اقتصادی

تیک‌تاک تسلیم اندونزی شد – اخبار استانی

تیک‌تاک اندونزی اعلام کرد در راستای عمل به مقررات و قوانین این کشور، امکان خرید و فروش در این پلتفرم را متوقف خواهد کرد.

به گزارش اخبار استانی، این خبر پس از آن اعلام شد که وزارت بازرگانی اندونزی هفته گذشته یک مهلت یک هفته‌ای برای تیک‌تاک تعیین کرد تا فقط به عنوان یک اپلیکیشن و بدون قابلیت تجارت الکترونیکی فعالیت کند. در غیر این صورت، در معرض خطر تعطیلی قرار خواهد گرفت.

تیک‌تاک در بیانیه‌ای اعلام کرد: اولویت ما، عمل به قوانین و مقررات محلی است. به این ترتیب ما دیگر خرید و فروش آنلاین در تیک‌تاک شاپ اندونزی را تسهیل نخواهیم کرد و به همکاری با مقامات مربوط در این زمینه، ادامه می‌دهیم.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، هفته گذشته خواستار ساماندهی شبکه‌های اجتماعی شد و به تاثیر این پلتفرم‌ها بر کسب و کارها و اقتصاد این کشور اشاره کرد.

اندونزی هفته گذشته خرید و فروش در پلتفرم‌های شبکه اجتماعی مانند تیک‌تاک را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، مقررات اندونزی به ضرر بلندپروازی‌های تیک‌تاک در عرصه تجارت الکترونیکی خواهد بود. اندونزی، دومین بازار بزرگ تیک‌تاک با ۱۱۳ میلیون کاربر پس از آمریکاست که در آنجا، ۱۱۶.۵ میلیون کاربر دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا