عمومی

 • کاربرد دکل دوربین مداربسته چیست؟

  عوامل مؤثر بر انتخاب نوع دکل دوربین

  موارد استفاده از دکل جهت نصب دوربین مداربسته از لحاظ نوع عملیات فراهم کردن بستری به منظور نظارت و حفاظت دائمی بر ترافیک و حوادث جاده ای، تا میزان زیادی نیاز به نیروی انسانی را کاهش داده و کارایی و دقت نظارت را بالا می‌برد.  مروزه با توجه به معضلات ترافیکی موجود در اماکن شهری، خیابان ها، بزرگراه ها و همچنین جاده های بین شهری، وجود دکل دوربین و دوربین های ترافیکی و امنیتی بیش از پیش احساس می شود. دوربین های اسپید دام، بولت، پلاک خوان، تردد شمار و کنترل سرعت از انواع دوربین هایی هستند که برای حفظ امنیت و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در شهرها و جاده ها نصب می شود.

  برای استفاده درست از این دوربین ها، ایجاد زاویه مناسب، افزایش برد میدان دید و همچنین کاهش دسترسی عمومی، نیازمند استفاده از انواع دکل دوربین و پایه های طراحی شده هستیم. اگر در مکانی مجبور به نصب دوربین مداربسته برای کنترل تخلفات و یا ترافیک هستید، باید اول بدانید بر چه اساسی باید دکل دوربین را انتخاب کنید تا بتوانید از آن حداکثر بهره را ببرید. در کل نوع انتخاب دکل به عوامل زیر بستگی دارد:

  • فضاچه مقدار فضا و ارتفاع برای گرفتن تصویر مناسب در اختیار دارید؟
  • نمای دوربین تأثیر نمای دکل منوپل بر منطقه چگونه است؟
  • جنس دکل جنس دکل بسته به نوع شرایط محیطی و جوی چیست؟

  تعیین بودجه خرید دکل دوربین مداربسته

  تعیین بودجه همواره یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که پیش از خرید هر محصولی در نظر گرفته می‌شود. اینکه شما چه میزان هزینه‌ای برای خرید سیستم‌های نظارتی و پایه دوربین ترافیکی در نظر گرفته‌اید در کیفیت محصولی که انتخاب می‌کنید، تأثیر‌گذار است. خرید دکل دوربین مداربسته با توجه به اینکه احتمال سرقت را کاهش داده و کارایی سیستم را بالا می‌برد، موجب صرفه‌جویی در بسیاری از هزینه‌ها می‌شود.

  قیمت انواع دکل دوربین مداربسته

  عوامل زیادی بر قیمت دکل دوربین تأثیر دارد. دکل‌ها بر اساس نیاز شما طراحی می‌شوند و نوع دکل، جنس، ارتفاع، نوع اتصالات، فونداسیون و تعداد شاخه‌هایی که برای نصب دوربین‌ها و پروژکتور در نظر گرفته می‌شود، متفاوت است. البته این موارد فقط بخشی از ویژگی‌های تعیین‌کننده قیمت دکل دوربین مداربسته است.

  انتخاب دکل دوربین مناسب

  معمولاً بهترین انتخاب برای نصب دوربین مدار بسته، دکل فلزی است، چرا که انتخاب‌های دیگر هزینه ساخت این نوع دکل برای دوربین را بالا می‌برد. اما شما می‌توانید بسته به نوع شرایط جوی و محیطی، نوع پوشش سطح دکل را هم تغییر دهید.

  معمولاً دکل دوربین امنیتی برای این که نظارت بهتر و مؤثرتری بر سطح منطقه داشته باشد باید با ارتفاع و میدان دید مناسبی طراحی و تولید شود. در صورتی که ارتفاع، منطقه زیر پوشش نظارت، نوع جنس بدنه و متعلقات دکل به درستی انتخاب شود، شما می‌توانید انتظار عمر طولانی‌تر و مفیدتری از دکل دوربین خود داشته باشید.

  جنس روکش دکل‌های دوربین مداربسته

  یکی از مهمترین مواردی که در تهیه پایه دوربین مداربسته اهمیت دارد، روکش آن است. از طرفی هم یکی از مهمترین عاملی که تأثیر مستقیم در انتخاب نوع روکش دکل دارد، شرایط آب و هوایی است. جنس روکش‌هایی که در ساخت این دکل‌ها به کار برده می‌شود معمولاً از گالوانیزه گرم، روی، آلومینیوم یا آلیاژ‌های آن‌ها است.

  برای مثال اگر بخواهیم در جا‌هایی که باران زیادی می‌بارد و از آب و هوای مرطوبی برخوردار است از دکل گالوانیزه دوربین مداربسته استفاده کنیم، بهترین انتخاب دکلی با روکش گالوانیزه است، اما در جا‌های خشک و کم باران می‌توان از دکل‌های معمولی هم استفاده کرد.

  جنس دکل با توجه به کاربرد و قیمت تمام شده آن تعیین می‌شود. از آنجایی که ساخت دکل از آهن با روکش گالوانیزه موجب بالا رفتن قیمت دکل می‌شود، در بعضی موارد در محیط‌های خشک و بدون رطوبت از دکل‌هایی با جنس آهن سیاه استفاده می‌شود. نکته مهم این است که پس از ساخت، دکل باید با روکش ضد زنگ پوشانده شده، سپس رنگ‌زده شود.

  انواع دکل‌های دوربین مداربسته

  دکل‌ برای دوربین مداربسته به چند نوع مختلف تقسیم می‌شوند؛ دکل مکعبی، دکل لوله‌ای، دکل چند وجهی دوربین و دکل ماژولار.

  دکل‌های لوله‌ای: این نوع دکل‌ها در تمام سطح شهر قابل رؤیت هستند. ساختار دکل در این نوع به خاطر هزینه‌ی کمی که صرف ساخت آن شده، کمی سست است.

  دکل‌های مکعبی: این نوع دکل‌ها از آهن قوطی یا پروفیل ساخته شده و نسبت به نوع اول مقاوم‌تر و با دوام‌تر است.

  دکل‌های چند وجهی: این نوع دکل‌ها بسیار مقاوم و محکم ساخته می‌شوند. سطح مقطع آن‌ها چند وجهی و در برابر باد و باران و طوفان بسیار محکم است. اما هزینه‌ی تولید دکل دوربین چند وجهی نسبت به دو نوع قبل کمی بیشتر است.

  دکل‌های ماژولار: این دکل‌ها بسیار شبیه به دکل‌های مخابراتی هستند. عمر و دوام طولانی و مقاومت بسیار بالا در برابر باد‌های شدید از مزایای این نوع دکل‌ها است. اما از معایب ان هم می‌توان به مقاوم نبودن در برابر ضربات مکانیکی و هزینه‌ی بسیار بالای ساخت آن اشاره کرد.

  نکات مهم هنگام انتخاب نوع دکل

  در صورتی که برای نصب دوربین به دکل مناسب نیاز دارید، باید به نوع دوربین برای نصب نیز توجه نمایید که دوربین‌ها در طرح‌ها و وزن‌های متفاوت به فروش می‌رسند. در صورتی که برای سطح خیابان به دوربین نظارتی نیاز دارید‌، باید حتماً به نوع سازه آن بیشتر توجه کنید. این دوربین‌ها دارای وزن زیادتر از دوربین‌های کوچک‌تر هستند. بنابراین لازم است که دکل دوربین آن‌ها نیز مقاوم‌تر و مستحکم‌تر ساخته شود. اما در صورتی که این دوربین فضای کمتری را تحت پوشش دید قرار بدهد، می‌توان از دکل‌های ضعیف‌تر و کم هزینه‌تر نیر برای نصب آن استفاده کرد. برای اینکه این کار با دقت بیشتری انجام شود، لازم است که با افراد خبره و با تجربه در این زمینه مشورت کنیم.

  استفاده از دکل منوپل دوربین مداربسته در حال حاضر با توجه به گسترش استفاده از دوربین‌های مداربسته در مکان‌های گوناگون افزایش یافته است. دکل‌هایی که برای نصب دوربین مداربسته از آن استفاده می‌شود، برای تحقق اهداف نظارتی، حفاظتی، ثبت تخلفات و کنترل مربوط به محدوده ترافیک زوج و فرد است.

  امروزه دکل دوربین مداربسته تقریباً همه جای شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر نهاد و مؤسسه‌ای یک یا چند دکل و پایه برای دوربین‌های مداربسته‌ی خود نصب می‌کند. شما برای استفاده از این دکل‌ها نیاز به مکان و فضای اختصاصی ندارید، چرا که دکل‌هایی که خرید آن‌ها مرسوم است نیاز به فضای بسیار کمی دارند.

  تعداد و نوع دوربین‌ها

  دکل دوربین مداربسته مجهز به براکت و قطعات برای اتصال دوربین‌ها است. بنابراین، هر چه تعداد دوربینی که می‌خواهید روی یک دکل نصب کنید، بیشتر باشد، هزینه طراحی هم بالاتر است. نوع دوربین‌هایی که استفاده می‌کنید هم در انتخاب نوع دکل و هزینه تمام شده آن تأثیر دارد. برای مثال اگر دوربین‌های شما از نوع دام (Dome) است، باید دکل دوربین دام خریداری کنید. همچنین اگر قصد دارید برای بهبود کیفیت دوربین‌ها در تاریکی، از پروژکتور دوربین مداربسته روی دکل استفاده کنید، قیمت دکل افزایش پیدا می‌کند.

  ختم کلام

  دکل دوربین مداربسته یکی از کارآمدترین سازه‌هایی است که هنگام استفاده از دوربین به آن نیاز داریم. اما نحوه‌ی ساخت این دکل‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. توجه داشته باشید که هنگام خرید دکل دوربین مداربسته، با توجه به نوع دوربینی که تهیه کرده‌اید و بودجه‌ای که برای آن کنار گذاشته‌اید، می‌توانید میزان استفاده و بهره‌برداری از دکل‌ها را بالا ببرید. کارشناسان آریا هوشمند همواره در مسیر خرید دوربین مداربسته و نصب آن همراه شما شما هستند.

 • علی کریمی به کدام شهدا توهین کرد؟

  چند روزی می‌شود که در فضای مجازی بحث دو ناوچه سهند و سبلان به خاطر استوری علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی که حالا از وکالت دهندگان به پهلوی است بالا گرفته‌است. استوری که کریمی به شکل زننده‌ای به شهدای این دو ناوچه طعنه زده‌است. اما شهدای این حادثه چه کسانی بودند؟

  ایسناپلاس:در روایت بازماندگان عملیات آن روز آمده است که ۲۹ فروردین و اول ماه مبارک رمضان بود. بسیاری از شهدای عملیات آخوندک، با زبان روزه به شهادت رسیدند. گفته می‌شود که این عملیات که به نام عملیات آخوندک معروف است، دقیقا مشابه به یک عملیات تروریستی بود و پس از گذشت ۸ سال از دفاع مقدس و در روزهای پایانی جنگ تحمیلی؛ وقتی صدام از مقاومت رزمندگان ایرانی ناامید شده بود، با همکاری آمریکا درصدد ضربه‌ای دیگر به نیروهای نظامی ما برآمد.

  پس از برخورد نفتکش یکی از کشورهای همسایه با مین‌های دریایی قدیمی؛ در ۲۹ فروردین ۶۷ همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی و در زمان برپایی رژه، آمریکا از صبح آن روز بدون هیچگونه اعلام جنگ، حملات هوایی خود را به سکوهای سلمان، رشادت و نصر در آب‌های خلیج فارس آغاز کردند.

  در این عملیات ۳ ناوگروه شامل ۴ ناوشکن، ۳ ناوچه، یک ناو آبی-خاکی، یک ناو موشک‌انداز و ۱ ناو هواپیمابر به همراه یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده حضور داشتند .  قایق‌های تندرو عاشورا سپاه در نبرد با جنگنده‌های آ۶ آمریکا موفق نبودند و به سمت ابوموسی رفتند. در ادامه حمله هوایی آمریکا و دفاع نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ناوچه موشک انداز جوشن که در مأموریت اسکورت کاروان کشتی‏های نفتی خودی حضور داشت و نزدیک‌ترین یگان به صحنه عملیات بود برای امداد و نجات به منطقه سکوهای نفتی نصر و سلمان اعزام شد.

  ناوچه جوشن در نزدیکی منطقه عملیات هدف جنگ الکترونیکی ناوهای متجاوز آمریکایی قرار گرفت و فرمانده ناو امریکایی از طریق رادیو از فرمانده ناوچه درخواست کرد تا همراه تمامی کارکنان تسلیم شود  اما فرمانده جوشن، ناخدا یکم «عباس ملک» آژیر جنگ را به صدا در آورد و به فرمانده آمریکایی می‌گوید: «اینجا خلیج فارس است و شما حق هیچ‌گونه دخالتی در امور کشور مرا ندارید و لازم است منطقه را ترک کنید.»

  ناو آمریکایی، ۶ موشک «ریم۶۶ استاندارد» به سمت ناو موشک‌انداز جوشن شلیک کرد که در نتیجه جوشن از بین رفت و برخی از اعضای ناو موشک انداز جوشن در آب‌های نیلگون خلیج فارس غرق شدند.

  در تداوم عملیات مقابله با تجاوزگران آمریکایی، ناوشکن‌های سهند و سبلان از اسکله بندرعباس مأموریت پیدا کردند به صحنه عملیات بروند و ضمن انجام عملیات تجسس و نجات؛ به مقابله با متجاوزان نیز بپردازند. در این عملیات ناوشکن سهند موفق به انهدام یک فروند هواپیمای دشمن شد و خود نیز آماج موشک‏‌های دشمن قرار گرفت. ناوشکن سبلان نیز آسیب دید اما با اقدام به موقع و سریع کارکنان ناو و یگان‌های پشتیبانی نجات یافت و در مدتی کوتاه نیز بازسازی و بکارگیری شد.

  تشییع پیکرهای مطهر شهید کاظم شیروانی و شهید علیرضا ولی پور از شهدای عزیز ناوچه موشک اندازجوشن، در محل پایگاه نیروی دریایی بوشهر.
  تشییع پیکرهای مطهر شهید کاظم شیروانی و شهید علیرضا ولی پور از شهدای عزیز ناوچه موشک اندازجوشن، در محل پایگاه نیروی دریایی بوشهر.

  ناخدا یکم «علی‌رضایی» فرمانده دوم ناوچه سهند می‌گوید:«ابلاغ کردند که اگر امروز آمریکایی‌ها زدند ما هم بزنیم، ناو را آماده کردیم. از اسکله بندرعباس بیرون آمدیم. درحال جداشدن بودیم که به ما ابلاغ کردند جوشن را زده‌اند. مواظب باشید، شما را هم می‌زنند. هوا شرجی و دید کم بود که یک جنگنده آ۶ بالای سر ناو ظاهر شد و با شلیک موشک‌های هارپون و بمب‌های هدایت لیزری اسکیپر، از ناو و هواپیماهای آمریکایی، سهند، غرق شد.»

  فرمانده ناوشکن سبلان ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس امیردریادار دوم بازنشسته عبدالله معنوی رودسری درباره عملیات ۲۹ فروردین ۶۷ می‌گوید« در این حمله ما نیم ساعت با آمریکایی‌ها درگیر بودیم، آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند ما مقابله کنیم؛ تصورشان این بود که تا حمله کنند ما فرار می‌کنیم، آن‌ها از اینکه به جمهوری اسلامی اعلان جنگ دهند، وحشت داشتند و می‌دانستند اگر این گونه باشد، ما با اقتدار جلوی آنها می‌ایستیم.»

  در این عملیات ۵۷ نفر از ارتش جمهوری اسلامی و نیروی سپاه برای دفاع از آب‌های ایران به شهادت رسیدند.

  علی کریمی به کدام شهدا توهین کرد؟
  دو تن از شهدای ناو سهند

  در هر دین، مذهب، آیین و کشوری؛ کشته‌ شده‌های راه آزادی میهن قابل احترام‌اند. سوای از مسئله و حکم دینی دفاع از وطن و شهید خوانده شدن کشته‌شدگان آزادی وطن در اسلام؛ حتی در کشورهای سکولار یا با آیین‌ها و ادیان غیرالهی مانند کشور ژاپن نیز کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم محترم شمرده می‌شوند و کسی برای اثبات بزرگی و یا جلب توجه، کشته‌های جنگ جهانی را مورد توهین قرار نمی‌دهد.

  هرچند با این استوری علی کریمی چیزی از شان و ارزش جانفشانی و جان فدایی شهدای عملیات آخوندک کاسته نشد اما آنچه که عیان شد وطن نادوستی علی کریمی بود.

  انتهای پیام

 • مدیران برای تصویب اعتبارات پروژه‌های سفر رئیس جمهور اقدام کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار آنلاین، مجتبی عبداللهی بعد از ظهر شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، ضمن تشریح شرایط استان بلحاظ سرانه ها، البرز را در زمره استان های محروم کشور بدلیل عدم تناسب اعتبارات و زیرساخت ها با رشد جمعیت برشمرد.

  وی افزود: اکنون که در فصل بودجه قرار داریم باید مجموعه مدیران استان در راستای افزایش سقف اعتبارات استان باشند و برای این منظور از تمامی ظرفیت ها و روابط خود با دولت و وزارتخانه های مربوطه استفاده کنند.

  عبداللهی ادامه داد: اهتمام و اراده ویژه ای در استان شکل گرفته تا سرانه های ضروری همچون آموزشی و پرورشی، بهداشتی و درمانی، ورزشی و غیره در قالب راه اندازی نهضت ها و اقدامات قرارگاهی ارتقا یابد بنابراین باید این روند با جدیت بیشتری در سال ۱۴۰۲ تداوم یابد.

  وی با تاکید بر ضرورت ایجاد تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران بویژه در بخش خدمات، گفت: ایجاد پنجره واحد خدمات برای تجمیع ارائه خدمت به متقاضیان سرمایه گذاری و اخذ مجوز باید در دستور کار استان قرار گیرد.

  استاندار البرز افزود: بروکراسی های زمان بر اداری، افراد را از ادامه کار منصرف می کند در حالی که توسعه استان در گرو مشارکت فعال بخش خصوصی است.

  وی گفت: تکمیل دولت الکترونیک و ارائه تمامی خدمات در این بستر علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه و ایجاد آرامش و ساختار در پیگیری امور از سوی مردم، فساد را ریشه کن می کند و روند امور تسریع می شود.

  عبداللهی افزود: تمامی مدیران استان باید با تلاش و پیگیری جدی مصوبات حوزه خود در سفر رییس جمهور به استان و تصویب اعتبار ماده ۲۳ و مجوز ردیف اجرایی از سازمان برنامه و بودجه، دنبال کنند.

  وی گفت: ادارات و دستگاه های استان در خصوص ستاد جشنواره دهه مبارک فجر با جدیت وارد شوند و برای هر چه با شکوه برگزار کردن این ایام، اقدامات لازم را داشته باشند.

  در پایان این جلسه ۸ پرونده که پیش تر در کارگروه مربوطه مورد بررسی قرار گرفته بود، با رای گیری از اعضا تعیین تکلیف شدند.

 • از چه کسانی می توان در کانادا دعوتنامه گرفت؟

  از چه کسانی می توان در کانادا دعوتنامه گرفت؟

  از چه کسانی می توان در کانادا دعوتنامه گرفت؟ این سوال اغلب افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. دعوت نامه کانادا جهت اخذ ویزای این کشور می تواند توسط هر شخصی که شما را به درستی می شناسد و می تواند هدف سفر و هویتتان را تایید نماید، نوشته و ارسال شود پس اعضای خانواده نظیر والدین، خواهر و برادر و همسر و … دوست شما یا حتی شریک تجاریتان برای شما دعوتنامه ارسال نمایند. فرستنده دعوتنامه می بایست اقامت قانونی کانادا را داشته باشد پس این شخص می بایست شهروند یا دارنده اقامت دائم یا موقت کانادا باشد. طبق اطلاعات موسسه ملک پور که یکی از بزرگترین موسسات مهاجرتی در ایران است، دعوت نامه تضمینی برای صدور ویزا نیست و در سال های اخیر تا 75 درصد از درخواست های ویزا از سومالی، یمن، سوریه و افغانستان توسط مقامات مهاجرت کانادا رد شده است علاوه بر این، درخواست‌های ویزا از آفریقا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی به طور کلی با نرخ بالایی از امتناع مواجه می‌شوند.

  پس این نامه تضمین نیست و فقط به IRCC کمک می کند تا درخواست ویزای اقامت موقت شما را هنگام ارسال دعوت نامه ارزیابی کند، زیرا این نامه به آنها کمک می کند تا دلیل آمدن شما و محل اقامت شما را درک کنند و هنگامی که در کانادا هستید از حمایت مالی و اجتماعی برخوردار شوید.

  پس درست است که با دعوت نامه نشان می دهید که از طرف شخصی در کانادا ساپورت خواهید شد ولی در ابتدای امر افسران ویزا می بایست شما را ارزیابی کنند تا تصمیم بگیرند که آیا شرایط قانون مهاجرت کانادا را رعایت می کنید یا خیر. در زیر یک نمونه از دعوتنامه کانادا را مشاهده می کنید: . حال بیایید به طور جزئی تر دعوتنامه کانادا و اشخاصی که می توانند دعوتنامه ارسال نمایند، را بررسی کنیم.

  در صورت نیاز به کسب اطلاعات کامل در خصوص دعوت نامه های کانادا میتوانید به وب سایت رسمی موسسه ملک پور مراجعه نمایید.

  https://malekpourmie.net/راههای-مهاجرت-به-کانادا/

  عکس دعوت نامه کانادا

  چه مسیرهای مهاجرتی کانادا نیاز به دعوتنامه دارد؟

  مسیرهای مهاجرتی توریستی، بازدید خویشاوندی و الحاق خانواده، کاری و تحصیلی، از مسیرهایی هستند که یا ارائه دعوتنامه برای آن ها الزامی است یا داشتن دعوتنامه امتیاز مثبت دارد.

  ·        دعوتنامه کانادا برای کار:

  بدون شک برای کار در کانادا و در هنگام اقدام برای ویزای کاری این کشور، نیازمند داشتن یک دعوتنامه از یک کارفرمای کانادایی دارید و بدون داشتن دعوتنامه داشتن آن عملا نمی توانید از این مسیر اقدام کنید پس دعوتنامه کاری که همان پیشنهاد کاری یا جاب آفر می باشد، الزامی است.

  ·        دعوتنامه برای تحصیل:

   قطعا پیش از هنگامی که برای تحصیل در کانادا اقدام می کنید می بایست از یک موسسه معتبر از این کشور پذیرش دریافت نمایید که در این مرحله موسسه به شما نامه پذیرش یا acceptance letter خواهد داد که همان دعوتنامه تحصیلی می باشد. پس دعوتنامه تحصیلی کانادا اجباری است.

  ·        دعوتنامه توریستی یا بازدید از اقوام:

  در صورتی که قصد بازدید از خانواده یا اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید، دعوتنامه بسیار تعیین کننده خواهد بود. از مسائل اصلی که در اغلب موارد باعث ریجکتی این نوع ویزا می باشد، عدم اطمینان افسر پرونده از بازگشت متقاضی به کشورش و عدم توانایی مالی می باشد. برای همین امر با توجه به تعهداتی که شخص در هنگام ارسال دعوتنامه می دهد، شانس اخذ ویزا بسیار افزایش پیدا می کند. شخص می بایست تعهد نماید که متقاضی پس از اتمام تاریخ ویزایش به کشور خود بازگردد همچنین شخص می بایست اثبات نماید که درآمدش از حداقل درآمد (LICO) برای افرادی که دعوت نموده است، بالاتر است. دعوتنامه کانادا برای اخذ ویزای ویزیتوری یا همان توریستی الزامی نیست ولی اگر هدف از سفر ملاقات با شخصی در کانادا باشد، در اغلب موارد دعوتنامه درخواست می شود.

  دعوت نامه توریستی کانادا

  ·        دعوتنامه تجاری کانادا

  در صورتی که قصد دارید در یک کنفرانس یا همایش در کانادا شرکت نمایید نیازمند ارائه دعوتنامه ای از طرف برگذار کننده همایش یا کنفرانس دارید. مدت اعتبار این نوع دعوتنامه ها به طور معمول تا انتهای همایش خواهد بود.  پس شرکت های کانادایی که میزبان بازدیدکنندگان تجاری از خارج از کشور هستند، باید یک دعوت نامه بنویسند. بازدیدکنندگان تجاری می توانند خریداران موجود یا بالقوه، سرمایه گذاران، بازدیدکنندگان نمایشگاه تجاری یا کنفرانس، شرکا، کارمندان یا افرادی باشند که برای آموزش در تاسیسات شرکت می آیند. نامه دعوت باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

  اطلاعات متقاضی ویزا

  مشخصات فردی و خانوادگی

  اطلاعات مربوط به شرکت نمایندگی و موقعیت شخص

  آدرس و شماره تلفن شخص (هم محل کار و هم منزل)

  رابطه شرکت با دعوت کننده و سابقه کسب و کار شما با هم

  آیا شرکت بازدید کننده را شخصاً می شناسد و آیا با هم ارتباط دارند

  هدف از سفر (اگر بخشی از یک پروژه طولانی مدت است، می بایست زمینه را ارائه دهید)

  مدت زمانی که شخص از شرکت در کانادا بازدید می کند

  تاریخی که فرد قصد خروج از کانادا را دارد، در صورت معلوم

  هزینه های اقامت و زندگی که شرکت پوشش می دهد

  اطلاعات شخصی که دعوت نامه می نویسد

  عنوان شغلی و موقعیت در شرکت

  آدرس و شماره تلفن و ایمیل شرکت در کانادا

  نام کامل شرکت

  آدرس دفتر مرکزی

  آدرس کلیه امکانات شرکت مورد بازدید

  آدرس وب سایت شرکت، در صورت وجود

  تاریخ ثبت/تاسیس شرکت

  شرح مختصری از نوع کسب و کار شرکت

   

  ·        دعوتنامه برای سوپر ویزای کانادا

  در صورتی که فرزند یا نوه شما در کشور کانادا به طور قانونی سکونت دارد، می توانید از وی دعوتنامه دریافت نمایید و برای سوپر ویزا اقدام نمایید و جهت ملاقاتش به کانادا سفر کنید. اعتبار این نوع ویزا بیش از 6 ماه می باشد.   

  سوپر ویزای کانادا

  نکات مهم در راستای دعوتنامه کانادا

  در هنگام نگارش دعوتنامه کانادا می بایست نکات لازم را رعایت نمایید تا داشتن دعوتنامه تاثیر مثبتی بر روند اخذ ویزا داشته باشد در غیر این صورت ممکن است تاثیر منفی بر تصمیم افسر پرونده داشته باشد. پس مهمترین نکات در این راستا شامل موارد زیر است:

  • شهروند یا مقیم دائم یا مقیم قانونی
  • میزان درآمد بالاتر از حداقل درآمد در کانادا (LICO)

  در برخی از موارد از متقاضی خواسته می شود که دعوت نامه را محضری نموده که در این صورت شخص دعوت کننده می بایست این نامه را برای متقاضی پست نماید ولی در غیر این حالت می تواند نامه را اسکن کرده و برای متقاضی ارسال کند.

   

  شرایط لازم برای دعوت نامه برای کانادا چیست؟

  اطلاعات لازم در دعوت نامه کانادا را می توان در سه بخش اصلی زیر تقسیم بندی نمود:

  • اطلاعات مربوط به متقاضی
  • اطلاعات مربوط به دعوت کنند
  • اطلاعات مربوط به ویزا

  دقت نمایید که برای استفاده از تاثیر مثبت دعوتنامه می بایست این اطلاعات با دقت در دعوت نامه قرار گیرد.

  اطلاعات متقاضی ویزا

  مشخصات فردی و خانوادگی

  اطلاعات تماس

  ادرس متقاضی در کانادا و در ایران

  هدف سفر

  ارتباط بین متقاضی و دعوت کننده

  مدت اقامت در کانادا ( تاریخ ورود و خروج)

  میزان تمکن مالی

  اطلاعات دعوت کننده

  مشخصات فردی و خانوادگی ( افراد تحت تکفل)

  اطلاعات تماس

  ادرس دقیق

  وضعیت اقامتی در کانادا و ارائه مدارک هویتی

  عنوان و وضعیت شغلی

   

   

  اشتباهات در هنگام ارائه دعوتنامه کانادا

  تنها اشتباهی که متقاضیان اغلب مرتکب می شوند این است که دعوت نامه ای بسیار کوتاه می نویسند. دعوت نامه باید به اندازه کافی طولانی باشد تا تمام جزئیات سفر، میزبان و بازدیدکننده را ارائه دهد همچنین باید جزئیاتی در مورد اینکه چه کسی و چگونه هزینه اقامت و تمام هزینه های سفر را پرداخت می کند، ارائه دهد. به خاطر داشته باشید که میزبان باید از طریق شواهد تأیید کند که او کاملاً قادر به حمایت از بازدید کننده است. هنگام بررسی حروف، به املای اسامی نگاه کنید. آنها باید مطابق با سند مسافرتی یا پاسپورت شما باشند. نه تنها املا بلکه ترتیب نام ها نیز مهم است. امضای میزبان نیز ضروری است و باید با امضای او در کانادا یکسان باشد. آدرس و کدپستی نیز باید به درستی نوشته شود. اگر میزبان قصد تغییر آدرس خود را دارد، باید در نامه ذکر شود و در صورت لزوم آدرس جدید را ارائه دهد. بهتر است دلیل تغییر آدرس را ذکر کنید و جزئیات را توضیح دهید. پس در یک جمع بندی می توان گفت اشتباهات شامل موارد زیر هستند:

  • کوتاه بودن دعوتنامه
  • ارائه تمکن مالی نامناسب
  • ارائه اطلاعات نادرست
  • عدم ثبت امضای دعوت کننده
  • تغییر ادرس دعوت کننده
 • سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه بعد از استعفا به چین برگشت!

  فرجی: نه دریافتی داشتیم و نه برنامه‌ها اجرا می‌شد

  سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه گفت: کار با این شرایط خیلی سخت بود، دریافتی ما از فدراسیون کفاف هزینه رفت و آمدم به تهران را هم نمی‌داد و برنامه‌ها هم اجرا نمی‌شد.

  به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، مهدی فرجی سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه، بعد از استعفا، سه ماه و نیم است که با قبول پیشنهاد باشگاه سابقش به چین برگشته است.

  او بعد از رفتن علی یعقوبیان، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه شده بود و یکسالی هم با تیم ملی کار کرد و با نائب قهرمانی بازی‌های کشور‌های اسلامی مزد زحماتش را گرفت. فرجی اما سه ماه پیش استعفا کرده و به چین برگشت و با قرارداد با تیم باشگاهی اش چند ماهی درسرزمین اژد‌های زرد کارش را شروع کرده است.

  او درباره دلایل استعفایش به خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا اظهار داشت: کار با این شرایط خیلی سخت است. من رفاقت ۲۵ ساله با پورسلمان سرپرست فدراسیون دارم و او فرد شایسته و توانمندی است اما فقط او نیست. مربی در ایران دریافتی ندارد و همین مساله اذیت می‌کند. دریافتی ما از فدراسیون حتی کفاف رفت و برگشت من به تهران را هم جوابگو نبود وبرنامه هایم هم اجرا نمی‌شد.

  وی افزود: می‌دانم که دست فدراسیون بسته است و نمی‌تواند جوابگو باشد، اما ما هم با برنامه حداقلی جلو می‌رفتیم، با این حال سختی‌ها و حاشیه‌های دیگر کار را سخت می‌کرد. ما در همان یکسال هم خودمان را نشان دادیم که می‌توانیم با بچه‌های مستعد کار کنیم. نائب قهرمانی بازی‌های کشور‌های اسلامی کار راحتی نبود، در حالی که ازبکستانی که دوم شده بود، قونیه سوم شد و حتی ترکیه میزبان هم پایین‌تر از ما قرار گرفت. با این حال ما نشان دادیم می‌توانیم با حداقل‌ترین‌ها نتیجه بگیریم. من یکی دو ماه بعد از قونیه منتظر ماندم تا ببینم فدراسیون چه برنامه‌ای دارد اما برنامه‌ای نبود و وقتی پیشنهاد باشگاه چینی ام و پیشنهاد دیگری مطرح شد، ترجیح دادم بروم. چرا که فدراسیون هیچ برنامه‌ای نداشت و عملا چهارماه وقفه افتاد و مشخص نبود چه می‌خواهد بکند.

  فرجی تاکید کرد: با آن شرایط هم وقت خودم و هم بچه‌ها هدر می‌رفت؛ بنابراین پیشنهاد باشگاه چینی را قبول کردم و حدود یکسال اینجا هستم. البته من قبلا من سه سال در این باشگاه بودم و آن‌ها از عید پارسال مدام پیگیر بودند و من به خاطر تیم ملی قبول نمی‌کردم اما بالاخره صلاح دیدم چند ماهی دور باشم. امیدوارم شرایط بهتر شود و بتوانم کمک کنم.

  انتهای پیام/

 • بررسی پایداری سرور اختصاصی لینوکس

  پایداری سرور اختصاصی لینوکس را می‌توان یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های این سرور در نظر گرفت. یک سیستم پایدار به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری متفاوت، مدت زمان بیشتری در دسترس است. همچنین در مواقع مختلف مثل نصب نرم افزار، تغییرات سخت‌افزاری، به‌روزرسانی‌ها و … نیز پایداری خود را حفظ خواهد کرد. اگر میزان پایداری سرور اختصاصی لینوکس و مسائل مربوط به آن برای شما نیز جالب است، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

  مروری بر سرور اختصاصی لینوکس

  سرور اختصاصی نوعی از سرویس‌های میزبانی وب است که تمام منابع سخت افزاری و نرم افزاری سرور را در اختیار خود دارد. به این صورت که می‌تواند از کل فضای ذخیره سازی سرور، قدرت پردازش cpu، پهنای باند زیاد و… سایر منابع یک سرور فیزیکی بدون آنکه با کسی شریک شود، استفاده کند.

  همانطور که در مقاله ی علت پایداری بهتر سرور اختصاصی لینوکس چیست؟ گفتیم، این نوع سرور برای کسب‌وکارهای بزرگ و سازمان‌هایی که می‌خواهند سرورهایی کاملاً اختصاصی، پرسرعت و ایمن داشته باشند، بهترین گزینه هستند. برای استفاده از منابع سخت افزاری سرورهای اختصاصی، باید یک سیستم عامل روی آنها نصب شود. اگر این سیستم عامل لینوکس باشد، یک سرور اختصاصی لینوکس خواهیم داشت.

  پایداری سرور اختصاصی به چه معنا است؟

  پایداری، یکی از مهم‌ترین ملاک‌های تعیین کیفیت و کارایی سرورها است. در حالت کلی پایداری به حالتی گفته می‌شود که سرور، در دسترس و فعال است. دلایل مختلفی روی کاهش یا افزایش پایداری سرور اختصاصی سهیم هستند. بعضی از این دلایل مربوط به سخت افزار و برخی دیگر مربوط به نرم افزار سرور است.

  آپتایم UpTime، معیاری برای تعیین پایداری سرورها است که به صورت درصدی بیان می‌شود. هر چه آپتایم بیشتر باشد، یعنی سرور مدت زمان بیشتری در دسترس بوده است. مفهوم پایداری در مورد یک سرور اختصاصی لینوکس به شرح زیر است:

  • تغییرات سخت افزاری باعث اختلال در عملکرد سرور نشود.
  • سرعت سرور بالا باشد.
  • نصب سرویس‌های مورد نظر و به‌روزرسانی‌های نرم افزاری، نیازی به راه اندازی مجدد سرور نداشته باشد.
  • امکان نصب نرم افزارهای مختلف روی آن وجود داشته باشد و از اغلب زبان‌های برنامه نویسی پشتیبانی کند.
  • با گذشت زمان، سرعت سرور کاهش پیدا نکند و یا حداقل با سرعت کمتری، کاهش یابد.
  • در مقابل حمله تروجان‌ها، ویروس‌ها و . … مقاوم باشد تا امنیت سرور دچار اختلال نشود.

  میزان پایداری سرور اختصاصی لینوکس

  سرور اختصاصی لینوکس یکی از پایدارترین سرویس‌هایی است که در حال حاضر ارائه می‌شود. اگر این سرور را با سرور اختصاصی ویندوز مقایسه کنیم، پایداری سرور لینوکسی بیشتر است. عوامل متعددی دست به دست هم می‌دهند تا یک سیستم را پایدارتر کنند. یک سیستم پایدار، مدت زمان بیشتری در دسترس است و تحت تأثیر عوامل مختلف، عملکرد آن کاهش پیدا نمی‌کند. در ادامه بررسی می‌کنیم که دلایل پایداری فوق العاده بالای سرور اختصاصی لینوکس چیست.

   منابع سخت افزاری زیاد و اختصاصی

  هر سرور اختصاصی کل منابع یک سرور فیزیکی و قدرتمند را در اختیار دارد. استفاده از این منابع به‌صورت اختصاصی مزایای زیادی به همراه دارد که روی پایداری سرور نیز تأثیرگذار است، از جمله مزایای زیر:

  • مشکلات مربوط به کمبود فضای ذخیره سازی که باعث اختلال در سرعت و پایداری سرور می‌شود، ایجاد نمی‌شود.
  • قدرت پردازنده به طور کامل در اختیار سرور اختصاصی لینوکس است و این روی افزایش پایداری سرور تأثیر دارد.
  • اختصاصی بودن RAM، یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل پایداری این نوع سرور است.
  • پهنای باند سرورهای اختصاصی لینوکس بسیار بیشتر از سرورهای مجازی یا اشتراکی است و این یعنی اطلاعات بیشتری می‌تواند هم‌زمان در سطح شبکه منتقل شود.

  همه این عوامل باعث می‌شوند در اثر افزایش ترافیک روی سرور، مشکلاتی مثل اضافه بار سرور، کاهش سرعت و… به وجود نیاید.

  امنیت عالی

  یکی از تاثیرگذارترین عوامل پایداری سرور، امنیت است. حملات سایبری، نفوذ ویروس‌ها، تروجان‌ها و… می‌توانند عملکرد و پایداری سرور را  مختل کنند. سرور اختصاصی لینوکس از دو جهت کاملاً ایمن است:

  • سرور به صورت اختصاصی از منابع استفاده می‌کند و این یعنی امنیت بیشتر.
  • سیستم عامل لینوکس به دلیل اپ سورس بودن و کمبود باگ‌های امنیتی، امنیت فوق‌العاده بالایی دارد حتی امن‌تر از سیستم عامل ویندوز.

  امکان تغییر در کدهای سیستم عامل لینوکس

  لینوکس، سیستم عاملی متن باز است. یعنی علاوه بر سازندگان این سیستم عامل سایر متخصصان نیز می‌توانند به کدهای آن دسترسی داشته باشند. بنابراین در صورت وجود مشکل در سیستم عامل یا مشکلات امنیتی می‌توان قبل از اینکه پایداری سرور دچار اختلال شود، این مشکلات را رفع نمود.

  عدم تغییر سرعت و هنگ کردن سرور

  کاهش سرعت و هنگ کردن سرورهایی که سیستم عامل لینوکس روی آنها نصب شده است، بسیار کمتر است. لینوکس بر عکس ویندوز، سیستم عاملی است که با مرور زمان سرعت ان کاهش نمی‌یابد و این مسئله روی افزایش پایداری سرور اختصاصی لینوکس بسیار تأثیرگذار است.

  عدم نیاز به ریست‌شدن

  نصب نرم افزار، به‌روزرسانی‌ها و تغییرات در سرور اختصاصی لینوکس لزوماً نیازمند راه اندازی مجدد سرور نیست. در حالی که در سرور ویندوزی بعد از هر تغییر و به‌روزرسانی، سیستم باید ریست شود. کاهش نیاز به ریست کمتر برابر با پایداری بیشتر سرور است. قابل توجه است که سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهای آن، منابع کمتری نیز مصرف می‌کنند.

  سازگاری با نرم افزارهای مختلف

  سیستم عامل لینوکس، به عنوان یک نرم افزار انعطاف پذیر شناخته می‌شود. به این معنی که از اغلب نرم افزارهای موجود و رایج‌ترین زبان‌های برنامه نویسی بدون هیچ مشکلی پشتیبانی می‌کند. حتی امکان نصب نرم افزارهای ویندوز روی آن نیز وجود دارد.

  سخن‌نهایی

  در این مقاله تلاش بر این بود پایداری سرور اختصاصی لینوکس را مورد بررسی قرار دهیم. همان‌طور که گفته شد این سرور، از پایداری فوق‌العاده بالایی برخوردار است. عوامل سخت افزاری و نرم افزاری زیادی روی این پایداری تاثیرگذار هستند و یک سیستم پایدار ایجاد کرده اند.

 • مشکل فیبروز کبدی حل شد!

  مشکل فیبروز کبدی حل شد!

  محققان از نانوذرات لیپیدی برای رهایش عناصر درمانی به منظور رفع مشکل فیبروز کبدی استفاده کردند. این روش روی موش‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.

  خبرگزاری اخبار استانی- گروه علمی و فناوری؛ فیبروز کبدی هنگامی اتفاق می‌افتد که کبد به طور مکرر آسیب دیده و روند بهبودی منجر به تجمع بافت اسکار می‌شود و مانع عملکرد کبد سالم شود. این بیماری مزمن بوده که با ایجاد ماتریس خارج سلولی غنی از کلاژن (ECM) مشخص می‌شود. به دلیل عدم وجود سیستم‌های رهایش برای هدف قرار دادن فیبروبلاست‌های فعال کبدی، درمان فیبروز کبدی با استفاده از روش‌های درمانی RNA چالش برانگیز است. هم ساختار فیبروبلاست جامد و هم فقدان ویژگی یا تمایل به هدف قرار دادن این فیبروبلاست‌ها باعث شده است که نانوذرات لیپیدی فعلی از ورود به فیبروبلاست‌های فعال شده مقیم کبد باز بمانند و بنابراین قادر به ارائه درمان RNA نیستند.

  از زمان موفقیت واکسن ضدکرونا، روش‌های درمانی مبتنی بر RNA بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این روش‌های درمانی با بدن شما کاری می‌کنند تا ریشه ژنتیکی بیماری‌ها و عفونت‌ها را هدف قرار دهند.

  نانوذرات لیپیدی (LNP) برای ده‌ها سال با موفقیت در تحویل دارو استفاده شده است. روش‌های درمانی تأیید شده توسط FDA از آن‌ها به‌عنوان وسیله انتقال برای ارائه پیام‌رسان RNA (mRNA) استفاده می‌کند‌، که باعث می‌شود سلول پروتئین‌های جدیدی تهیه کند و RNA تداخل کوچک (siRNA) به سلول دستور می‌دهد بیان پروتئین‌های خاص را مدیریت کند.

  بزرگترین چالش در ایجاد یک درمان RNA موفق، رهایش هدفمند آن است. اکنون تحقیقات در حال مقابله با محدودیت‌های فعلی نانوذرات لیپیدی است که بسیاری از بیماری‌ها را بدون یک روش درمانی مؤثر RNA به جا گذاشته است.

  برای مقابله با این مسئله و کمک به ارائه معالجه برای میلیون‌ها نفر از افرادی که از این بیماری مزمن رنج می‌برند محققان یک روش جدید برای سنتز نانوذرات لیپیدی دارای لیگاند ارائه کردندکه با کمک آن، انتخاب‌گری آن‌ها افزایش یافته و برای هدف قرار دادن فیبروبلاست‌های کبد مناسب هستند.

  یافته‌های محققان نشان می‌دهد که چگونه یک لیگاند مولکول کوچک در سنتز لیپیدهای یونیزه شده، یک مؤلفه اصلی نانوذرات لیپیدی، ترکیب شده و تمایل به هدف قرار دادن فیبروبلاست‌های فعال شده کبدی را افزایش می‌دهد که مسئول ساخت کلاژن در کبد هستند.

  ساخت کلاژن با افزایش بیان پروتئین شوک حرارتی ۴۷ (HSP۴۷)، پروتئینی که باعث ایجاد بیوژنز کلاژن می‌شود، همراه است. بیان بیش از حد HSP۴۷ و افزایش بیوژنز کلاژن در نهایت به فیبروز منجر می‌شود.

  پس از ورود نانوذرات لیپیدی به سلول هدف، siRNA آزاد می‌شود، که بیان HSP۴۷ را خاموش می‌کند، تولید کلاژن را مهار کرده و فیبروز را متوقف می‌کند. این درمان که در موش‌ها موفق بوده یک روش درمانی امیدوارکننده برای فیبروز کبدی در انسان است

  انتهای پیام/


  آیا این خبر مفید بود؟

  نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

 • کف پای صاف چیست؟/ بهترین روش درمان خانگی کف پای صاف

  البته در بیشتر مواقع فیزیوتراپی پا برای درمان این بیماری توسط پزشکان توصیه می‌شود ولی باز هم می‌توان با روش‌های ساده‌تر خانگی این بیماری را درمان کرد. در ادامه شما را به صورت مختصر با این بیماری آشنا کرده و درمان خانگی کف پای صاف را توضیح می‌دهیم.

  کف پای صاف چیست؟

  پای هر فردی از تاندون‌ها، ماهیچه‌ها، بافت‌های نرم و استخوان‌های زیادی تشکیل شده است که به انسان کمک می‌کند تا بتواند به صورت قائم بایستد یا هر فعالیتی مانند دویدن، راه رفتن یا پریدن را انجام دهد. قوس پای هر فردی حالتی متفاوت داشته و می‌تواند در سه دسته بندی قوس بلند، قوس خنثی یا معمولی و قوس صاف قرار بگیرد. هر کدام از این قوس‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است ولی رایج‌ترین حالت آن، قوس پای معمولی است. در قوس پای صاف، تمامی سطح زیرین پا با کف زمین ارتباط خواهد گرفت. افرادی که به این بیماری دچار هستند، از دوران کودکی با آن سر و کار خواهند داشت. یعنی در این زمان تاندون‌هایی که وظیفه کشیدن انحنا به سمت بالا را دارند، سفت نشده و این حالت به وجود خواهد آمد. داشتن کف پای صاف دردناک نیست ولی می‌تواند روی نحوه راه رفتن افراد تاثیر گذار باشد. حتی می‌تواند در مچ یا ساق پا مشکلاتی را به وجود آورد.

  درمان خانگی کف پای صاف

  قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با درمان خانگی کف پای صاف صحبت کنیم باید به این نکته اشاره نماییم که این درمان برای شرایطی است که مشکل شما در حد نرمال باشد. در غیر این صورت باید به پزشک مراجعه نمایید. در حالت کلی هر زمان که هر گونه علائمی را در رابطه با این بیماری در خود مشاهده کردید باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز بهترین روش درمانی، شما را به سمت سلامت کامل ببرد. خیلی از مواقع درمان صافی کف پا توسط تمرینات فیزیوتراپی قابل انجام بوده و شاید پزشک توصیه نماید تا نسبت به استعلام قیمت دستگاه فیزیوتراپی و خرید آن اقدام نمایید تا تمامی تمرینات را با دقت بالا در خانه انجام داده و بتوانید عضله‌های کف پای خود را به حالت نرمال برسانید. ولی بازهم می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید تا کمی به روند بهبود کمک نمایید:

  بالابردن قوس پا

  یکی از تمریناتی که در درمان خانگی کف پای صاف توصبه می‌شود، استفاده از لیفت با قوس پا یا گنبدی پا می‌باشد. در این تمرین باید پاهای خود را روی زمین به صورت صاف قرار داده و قوس پا را تا جایی که می‌توانید بالا نگه دارید. به این صورت که وزن پا را به سمت بیرون چرخانده و پاشته و انگشتان پا را با تمامی قدرت روی زمین نگه دارید. ایستاده یا نشسته بودن شما هیچ تفاوتی در انجام این تمرین نداشته و در هر حالتی که راحت باشید، امکان انجام این تمرین وجود دارد.

  کف پای صاف چیست؟/ بهترین روش درمان خانگی کف پای صاف

  تیله را با استفاده از انگشتان پا بردارید

  اگر میان گزینه‌های درمان خانگی کف پای صاف، به دنبال راهی هستید که عضلات درونی پاهای شما تقویت شوند، می‌توانید از این تمرین استفاده نمایید. در این روش باید تلاش کنید تا با انگشتان پای خود، تیله‌ای را بردارید. بهتر از تعداد زیادی تیله (مثلا ۱۰ تا ۲۰ عدد) را در کنار یکدیگر و روی زمین قرار دهید. حالا کنار آن‌ها بنشینید و تلاش کنید تا تمامی تیله‌ها را با انگشتان پا برداشته و در کاسه مخصوصش قرار دهید.

  با پاشنه پا و پنجه پا راه بروید

  یکی از راه‌های معرفی شده در درمان خانگی کف پای صاف که می‌تواند به تقویت ماهیچه‌های مچ پای شما کمک نماید، راه رفتن روی پاشنه پا و راه رفتن روی پنجه پا است. زمانی که تصمیم دارید تا روی پاشنه پا حرکت کنید، باید انگشتان پا را بالا نگه داشته و تمامی وزن خود را روی پاشنه بیندازید. حالا اگر تصمیم دارید روی پنجه حرکت کنید، کف و پاشنه پا را بالا بیاورید و وزن خود را روی پنجه بیندازید. حالا برای راه رفتن آماده هستید. از این طریق عضله‌های مچ پا به صورت چشم گیری تقویت خواهد شد.

  پای خود را ماساژ دهید

  ماساژ پا یکی از بهترین روش‌های توصیه شده در درمان خانگی کف پای صاف می‌باشد. در این روش می‌توانید صبح‌های زود یا شب‌ها قبل از خواب، از یک روغن گرم استفاده کرده و پایتان را ماساژ دهید. برای ماساژ پا روش‌های مختلف وجود دارد. شما می‌توانید یک توپ کوچک ماند توپ تنیس را برداشته و پای خود را روی آن بغلتانید. با این روش درمان خیلی سریع خواهید داشت.

  استفاده از تمرینات هوازی

  این تمرینات یکی دیگر از بخش‌های درمان خانگی کف پای صاف می‌باشند. البته باید در ابتدا با تمرینات خیلی سبک کار خود را آغاز کنید. قایق رانی، دوچرخه سواری یا شنا می‌توانند به شما کمک کنند تا تحمل وزن روی پاهای خود را کاهش دهید. یک روش دیگر این است که با پای برهنه در خانه خود شروع به پیاده روی کنید. این تمرین باید تا جایی ادامه پیدا کند که پای شما دچار درد نشود.

  کف پای صاف چیست؟/ بهترین روش درمان خانگی کف پای صاف

  بیشتر بخوانید:

  یک توصیه عجیب و جالب برای درمان بیماری‌های روده

  ۹ عارضه مهم مصرف سیگار بر پوست و مو

  ۳۵۲۳۶

 • برف و کولاک در ارتفاعات کشور/ از قرار گیری روی نقاب‌های برفی بپرهیزید

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به استقرار هوای سرد در نیمه شمالی و شرقی کشور به‌ویژه طی ساعات شب تا صبح طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۶ و ۷ بهمن) گفت: به دلیل بارش برف و کولاک در ارتفاعات از قرار گرفتن روی نقاب‌های برفی پرهیز شود.

  صادق ضیاییان در گفت و گو با اخبار استانی درباره شرایط جوی کوهستان‌ها و ارتفاعات کشور اظهار کرد: طی روز پنجشنبه ( ۶ بهمن) بارش پراکنده در دامنه‌های شمالی البرز غربی و مرکزی و وزش باد موقتی شدید، موجب تشدید سوزباد و در مناطق پوشیده از برف، کولاک موقتی می‌شود همچنین طی این روز بارش باران و برف در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی همراه با وزش باد شدید و احتمال کولاک پیش‌بینی می‌شود.

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: طی روز جمعه(۷ بهمن) نیز بارش برف در ارتفاعات زاگرس شمالی و وزش باد و به‌تدریج در ارتفاعات شمال کرمان و بارش پراکنده در نیمه‌شرقی پیش‌بینی می‌شود و  با توجه به حجم بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس از قرار گرفتن روی نقاب‌های برفی پرهیز شود.

  وی ادامه داد: در چنین شرایطی از تردد در مسیرهای تابستانه به دلیل احتمال وقوع بهمن پرهیز شود. مه آلودگی در ساعات اولیه روز با کاهش دید افقی و عمودی و احتمال انحراف از مسیر همراه است، به همین دلیل کوهنوردان از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

  ضیاییان در پایان نیز از استقرار هوای سرد در ارتفاعات شمال تهران خبر داد و گفت: مهم‌ترین پدیده جوی در ارتفاعات تهران وزش باد شدید و در بعضی ساعات افزایش ابر است و پدیده و مخاطره جوی خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.

  به گزارش اخبار استانی نقاب‌های برفی پدیده‌ای طبیعی هستند که در اثر وزش باد و تجمع برف روی یال‌ها و قلل تشکیل می‌شوند و به دو نوع نقاب‌های مکنده و نقاب‌های فشرده تقسیم می‌شوند. احتمال خطر ریزش نقاب‌های زمستانی بدلیل سست بودنشان و تحت تاثیر باد و حرارت (آب شدن) زیاد است.

  انتهای پیام

 • علت افزایش صدور هشدارهای هواشناسی/ رکورد سرما شکسته شد؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار آنلاین، سحر تاجبخش، رئیس سازمان هواشناسی در برنامه صف اول اظهارداشت: در برخی استان‌ها همچون بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، یزد،، اصفهان، کرمان و هرمزگان با بارش‌های خوبی مواجه بوده و پیش بینی بارش رو به نرمال بود ولی به طور کلی بارش‌ها توزیع آن مناسب نبود.

  وی افزود: در استان تهران، قم، قزوین، همدان، سیستان و بلوچستان،، آذربایجان شرقی و غربی و حتی گیلان و مازندران شرایط بارشی خوبی نداشتند.

  تاجبخش با اشاره به اینکه دو سال خشکسالی متوالی داشتیم، ادامه داد: امسال بارندگی‌های بیشتری داشتیم ولی در جنوب بارش‌ها کم و در نیمه شمالی کشور رو به راه نبود.

  رئیس سازمان هواشناسی ادامه داد: تا نیمه اردیبهشت با همین الگوی بارشی کنونی پیش خواهیم رفت به صورتی که در جنوب نرمال رو به بالا و در شمال نرمال رو پایین خواهد بود.

  وی درباره سرما و یخبندان اخیر در کشور گفت: در دی ماه همیشه سردترین دما را در کشور داریم و از آنجایی که در چند سال اخیر به دلیل افزایش دما در دنیا و خشکسالی سرما ملموس نبود، امسال همه شرایط متفاوتی را احساس کردیم.

  وی بیان داشت: سال ۸۶ رکورد سرما در کشور ثبت شد و موج سرما در کشور طی دو هفته اخیر در ۸ تا ۹ شهر رکورد زد ولی البته همه کشور تحت تأثیر قرار نگرفت.

  تاجبخش گفت: امسال در شهر فریمان سرما رکورد زد ولی این سرما بی سابقه نبود البته در چند سال اخیر تجربه مشابه نداشتیم.

  رئیس سازمان هواشناسی اعلام کرد: سرمای قابل ملاحظه پیش رو نداریم و افزایش دما در هفته آینده خواهیم داشت البته در شهرهای واقع در زاگرس طی دو هفته آینده بارش برف و باران را شاهد خواهیم بود.

  وی درباره میزان اعتبارات سازمان گفت: بر اساس پژوهشی که مدتی پیش مرکز پژوهش‌های مجلس انجام داد در مقاسه با سایر کشورها، بودجه ایران یک دویستم چین، یک سیصدم آمریکا، یک بیستم آلمان و یک دهم عربستان بود و با استانداردها فاصله داریم.

  تاجبخش یادآور شد: رویکرد سازمان برنامه و بودجه درباره اختصاص بودجه به سازمان هواشناسی مثبت بوده و از آنجایی که تجهیزات ما از خارج کشور تأمین می‌شود ضرورت افزایش قابل ملاحضه بودجه وجود دارد.

  رئیس سازمان هواشناسی اعلام کرد: البته ۱۳ تفاهم نامه و موافقت نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت ساخت تجهیزات مربوط به هواشناسی از طریق شرکت‌های شرکت‌های دانش بنیان داشته‌ایم.

  وی در پاسخ به پرسشی درباره کیفیت دستگاه‌های هواشناسی گفت: شب دیدبانی هواشناسی متشکل از انواع ایستگاه‌های جوی است. که در این زمینه با استاندارد جهانی فاصله داریم و تقویت آن ضرورت دارد از طرفی باید در نقاط بیشتری ایستگاه هواشناسی داشته باشیم.

  تاجبخش درباره ایستگاههای هواشناسی دریایی گفت خدمات در این حوزه به کاربران دریایی ارائه می‌شود و سنجش از طریق ایستگاه ساحلی، دریایی است و بنا داریم طی تفاهم با شرکت‌های دانش بنیان از طریق رادار امواج هم سنجش را انجام دهیم.

  رئیس سازمان هواشناسی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود میزان صدور هشدارها از سوی سازمان هواشناسی زیاد است، گفت: تغییرات اقلیم سبب افزایش مخاطرات طبیعی شده از طرفی زیر ساخت‌های نه چندان مناسب و تغییرات کاربری در اراضی حریم و بستر رودخانه نیز سبب شده هشدارهای بیشتری صادر کنیم.

  وی با اشاره به اینکه تاب آوری کشور در برابر تغییرات اقلیمی کاهش یافته و شرایط شکننده شده است، گفت: ما وظیفه اطلاع‌رسانی داریم و موظف‌ایم دستگاه‌ها را هوشیار کنیم.

دکمه بازگشت به بالا