هدفگذاری تولید سالانه ۸۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در هپکو

اخبار استانی/مرکزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته در هپکو صحبت از تولید ۲۶۰ دستگاه ماشین آلات در سال بود ولی اکنون در این شرکت تولید ۸۵۰ دستگاه تا پایان سال هدفگذاری شده است.

سید صولت مرتضوی ۲۱ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران در شرکت هپکو اراک اظهار کرد: شرکت هپکو یکی از افتخارات صنعت به ویژه صنایع ماشین سازی کشور بود که به دلیل بی تدبیری ها در دهه ۹۰، قدری با مشکلات مالی مواجه شد و ناچارا این شرکت بابت مطالبات به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد. 

وی افزود: این موضوع در دو مقطع زمانی در زمان ریاست آیت الله رئیسی بر قوه قضائیه و در زمان حال مورد توجه وی قرار گرفت. وی در زمان تصدی در قوه قضائیه از این شرکت بازدید داشت و دستوراتی نیز در رابطه با پیگیری مسائل شرکت صادر کرد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه خوشبختانه چرخ تولید در این صنعت، مجددا به حرکت درآمد، گفت: سال گذشته که بازدیدی همراه ریاست جمهوری از این کارخانه صورت گرفت، صحبت از تولید ۲۶۰ دستگاه در سال بود ولی اکنون در مجموعه شرکت هپکو تولید ۸۵۰ دستگاه تا پایان سال هدفگذاری شده است. 

مرتضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم این شرکت بتواند به طرفیت اسمی برسد چراکه نیاز کشور به ماشین آلات سنگین، بالا و دانش فنی این کارخانه در این رابطه دانش مطلوبی است. 

وی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون گلوگاه ها را شناسایی و برطرف کرده اند و با هم افزایی که با سایر شرکت ها و دستگاه ها صورت می گیرد امیدوارم این مجموعه بتواند بخش اعظم نیاز کشور را تامین کند البته باید از دانش دانشمندان استفاده شود و معتقدم اگر از ظرفیت دانش بنیان ها استفاده شود در سنوات آینده می توان وابستگی این صنعت را به واردات تقریبا به صفر رساند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا