز، آبی یا سبز باشد. از روسری‌های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ استفاده نکنید، زیرا ممکن است این رنگ‌ها پوست شما را بی حال نشان دهند. اما اگر ترجیح شما رنگ‌های روشنی مثل شیری یا سفید است، باید به سراغ شال و روسری‌های طرح دار بروید. نارنجی، یشمی و قهوه‌ای، انتخاب‌های مناسبی برای این رنگ پوست است.

شال و روسری مناسب پوست‌های گرم

اگر پوست صورت شما تیره یا گرم است، هرگز به سراغ روسری‌هایی با رنگ مات و کدر نروید، زیرا این رنگ‌ها باعث می‌شوند بازتاب شال و روسری، درخشش طبیعی پوست صورت شما از بین برود. برای مثال به جای انتخاب خاکستری، به سراغ رنگ موشی بروید که درخشش آن بیشتر است. برای پوست‌های گرم و تیره، رنگ‌های تیره ای مثل قهوه‌ای، بنفش تیره، سورمه ای و… اصلاً مناسب نیست. در عوض بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. صورتی روشن، آبی روشن، سفید، لیمویی، رنگ‌های پاستلی و بسیاری از تناژهای رنگ سبز برای پوست‌های گرم مناسب است. اما اگر شال و روسری تیره انتخاب شما است، بهتر است ساده نباشند و طرح‌هایی با رنگ روشن داشته باشند. رنگ‌های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ‌های ارغوانی و بنفش می‌تواند زیبایی شما را دو چندان کند.

شال و روسری مناسب پوست‌های متوسط

پوست‌های متوسط، به پوست‌هایی گفته می‌شود که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند. افرادی که صاحب این رنگ پوست هستند، انتخاب وسیعی از رنگ‌ها را پیش رو دارند. برای مثال می‌توانید به سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه براق در تناژ رنگی سورمه ای یا زرشکی هم انتخاب‌های مناسبی هستند. رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند. رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را زیباتر نشان دهند.

شال و روسری مناسب برای پوست سفید

انتخاب شال و روسری مناسب یک دغدغه همیشگی بانوان است. خصوصا که باید رنگ شال و روسری را با توجه به رنگ پوست صورت انتخاب کنند. شرایط انتخاب شال مناسب پوست سفید بیش ‌از دیگر رنگ پوست ‌ها چالش ‌برانگیز است. زیرا پوست سفید خانم ‌ها، ظاهری درخشان دارد و در صورت غلیظ ‌تر کردن این سفیدی نمی ‌توانیم جلوه شیک و مناسب چهره بانو را کامل کنیم. روسری برای پوست سفید باید یک هارمونی نسبتاً متضاد با روشنای چهره داشته باشد. به نوعی بانو باید بتواند با استفاده از رنگ شال و روسری، حجم سفیدی چهره را کنترل کند.

رنگ پوست نژاد ایرانی در جمع سفید پوست ‌های جهان قرار نمی ‌گیرد. عمده رنگ پوست سبزه و یا رنگ پوست گندمی، رنگ غالب در نژاد ایرانی است. با این ‌وجود خانم ‌هایی که دارای رنگ پوست سفید و کاملاً روشن هستند، کم نمی ‌باشند. در کشورهای غربی که حضور نژادهای سفید خیلی پررنگ است، خانم ‌های سفید پوست الگوهای مشخصی در تکمیل استایل زنانه خودشان دارند. اما برای خانم‌ ها با رنگ پوست روشن ایرانی باید از پوشش تاثیرگذار روسری استفاده کنیم.

با گذشت سال‌ ها، خانم‌ های ایرانی خیلی خوب یاد گرفته ‌اند که چطور از شال و روسری به ‌عنوان یک پوشش مکمل در هر چه زیباتر کردن استایل خود استفاده کنند. خصوصا که در انتخاب شال و روسری مناسب، معیار رنگ پوست را جدی می ‌گیرند. از آنجا که خانم ‌ها با رنگ پوست سفید در نژاد ایرانی متداول است، لازم است تا به بحثی مفصل درباره راهنمای خرید روسری برای پوست سفید در سایت لیمو شاپ بپردازیم.

چرا خرید شال مناسب پوست سفید اهمیت دارد؟

پوست سفید از جمله رنگ پوست‌ های حساس است. از این نظر که هم می‌ تواند در یک هماهنگی زیبا با دیگر لباس ‌ها هر چه ظاهری برجسته ‌تر و در عین ‌حال زیباتر داشته باشد و هم ممکن است در همراهی با یک پوشش ناهمگون به یک حالت دلمرده و رنگ پریده برسد. قاعدتاً خانم ‌ها با پوست سفید علاقه ندارند تا در جمع چهره ‌های رنگ پریده جای بگیرند.

سفیدی پوست یک رنگ با تناژی نسبی است. واقعاً نمی ‌توان یک الگوی معین را برای تعریف پوست سفید رنگ معرفی کرد. اما به ‌هر حال می ‌توانیم این نوع پوست را به ‌سادگی از گونه‌ های سبزه، گندمی و یا برنزه تشخیص بدهیم. پوست چهره با رنگ سفید فی‌ نفسه زیبا است و هر چهره ‌ای را هر چه جذاب‌ تر خواهد کرد. اما گاهی این سفیدی حالتی درخشان به خودش می ‌گیرد.

منبع : ajio.com

خروج از نسخه موبایل