عمومیکسب و کار استانها

آشنایی با انواع کولر گازی ایستاده

در گذشته مردم همیشه مشکل سرما و گرمای غیر قابل تحمل فصل ها را داشتند. امروزه با تولید کولرهای گازی مشکلات سرما و گرمای مردم به فراموشی سپرده شده است و توانسته اند با انتخاب های زیادی که در دست دارند، بهترین انتخاب را داشته باشند. کولر گازی ایستاده که انواع مختلفی دارد یکی از انواع کولر گازی است. ما در این مقاله به معرفی انواع کولر گازی ایستاده مزایا و معایب آن می پردازیم.

کولرهای آبی به دلیل اینکه در مقیاس های بزرگ تولید شده بودند و مصرف انرژی بسیاری داشتند، در سال 1902 ویلیس کریر از کشور آمریکا، توانست کولر گازی را در مقیاس مناسب و با ظرفیت عالی عرضه کند. امروزه که کولرهای گازی علاوه بر خنک کردن، محیط را نیز گرم می کند و هم چنین یک دستگاه تهویه نیز هست مورد استفاده ی خیلی از عموم قرار گرفته است.

air conditioner stand

انواع کولر گازی های ایستاده

اساس کار انواع کولر گازی یکسان است و فقط از نظر فیزیکی و ساختار با هم تفاوت هایی دارند. کولر گازی به طور کلی 3 نوع است:

  1. کولر گازی یک تکه، مثل؛ پنجره ای، پرتابل
  2. کولر گازی دو تکه، مثل؛ اسپلیت دیواری، داکت اسپیلی، اسپلیت ایستاده، اسپلیت سقفی
  3. کولر گازی چند تکه

که هر یک از این ها دارای انواع مختلفی است.

اسپلیت ایستاده یا دیواری؟

کولر گازی ایستاده و دیواری هر دو جزء اسپلیت دو تکه هستند که از نظر ساختار باهم یکسان هستند. ظرفیت و توان سرمایش و گرمایش ایستاده از انواع زمینی خیلی بیشتر است. با خرید کولر های گازی ایستاده ارتفاع بیشتری دارند و به همین دلیل فضای اتاق را سریع تر خنک می کنند.

کولرهای گازی ایستاده

اسپلیت ها از نوع کولر گازی دو تکه هستند که از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده اند. اسپلیت ایستاده ظاهری شبیه به یخچال مرتفع دارد. و از نظر مکانیزم خنک سازی و تعداد محل قرار گیری پنل های داخلی و خارجی شبیه به اسپلیت های ساده است و فقط درای فن و سیستم قو تری هستند.

انواع ویژگی های کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده 12000 ، کولر گازی ایستاده 24000 ، کولر گازی ایستاده 36000 ٍ، کولر گازی ایستاده 45000 ، کولر گازی ایستاده 48000 ، کولر گازی ایستاده 55000 ، کولر گازی ایستاده 60000 ، از انواع کولر گازی ایستاده است. که برندهای مختلفی دست به تولید و عرضه ی انواع کولر گازی ایستاده کرده اند.

دمپر تنگ

انواع کولر گازی ایستاده ارز دمپر تنگ تر استفاده می کند. دمپر که دریچه یا صفحه ای فلزی است که باز و بسته کردن و هم چنین کنترل میزان میزان جریان هوا توسط دمپر انجام شود. کولر گازی ایستاده با بهره گیری از این وسیله باعث می شود که پرتاب هوای خنک در آن ها بسیار زیاد شود تا افرادی که در فاصله ی دور از دستگاه قرار دارند، خنکی را احساس بکنند.

سه کمپرسور

 کمپرسور یک دستگاه مکانیکی است که با کاهش حجم گازها، فشار آن ها را افزایش می دهد و شامل انواع مختلفی هست که هر کدام برای یک شرایط به کار می آیند. کولر گازی ایستاده از کمپرسورهای اسکرال، روتاری و پیستونی استفاده می کند. با وجود همزمان سه کمپرسور توانسته که در شرایط آب و هوایی مختلفی مورد استفاده ی کاربران در سایر نقلط جهان قرار گیرد.

یون زدایی

در برخی دستگاه های تصفیه ی هوا یون های منفی به هوای تصفیه اضافه شده که باعث جذب و ته نشین شدن ذرات معلق هوا می گردد. کولر گازی ایستاده همانطور که گفتیم یک دستگاه تصیفه کننده نیز می باشد، که با دارا بودن فیلترهای بهداشتی همان کاری را می کند که تصفیه هوا انجام می دهد.

ظاهر زیبا

به دلیل قرار گیری در فضای داخلی از ظاهری زیبا و منحصر به فرد بهره می برند که به راحتی با هر نوع فضایی همخوانی داشته و زیبایی آن را دو چندان می کند. انواع کولر گازی ایستاده علاوه بر ظاهر زیبا دارای صفحه نمایش دیجیتال بر روی بدنه ی خود هستند که تقریبا از مشکلات کابران در گم شدن ریموت می کاهد.

نصب آسان

کولر گازی ایستاده فقط دارای دو پنل هست. پنل داخلی آن در داخل محیط و پنل خارجی آن در هوای آزاد تعبیه می شود. انواع کولر گازی ایستاده چون دارای دو پنل هست به راحتی می توان آن را نصب کرد و نیازی ب سوراخ کردن دیوار ندارد. این کولر گزینه ی مناسبی برای افرادی هست که اجاره نشین هستند. به این دلیل که قابلیت جا به جایی را به افراد می دهد.

ظرفیت

کولر گازی ایستاده برای مکان های عمومی، باشگاه ها، مسجدها و عموما برای مکان هایی با متراژ بزرگ است. توان انواع کولر گازی ایستاده بسیار بالا است و از 20 متر به بالا را کاملا خنک می کنند. و باد را در جهت راست، چپ، بالا و پایین بدون رطوبت پرتاب می کند.

مصرف انرژی

قاعدتا برای خنک کردن یک محیط بزرگ به مصرف انرژی بیشتری نیاز هست از آنجا هم که کولر گازی ایستاده توان بالایی دارد از انرژی بسیاری استفاده می کند. که به تبع آن هزینه های سرسام آوری برای کاربر ایجاد خواهد کرد. می توان با خرید دستگاه های برقی که انرژی مصرفی آ را دارند از این هزینه ها کم کرد.

گرمای بیش از حد

انواع کولر گازی ایستاده به این دلیل که ظرفیت بالایی را پوشش می دهد کمپرسور آن در حین کار گرمای زیادی را تولید می کند. برای جلوگیری باید این کولر را در مکانی بیرون ومناسب نصب کنید تا علاوه بر گرمای طبیعی، گرمای کولر نیز به گرمای اتاق اضافه نشود.

صدای زیاد

کولرگازی ایستاده به دلیل بزرگ بودن بلوورهای دستگاه سر و صدای زیادی تولید می کند. این سر وصدا در محیط های بزرگ شنیده نمی شود. خرید کولر گازی ایستاده دو تیکه برای منزل اصلا انتخاب درستی نیست به این دلیل که سر و صدای انواع کولر گازی ایستاده برای منزل خیلی زیاد و غیر قابل تحمل است. معایب کولر گازی ایستاده باعث می شود که نتوان آن را در منزل خود استفاده کرد.

قیمت

قیمت کولر گازی ایستاده به نسبت به سایر کولرهای گازی بسیار بیشتر است. ما برای اینکه بخواهیم کولر گازی ایستاده را بخریم باید اول از همه تعریف خود را از کولر گازی ایستاده روشن کنیم و طبق آن تعریف به انتخاب دست بزنیم چون انواع کولر گازی ایستاده با مزایا و معایب گوناگون وجود دارد.

برق سه فاز

انواع کولر گازی ایستاده به دلیل استفاده از برق سه فاز، که از این برق برای راه اندازی دستگاه هایی مانند پمپ و الکتروموتور استفاده می شود، مناسب منازل نیست. به این دلیل که برق منازل مسکونی و واحدهای اداری تک فاز و واحدهای تجاری و صنعتی سه فاز است.

انتخاب و خرید کولرهای ایستاده گازی

ما برای خرید کولر گازی ایستاده باید ظرفیت و توان کولر را با محیطی که می خواهیم کولر را در آنجا نصب کنیم، بسنجیم. راهنمای خرید هر محصول معمولا از شرایط مختلف است که باید هر کاربری برای بهره وری هر چه بیشتر از محیط و محصول مورد استفاده، به آن توجه کند.

جمع بندی

شرکت های مختلفی دست به تولید کولر گازی ایستاده کرده اند. این دستگاه ها انتخاب مناسبی برای سالن ها بزرگ هستند که برای خرید کولر گازی ایستاده دو پنله می توان با سرچ ساده ای در ابزارهای جتسجو از انواع محتلف شرکت ها با خبر شد. امیدواریم با نوشتن این مقاله به شما عزیزان کمک کرده باشیم.

https://damatak.com/guide-buying-household-electric-kitchen-products/

دکمه بازگشت به بالا