اقتصادی

تسلا در کدام کشور آسیایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟

اندونزی اعلام کرد خودروساز آمریکایی تسلا قصد دارد در تولید مواد باتری در این کشور آسیای جنوب شرقی سرمایه‌گذاری کند و در چند ماه آینده بیانیه‌ای را منتشر خواهد کرد.

به گزارش اخبار استانی، اندونزی سال‌هاست که از تسلا برای سرمایه‌گذاری در ساخت باتری و خودروسازی در این کشور استفاده و تلاش می‌کند از ذخایر غنی نیکل خود استفاده کند که می‌تواند برای استفاده در باتری‌های خودروهای الکتریکی پردازش شود.

لوهوت پاندجایتان، وزیر ارشد اندونزی گفت که او می‌خواهد در تولید مواد برای باتری‌های لیتیومی سرمایه‌گذاری کند. هر چند که تسلا به دنبال ساخت کارخانه خودروسازی در اندونزی نیست. او افزود که سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ خواهد بود. بیایید منتظر باشیم تا ایلان در اواخر سپتامبر یا اکتبر امسال به اینجا بیاید.

لوهوت گفت که ماسک همچنین اینترنت را به گوشه‌های دورافتاده اندونزی با استارلینک، سرویس ارتباطات ماهواره‌ای خود خواهد آورد.

بر اساس گزارش رویترز، اندونزی اعلام کرد که دو سال دیگر به خودروسازان فرصت می‌دهد تا مشوق‌های خودروهای برقی را دریافت کنند و تلاش می‌کند تا در رقابت با تایلند و هند برای ایجاد صنعت خودروهای الکتریکی به عنوان جایگزینی برای چین، بزرگترین تولید کننده جهان، سرمایه‌گذاری بیشتری را جذب کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا