اقتصادی

زمان فعالیت تجاری در مرزهای شلمچه و چذابه افزایش می‌یابد

اخبار استانی/خوزستان رییس اتاق بازرگانی اهواز از ۲۴ ساعته شدن فعالیت تجاری در مرزهای شلمچه و چذابه خبر داد.

محمدجواد امانی در گفت و گو با اخبار استانی، اظهار کرد: در حال حاضر مدت زمان انجام فرآیندهای تجاری در مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان در روز فقط ۸ ساعت است و در دیگر ساعات روز انجام این فرآیندها متوقف است.

وی افزود: در دومین کمیته مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و عراق مصوب شده است که زمان انجام فعالیت‌های تجاری در مرزهای شلمچه و چذابه افزایش یابد.

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: براساس آنچه مصوب شده قرار است زمان فعالیت تجاری در مرزهای چذابه و شلمچه از ۸ ساعت به ۲۴ ساعت افزایش یابد و در صورت ابلاغ این مصوبه شاهد تسهیل و توسعه امر تجارت در این مرزها خواهیم بود.

امانی عنوان کرد: این اقدام علاوه بر تسهیل روند تجارت در مرزها، به توسعه این مراودات تجاری و هم چنین ارتقای صادرات کمک بسیار خوبی خواهد کرد و امیدواریم با تلاش‌های انجام‌شده این مهم هرچه سریع تر محقق شود.

وی گفت: توسعه روابط تجاری با کشور عراق از مهم ترین اهداف و برنامه‌های اتاق بازرگانی اهواز است که زمینه‌ساز رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید خواهد شد و می‌تواند به حل بسیاری از مشکلات استان خوزستان نیز کمک کند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا