شارژر تقلبی چه آسیبی به باتری گوشی شما می زند؟

این موضوع ممکن است علاوه بر باتری، روی عملکرد سخت‌افزارهای دیگر گوشی‌ هم تأثیر بگذارد؛ در ادامه توضیح می‌دهیم که چرا نباید از شارژرهای تقلبی استفاده کرد:

 

انواع شارژر آیفون رو میتوانید در سایت خاص باکس پیدا کنید.

که استفاده‌ی طولانی‌مدت از شارژر‌های غیر اصل و فیک به باتری گوشی آسیب می‌رساند و در صورتی که تا به حال تنها یک یا چند بار از شارژر تقلبی استفاده کردید، جای نگرانی وجود ندارد.

شارژرها معمولاً از دو قسمت آداپتور و کابل شارژر تشکیل شده‌اند که وظیفه‌‌ی اولی تبدیل ولتاژ دریافتی به جریان مورد نیاز برای شارژ باتری است و دومی هم این جریان تولید شده توسط آداپتور را به باتری گوشی‌ انتقال می‌دهد. قیمت بالا و گران شارژر‌های سامسونگ ممکن است نشان‌دهنده‌ی اصل بودن آن باشد، اما قیمت بسیار پایین این محصول یقیناً نشان‌دهنده‌ی تقلبی بودن آن است. بنابراین قیمت یکی از عواملی است که هنگام انتخاب و خرید شارژر گوشی باید به آن دقت کنید. بهترین راه برای بررسی اصل بودن شارژر سامسونگ، استفاده از آمپرسنج است، شارژرهای تقلبی معمولاً افت آمپر زیادی دارند.

برای خرید شارژر آیفون 3 پین مدل 20 وات میتوانید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ

در این بخش از مقاله جزیی‌ترین تفاوت‌های شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ را معرفی می‌کنیم تا دفعه‌ی بعد هنگام خرید بتوانید کابل اصل را از فیک تشخیص دهید:

محصولاتی سامسونگ عموماً با کیفیت بالایی تولید می‌شوند؛ بنابراین محصولی بی‌کیفیت نمی‌تواند ساخت این تولید‌کننده‌ی کره‌ای باشد. برای مثال اگر پس از بررسی کابل گوشی سامسونگ روی آن ناهمواری و بیرون‌زدگی احساس کردید، می‌توانید حدس بزنید که کابل شارژ تقلبی است.

بین شکل ظاهری شارژر اصل سامسونگ با فیک آن تفاوت‌هایی مانند طراحی نامنظم و پلاستیک اضافه در لبه‌های کابل وجود دارد که به تشخیص این دو محصول از هم کمک می‌کند. کابل‌های شارژر اصلی سامسونگ طراحی دقیق و صافی دارند، در‌حالی‌که زاویه‌ی قرار‌گیری سری فلزی در بسیاری از کابل‌های فیک صاف نیست.

برای اطلاع از قیمت و خرید شارژر آیفون 20 وات میتوانید به سایت خاص باکس مراجعه کنید.

خروج از نسخه موبایل