افتتاح ۲۱ پروژه صنعتی/ برنامه‌های وزارت صنعت برای صنایع کوچک

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح ۲۱ پروژه به مناسبت روز صنایع کوچک، ایجاد خوشه‌های صنعتی، احیای واحدهای راکد، تکمیل طرح‌های نیمه تمام در شهرک‌های صنعتی و توسعه شهرک‌های جدید را از جمله برنامه‌های این وزارتخانه برای صنایع کوچک عنوان کرد.

به گزارش اخبار استانی، امروز به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک (۲۱ مرداد) فعالیت ۹ پروژه زیربنایی با هزینه بیش از ۱۸۸ میلیارد تومان، بهره برداری از هفت طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۱۸۳۵ میلیارد تومان و احیای چهار واحد راکد با سرمایه گذاری بیش از ۹۲۴ میلیارد تومان و اشتغال کلی ۷۲۳ نفر آغاز شد.

عباس علی آبادی، وزیر صمت، در این مراسم اظهار کرد: کشور ما به دلیل موقعیتی که دارد در برخی جهات مزیت‌های خوبی دارد، اما مثلا مزیت‌های کشاورزی نداریم.

وی افزود: بنابراین در مناطقی که جمعیت متمرکز داریم، اما منابع آبی کافی نداریم، باید از ظرفیت‌های توسعه صنعتی استفاده کنیم.

علی آبادی با بیان اینکه سیاست جدید وزارت صمت، حمایت از صنایع کوچک است، تصریح کرد: صنایع کوچک مزیت‌هایی از جمله اشتغال آفرینی، چابکی و امکان تطبیق آسان‌تر با شرایط، نیاز به سرمایه‌های کمتر، امکان دانش محور بودن، ارزش افزوده بالا دارند.

وی افزود: همچنین برای پشتیبانی از صنایع کوچک می‌توانیم ایجاد خوشه‌های صنعتی را در دستور کار قرار دهیم که هزینه‌های مشترک صنایع کم شود و از یکدیگر پشتیبانی کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح ۲۱ پروژه به مناسبت روز صنایع کوچک، گفت: تلاش می‌کنیم در مناطقی که تجمع جمعیتی داریم، شهرک‌های صنعتی توسعه یابد. اما اول باید شهرک‌های موجود احیا یا طرح‌های ناتمام تکمیل شود و برنامه دوم ایجاد شهرک‌های جدید خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا