اقتصادی

چراغ سبز ژاپن برای توسعه نیروگاه‌های هسته‌ای

وزارت اقتصاد ژاپن با توجه به بازنشستگی نیروگاه‌های قدیمی، سرگرم بررسی است تا اجازه دهد نیروگاه‌های هسته‌ای توسعه پیدا کنند.

به گزارش اخبار استانی، روزنامه آساهی نوشت: این مجوز احتمالا بخشی از بازبینی‌های استراتژی انرژی ملی ژاپن خواهد بود که هر سه سال یک بار بازنگری می‌شود. انتظار می‌رود این بازنگری شامل تمهیدی باشد که اجازه می‌دهد شرکت‌های نیرو که نیروگاه‌های هسته‌ای را از مدار فعالیت خارج می‌کنند، راکتورهای جدیدی را در محل نیروگاه‌های هسته‌ای خود احداث کنند.

بر اساس گزارش این روزنامه، انتظار می‌رود استراتژی بازبینی شده انرژی، این تغییر را به عنوان «جایگزینی» نیروگاه‌های هسته‌ای تعریف کند و بر اساس این گزارش، تعداد نیروگاه‌ها افزایش نخواهد یافت.

پس از فاجعه هسته‌ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱، نیروگاه‌های هسته‌ای همچنان یک موضوع حساس سیاسی در ژاپن به شمار می‌روند. نسخه فعلی استراتژی ملی انرژی می‌گوید ژاپن وابستگی به نیروی هسته‌ای را تا حد امکان کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ژاپن متعهد شده است که انتشار گازهای گلخانه ای را تا سال ۲۰۳۰، به میزان ۴۶ درصد کاهش دهد و تا اواسط قرن جاری میلادی، به وضعیت کربن خنثی دست پیدا کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا