اقتصادی

کاهش صادرات و واردات از گمرکات خوزستان در ۳ ماهه امسال

اخبار استانی/خوزستان ناظر گمرکات خوزستان از صادرات یک میلیارد و ۳۷۴ میلیون دلار کالا از گمرکات استان در ۳ ماهه فصل بهار سال جاری خبر داد.

بهروز قره بیگی در گفت و گو با اخبار استانی، در خصوص آمار صادرات از گمرکات خوزستان اظهار کرد: در سه ماه فصل بهار امسال یک میلیارد و ۳۷۴ میلیون دلار کالا از گمرکات استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه این میزان صادرات از نظر وزنی ۵ میلیون و ۴۱ هزار تن بوده است، افزود: میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۱۶ درصد و از لحاظ ارزشی ۳۲ درصد کاهش داشته است.

ناظر گمرکات خوزستان در خصوص عمده محصولات صادراتی از گمرکات استان تصریح کرد: مواد پتروشیمی، محصولات کشاورزی، فولاد، مصالح ساختمانی، وسایل مکانیکی و الکترونیکی، آبزیان پرورشی و مواد غذایی از مهمترین اقلام صادراتی از گمرکات خوزستان هستند.

قره بیگی عنوان کرد: کشورهای امارات متحده عربی، عراق، چین، جنوب شرق آسیا، ترکیه، روسیه، افغانستان و پاکستان مقاصد این اقلام صادراتی هستند.

وی با بیان اینکه میزان واردات در سه ماهه نخست امسال ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است، ادامه داد: میزان واردات گمرکات استان خوزستان در این مدت، سه میلیون و ۳۸۲ هزار تن به ارزش ۲ میلیارد و ۹۲۶ میلیون دلار بوده است.

قره بیگی خاطرنشان کرد: درآمد ۳ ماهه نخست امسال گمرکات خوزستان ۵۵ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۱۵۵ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا