مناظره‌های مرحله دوم انتخابات چگونه برگزار می‌شود

محمدصالح مفتاح عنوان کرد؛

مناظره‌های مرحله دوم انتخابات چگونه برگزار می‌شود

دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما تاکید کرد: مناظره‌های نامزد‌ها در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری جدی تر برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم  و فناوری آنا، محمدصالح مفتاح دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما در گفتگو با برنامه انتخاباتی «زمانه» که از شبکه دو پخش می‌شود، گفت: اگر بخواهیم درباره مناظره‌ها دقیق‌تر شویم، تلاش ما این است که فرصت‌ها را کوتاه‌تر و سوالات را مستقیم‌تر کنیم تا مردم بتوانند مقایسه بهتری داشته باشند و در فرصتی کوتاه از نامزد‌ها بشنوند. 

وی افزود: در مناظرات قبلی ۶ نامزد باید توضیحاتی می‌دادند و بعد دوباره نوبت فرد می‌رسید، اما مخاطبان مباحث و موضوعات را فراموش می‌کردند، اما در مناظره‌های دونفره نامزد‌ها رو بروی هم قرار می‌گیرند و درخصوص یک موضوع با هم صحبت می‌کنند و به سوالات پاسخ میدهند و امکان مقایسه‌ای دو نامزد فراهم می‌شود و مردم می‌فهمند هرکدام از این نامزد‌ها به چه سوالی، چه جوابی داده است.

 محمدصالح مفتاح با بیان اینکه زمان مناظره‌های نامزد‌ها در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری حداکثر دو ساعت خواهد بود، تصریح کرد: بخش پرسش و پاسخ نامزد‌ها حداکثر ۹۰ دقیقه خواهد بود و از نامزد‌ها ۱۰ سوال پرسیده می‌شود.

مفتاح افزود: ما از متن سخنرانی نامزد‌ها می‌خواهیم بگذریم و آنها صریح به سوالات پاسخ دهند. خیلی از نامزد‌ها در مناظره‌های قبلی به سوالات پاسخ نمی‌دادند و از آن عبور می‌کردند.

دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما ادامه داد: در مناظره‌های دور دوم انتخابات، به خاطر رو در رو بودن نامزد‌ها وضعیت کاملا روشن و اگر کسی به سوالی پاسخ ندهد، خیلی واضح است.

وی تأکید کرد: ما نگاهمان این است که در مناظره‌ها وزن نامزد‌ها و ایده‌های آنها مشخص شود، اینکه هرکدام درعرصه‌های مختلف برای کشور چه ایده‌ای دارند.

اولین مناظره سعید جلیلی و مسعود پزشکیان نامزد‌های راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فردا دوشنبه ساعت ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود. همچنین مناظره دوم این دونامزد روز سه‌شنبه ۱۲ تیر در ساعت ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد.

 

دکمه بازگشت به بالا