اقتصادی

رشد ۸۰ مگاواتی مصرف برق گیلان نسبت به روز شنبه

اخبار استانی/گیلان مدیرعامل توزیع برق گیلان، با تاکید بر لزوم رعایت الگوی مصرف برق، گفت: علیرغم عدم افزایش دما طی ۲۴ ساعت گذشته، شاهد افزایش ۸۰ مگاواتی مصرف برق در استان بودیم.

به گزارش اخبار استانی، محمدتقی مهدی زاده با بیان اینکه هوای استان گیلان طی دیروز و امروز به شدت گرم شده و افزایش دما ازدیاد مصرف برق را  به دنبال دارد، اظهار کرد: موج گرما طی روزهای پیش رو تداوم دارد و لذا مدیریت مصرف برق در دستور کار است.

وی دمای هوای امروز و دیروز را ثابت دانست و افزود: علیرغم عدم افزایش دما طی ۲۴ ساعت گذشته، شاهد افزایش ۸۰ مگاواتی مصرف برق در استان بودیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در گفت وگوی خبری، با بیان اینکه میانگین مصرف برق در استان نشان می دهد که مردم الگوی مدیریت مصرف برق را رعایت کردند، گفت: با همکاری خوب مردم و صنایع شاهد پایداری شبکه هستیم و در صورت تداوم همین روند، می توانیم از پیک امسال هم گذر موفق داشته باشیم.

مهدی زاده از مردم خواست دمای کولر را در ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم و در زمان های پیک به مدت دو نیم ساعت آن را خاموش کنند و ادامه داد: مردم لامپ های اضافه را خاموش و از روشنایی روز استفاده کنند؛ همچنین لوازم برقی پرمصرف از ساعت ۱۱ تا ۱۷ وارد مدار نشود.

وی با اشاره به پاداش رعایت الگوی مصرف در سال گذشته، عنوان کرد: امسال تا ۲.۵ برابر الگوی مصرف هم پاداش دارد و به ازای هر کیلووات کاهش مصرف، ۲۰۰۰ تومان پاداش به مشترکان تعلق می گیرد و لذا به زودی شاهد صدور صورتحساب های جدید خواهیم بود و مردم اثرات این رعایت الگوی مصرف را خواهند دید.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا