اقتصادی

قیمت‌گذاری دستوری را قبول نداریم/ لزوم رفع موانع فروش اینترنتی لاستیک

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رفع موانع فروش اینترنتی را از الزامات عرضه مستقیم لاستیک دانست و گفت: قیمت‌گذاری دستوری را قبول نداریم و به‌ دنبال این هستیم که قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود.

به گزارش اخبار استانی، حسین فرهیدزاده،  معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت، امروز (پنجشنبه) به همراه جمعی از معاونین و مدیران این سازمان از بخش‌های مختلف پالایشگاه نفت پارس و خط تولید یکی از تولیدکنندگان لاستیک  بازدید کرد.

 فرهیدزاده در بازدید از پالایشگاه نفت با تاکید بر مسائل دانش بنیان، اضافه کردن پروژه‌های دانش بنیان به مجوز بهره‌برداری با توجه به موجود بودن پایلوت محصولات دانش بنیان و افزایش ظرفیت تولید، گفت: تسهیل در عرضه محصولات از طریق پلتفرم‌ها جهت دسترسی آسان، سریع و منطبق با قیمت‌های مورد تایید از دیگر اقدامات موثری است که باید مورد توجه خاص تولیدکنندگان باشد.

این مقام مسئول همچنین در بازدید از یک کارخانه تولید لاستیک کشور اظهار کرد: قیمت‌گذاری دستوری را قبول نداریم و به‌ دنبال این هستیم که قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود.

 وی با بیان اینکه در حوزه تایر و لاستیک باید هم تولید مورد توجه باشد و هم مصرف کننده دیده شود، گفت: معتقدیم تنها راه مهار تورم، رشد تولید است و اینکه همه حقوق مصرف کنندگان رعایت شود.  بر اساس دستور وزیر صمت مقرر شده ضمن بازدید و حضور در خطوط تولید لاستیک، بهترین روش‌ها را برای نحوه محاسبه قیمت تمام شده، تسریع در دسترسی مشتریان به محصول و سیستم‌های عرضه این محصول به بازار را مورد بررسی قرار دهیم.

معاون وزیر صمت همچنین رفع موانع فروش اینترنتی را از الزامات عرضه مستقیم لاستیک دانست و ابراز امیدواری کرد با افزایش تولید و عرضه مناسب به توزیع کنندگان این محصول، بازار به ثبات و آرامش برسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا