اقتصادی

خودروهای برقی کیاموتورز رونمایی شد

شرکت کیا از سه خودروی برقی کوچک تا متوسط رونمایی کرد تا جذابیت خود را افزایش دهد.

به گزارش اخبار استانی، شرکت کیا از سه خودروی الکتریکی کوچک تا متوسط جدید رونمایی کرد تا سعی کند مشتریان بیشتری را به خود جلب کند و به حرکت الکتریکی خود سرعت بخشد.

این خودروساز کره جنوبی اعلام کرد که قصد دارد دو خودروی شاسی بلند کامپکت EV۵ و EV۳ و یک سدان برقی EV۴ را عرضه کند تا به هدف فروش یک میلیون خودروی برقی تا سال ۲۰۲۶ دست یابد.

کیا گفت که قصد دارد طیف وسیعی از مدل‌های الکتریکی را با قیمت‌های ۳۰ هزار تا ۸۰ هزار دلار ارائه دهد و قصد دارد خودروهای برقی کوچک‌تری مانند EV۵، EV۴ و EV۳ را با قیمت‌های ۳۵ هزار تا ۵۰ هزار دلار روانه بازار کند.

کیا در ارائه‌ای به خبرنگاران گفت که قصد دارد EV۵، سومین خودروی برقی اختصاصی در خط تولید خود پس از EV۶ و EV۹ را در سال ۲۰۲۵ در کره جنوبی عرضه کند.

بر اساس گزارش رویترز، کیا اعلام کرد که تولید EV۵ در چین و کره جنوبی انجام خواهد شد و افزود که در این دو بازار انواع باتری‌های متفاوتی خواهد داشت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا