اتصال ۵ خدمت اصلی بیمه سلامت به پنجره ملی خدمات هوشمند

عسگری عنوان کرد؛

اتصال ۵ خدمت اصلی بیمه سلامت به پنجره ملی خدمات هوشمند

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمند سازی سازمان بیمه سلامت ایران، از اتصال کامل خدمت شناسنامه دار پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، فاطمه حاجعلی عسگری، درباره اتصال سازمان بیمه سلامت ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، گفت: هم اکنون سازمان بیمه سلامت ایران پنج خدمت شناسنامه دار را به طور ۱۰۰ درصد از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه می‌کند.

وی افزود: یکی از این خدمات شناسنامه دار که باید به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل می‌شد، ایجاد پوشش بیمه‌ای است.

عسگری ادامه داد: استعلام وضعیت پوشش بیمه‌ای به عنوان یک سرویس استعلام سنجی نیز بر روی پنجره دولت رفته است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمند سازی سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه دیگر خدمات این سازمان که بر روی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند رفته و آماده بهره برداری است، رسیدگی اسناد بستری و خسارت متفرقه است.

عسگری افزود: ایجاد پوشش بیمه گروهی به علت اینکه سرویسی است که به شهروندان ارائه نمی‌شود در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند قرار نمی‌گیرد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمند سازی سازمان بیمه سلامت ایران همچنین گفت: سرویس پرداخت هزینه بیمه روستاییان نیز به علت اینکه بین سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت است نیز به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل نیست.

عسگری با توضیح اینکه سازمان بیمه سلامت ایران این موارد را به سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده و این دستگاه‌ها با این دلایل موافقت کردند.

دکمه بازگشت به بالا