پیشرفت طرح‌های پیشران اقتصادی هرمزگان ماهانه رصد می‌شود

اخبار استانی/هرمزگان استاندار هرمزگان از رصد میزان پیشرفت ماهیانه طرح‌های پیشران اقتصادی استان خبر داد. 

 مهدی دوستی استاندار هرمزگان عصرامروز، ۹خرداد، در سومین جلسه میثاق نامه‌های حوزه اقتصادی استان با موضوع ارزیابی زیربخش‌های کشاورزی و شیلات، صنعت، معدن، حوزه نفتی، گردشگری و صنایع دستی و منابع طبیعی، اظهار داشت: این جلسه به صورت ماهیانه برگزار و میزان پیشرفت پروژه‌های پیشران اقتصادی استان مورد بررسی و رصد قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حوزه شیلات پیشرفت سه پروژه مهم پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو و بازسازی ذخایر بررسی شد در حوزه کشاورزی و گلخانه‌ها نیز متقاضیان شناسایی شدند و پرونده‌ها آماده پرداخت تسهیلات هستند در حوزه اصلاح و نوسازی باغات هم پروژه با روند خوبی در حال اجرا است.

استاندار هرمزگان گفت: در بخش مهم مردمی سازی اقتصاد در چهار زیر بخش، پروژه‌های پرورش ماهیان زینتی، ماهیان گرم‌آبی و تولید عسل و ابریشم در استان آغاز شده است.

وی با اشاره به تعیین تکلیف شهرک‌های صنعتی و صنفی تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن و حوزه نفتی در خصوص تأمین خوراک و تأمین گاز واحدهای صنعتی همچنین واگذاری زمین مورد نیاز و شناسایی پهنه‌های معدنی نیز کارهای خوب و امید بخشی صورت گرفته است.

استاندار هرمزگان گفت: در حوزه گردشگری، پروژه‌های ساحلی و دریایی مورد توجه است و مجوز برخی پروژه‌ها صادر  و زمین آن‌ها تأمین شده که فرآیند اجرایی را آغاز کرده‌اند، در این حوزه همچنین طرح‌های سرمایه گذاری در جزایر هرمز، لارک و بوموسی هم ساماندهی شده است. 

وی ادامه داد: در دور دوم سفر رییس جمهور شهید به استان تسهیلات قابل توجهی تخصیص یافته است که با ابلاغ و تزریق آن به طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌توان انتظار رشد قابل توجهی در این طرح‌ها داشت.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا