عمومیکسب و کار استانها

کفسابی کف ساختمان با دستگاه چقدر طول می‌کشد؟

کفسابی سرامیک و موزائیک ،راهنمای کامل

کفسابی ساختمان واژه ای است که شاید افراد زیادی در مورد آن اطلاعات نداشته باشند اما فرآیند مهم و تاثیر گذاری است که می تواند بر روی زیبایی و نمای سرامیک ها و موزائیک های به کار برده شده در ساختمان اثر گذار باشد. کفسابی در واقع به معنای ساب زدن کف به وسیله‌ی تجهیزات و ابزارآلات مخصوص است که در این فرآیند یک لایه به ضخامت چند میلی متر از روی سنگ یا موزائیک برداشته می‌شود و در نهایت با یک سطح صیقلی و کاملا براق رو به رو هستید که علاوه بر زیبایی بی نظیر، درخشندگی منحصر بفردی را به سطحی که کفسابی شده است، منتقل می کند.

در این مقاله قرار است در مورد کفسابی سرامیک و موزائیک و روندی که طی می شود تا این کار انجام شود، صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم. پس برای داشتن اطلاعات مفیدی در این زمینه پیشنهاد می کینم که تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کفسابی به چه معناست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کفسابی به معنای صیقل دادن سطح کف است که می تواند از جنس سنگ، سرامیک یا موزائیک باشد. این فرآیند به وسیله ی دستگاه کفساب انجام می شود و طی مراحلی که کفسابی انجام می شود حدودا 5 تا 8 میلی متر از لایه رویی سنگ برداشته می‌شود.

پس از این که تمام مراحل کفسابی انجام شد شما با ظاهری از کف رو به رو می شوید که هیچ گونه پستی وبلندی در آن وجود ندارد و سطح کاملا صاف و صیقلی است. یکی دیگر از کاربردهایی که کف سابی دارد این است که می توانید در جاهایی که سنگ ها باهم تراز نیست و درزی بین آن ها وجود دارد، این عملیات را انجام دهید تا سطح به حالت یکسان در آید.

در بیشتر مواقع بعد از انجام عملیات کفسابی، سطح بسیار بهتر است حالت اولیه خود دیده می شود و نمای بهتری نیز دارد.

اصولا چه زمانی به کف سابی نیاز پیدا می کنیم؟

 • اصولا مواد و مصالحی که برای کف استفاده می شوند، متریال گران قیمتی هستند که باید در حفظ و نگهداری آن ها تمام تلاش خود را انجام دهیم. اگر کف را به طور منظم و دائمی تمیز نکنیم، ورود آلودگی ها گوناگون می تواند سبب آسیب جدی به آن شود. البته هر از گاهی دیده می شود که افراد برای تمیز کردن کف از مواد شوینده شیمیایی استفاده می کنند که همین موضوع می تواند به تنهایی سبب آسیب به مصالح کف شود. در این مواقع فرآیند کف سابی لازم است تا انجام شود.
 • مورد دیگری که وجود دارد و تحت آن شرایط نیاز به انجام عملیات کف سابی پیدا می کنید، این است که ممکن است به تازگی تعمیرات کف انجام داده باشید و سنگ ها یا موزائیک ساختمان را تعویض کرده باشید. در این حالت اگر سنگ ها و کف با یکدیگر تراز نباشد می توایند کف سابی انجام دهید و این مشکل را حل کنید.
 • همچنین اگر مدت زمان زیادی است که در کف محل زندگی یا کار خود یکی از انواع سنگ یا سرامیک را نصب کرده‌اید و آثار لک، جرم و رسوب را در قسمت هایی از کف مشاهده می کنید می توانید به وسیله کف سابی این مشکل را رفع کنید.

خدمات کفسابی سرامیک و موزائیک شامل چه مواردی می شود؟

اصولا فرآیند سنگسابی و کف سابی برای بیشتر مکان ها حتی برای ایجاد یک سری خصوصیات در کف انجام می شود و هیچگونه محدودیتی در انجام این کار وجود ندارد که در ادامه به برخی از این خدمات اشاره می کنیم:

1.برای براق و صیقی کردن سنگ، موزائیک

2.برای جلوه دادن و ایجاد حالت شیشه ای در کف به گونه ای که اجسام در آن دیده شود.

3.برای حیاط منازل، پارکینگ، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

4.برای پر کردن درز سنگ کف

5.برای ایجاد جذابیت و بهتر دیده شدن کف در مکان هایی مانند رستوران، تالار و باغ رستوران، هتل، مراکز مختلف پذیرایی و گردشگری

فرآِند کفسابی چه انواعی دارد؟

معمولا می توان فرآیند کفسابی را در چند دسته بندی که در زیر به آن اشاره کرده این، جای داد:

 • کفسابی سرامیک
 • کفسابی موزائیک
 • کفسابی پارکینگ
 • کفسابی بتن

فرآیند کفسابی سرامیک و کاشی یکی از متداول ترین روش ها برای حفظ نظافت و براق کردن سطوح در مکان هایی مانند خانه ها، کارخانه ها و مراکز تجاری و تفریحی و.. به دلیلی که تمیزی سطوح نقش مهمی دارد، انجام می شود.

فرآیند کفسابی موزاییک یکی از اموری است که به خصوص در فصل سرما می تواند برای شما بسیار کارآمد باشد، چرا که در فصل سرما  اگر یخ زدگی روی سطح موزاییک اتفاق بیافتد ممکن است باعث لیزخوردگی شود و با انجام این کار می توانید تا حدودی این مشکل را کاهش دهید و جدا از آن در زیبایی نیز تاثیر دارد.

فرآیند کفسابی پارکینگ نیز برای کسانی مناسب است که رسیدگی به پارکینگ و توجه ویژه به کفسابی پارکینگ برای آن ها اهمیت بالایی دارد.دلیل دیگری نیز که می توانید کفسابی پارکینگ انجام دهید این است که چون لاستیک خودرو آلودگی های زیاد و مختلفی را همراه با خود به کف پارکینگ منتقل می‌کند می تواند راه مناسبی برای نظافت پارکنیگ باشد.

و فرآیند کفسابی بتن زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که قرار است سطح به همان شکل بتنی باقی بماند  و فقط قصد داریم تا سطح حالت صیقیلی پیدا کند و زیبایی بیشتری داشته باشد.برای از بین بردن روغن و آلودگی های موجود روی بتن نیز می‌توانید از کفسابی بتن استفاده کنید.

دستگاه های کفسابی چه انواعی دارد؟

اصولا دستگاه هایی که برای کفسابی در کرج مورد استفاده قرار می گیرند تک فاز یا دو فاز هستند.

و اگر بخواهیم این دستگاه ها را باهم مقایسه کنیم قطعا دستگاه تک فاز نسبت به سه فاز عملکرد ضعیف تری دارد.اما این که شما برای انجام عملیات کفسابی باید از چه دستگاهی استفاده کنید کاملا به خودتان بستگی دارد و البته باید متراژ را نیز در نظر بگیرید.

برای مثال قسمت های مانند پاگرد و بالکن چون متراژ کوچک تری دارند بهتر است که از دستگاه تکفاز برای کفسابی استفاده کرد.

مدت زمان فرآیند کفسابی تا چقدر می تواند طول بکشد؟

این که زمانی که برای انجام عملیات کفسابی نیاز است به مواردی همچون متراژ کف و نوع سنگ محیط بستگی دارد. در حالت عادی و به طور معمول یک نفر می تواند روزانه محیطی در حد 50 تا 60 متر ساب بزند که البته این مقدار قابل تغییر می باشد.

قیمت کفسابی در سال 1400 چقدر است؟

در تعیین قیمت فرایند کفسابی عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند و با توجه به هریک از این موارد قیمت نهایی مشخص می شود که در ادامه به برخی از این عوامل تاثیر گذار در قیمت کفسابی اشاره می کنیم:

 • تعیین قیمت کفسابی متناسب با متراژ یا مساحت فضا
 • تعیین قیمت کفسابی متناسب با نوع سنگ و میزان سختی آن
 • تعیین قیمت کفسابی متناسب با میزان خطوط یا شکاف‌های روی سنگ
 • تعیین قیمت کفسابی متناسب با روش سنگسابی که می تواند به روش معمولی، ایتالیایی، حرفه ای، نانو ساب، رزین و … انجام شود.
 • تعیین قیمت کفسابی متناسب با محل پروژه

و به عنوان سخن آخر باید گفت که

فرآیند کف سابی واقعا می تواند در ایجاد فضای زیبا تر خصوصا برای محیط هایی که باید منظم و آراسته دیده شوند، اثر گذار است. همچنین در مکان هایی که کف دچار آسیب هایی مانند لکه و رسوب شده است با این کار می توانید این مشکلات را به حداقل برسانید. در این مقاله سعی کردیم تمام مواردی که باید در مورد کف سابی بدانید را بیان کنیم و در خصوص آن ها اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

چرا باید کفسابی انجام دهیم و اهمیت کفسابی چیست؟

یکی از اجزای اصلی هر ساختمانی، پارکینگ آن ساختمان است که به علت تردد بالای ماشین ها در آن، باید به آن رسیدگی شود و مورد توجه قرار گیرد. از این رو کفسابی پارکینگ یکی از کارهایی است که از گذشته وجود داشته است و امروزه رواج بیشتر پیدا کرده است. کفسابی پارکینگ یکی از اقدامات ویژه ای است که توسط افراد حرفه ای و متخصص و با استفاده از دستگاه های خاص انجام می شود.

داشتن بنایی شکیل و زیبا از جمله معیارهای هر فردی است که در یک مجتمع مسکونی زندگی می کند. کلمه کفسابی معمولا ذهن افرادی که تا به حال راجع به آن چیزی نشنیده اند را به خود درگیر می کند. علت اصلی انجام هر کفسابی و سنگسابی ، هم سطح نبودن کف ساختمان است؛ یعنی بالا و پایینی هایی بر روی کفپوش وجود دارد که بعد از انجام کفسابی از بین می رود. کفسابی یا سنگ سابی یکی از اقدامات مهم برای ساخت هر بنایی است که مانع آسیب رسیدن به لاستیک ماشین ها و مانع ایجاد صدای دلخراش و بلند می شود. در ادامه خواهیم فهمید که چرا باید کفسابی انجام دهیم، اهمیت کفسابی چیست، کفسابی چه مزیت هایی دارد و هزینه انجام کفسابی چقدر می شود و …

چرا باید کفسابی پارکینگ انجام دهیم؟

آلودگی هایی که از ماشین ها باقی می ماند، یکی از مهم ترین علت هایی است که ملک های مسکونی و تجاری، باید کفسابی پارکینگ انجام دهند. برای مثال در مجتمع های تجاری که تردد و رفت و آمد در آن بسیار صورت می گیرد، اگر خودرویی وجود داشته باشد که روغن از آن نشت می کند، باعث کثیف شدن پارکینگ می شود. این روغن با گذر زمان و در کنار آلودگی ناشی از دود ماشین ها و موارد دیگر، به مرور زمان بیشتر می شود و محیطی زننده و نامطبوع در پارکینگ ایجاد می کنند. نظافت چیان این مکان ها را تمیز می کنند، اما این پاکیزگی موقتی بوده و به مرور زمان خارج از کنترل می شود. از اینرو کفسابی پارکینگ به عنوان یک راه حل عالی، برای افراد عمل خواهد کرد.

شیوه های مختلف کفسابی

 • شیوه های مختلفی برای کفسابی یا سنگ سابی وجود دارد. یک راه انجام کفسابی، کفسابی معمولی است. این کفسابی با استفاده از دستگاه های قدیمی انجام می شود، هزینه کمتری داشته و معمولا کیفیت کمتری نسبت به نوع دیگر دارد.
 • نوع دوم کفسابی، کفسابی ایتالیایی است. کفسابی ایتالیایی نسبت به کفسابی معمولی، دارای کیفیت بالاتری است، از این رو طرفداران بسیاری کسب کرده است. بدیهی است که هر چه قدر کیفیت کار بیشتر باشد، بهایی که برای آن می پردازید نیز بیشتر خواهد بود؛ در نتیجه کفسابی ایتالیایی نسبت به کفسابی معمولی هزینه بیشتری برای فرد دارد.
 • از آنجایی که افراد به دنبال کیفیت عالی و نتیجه بهتر هستند، کفسابی ایتالیایی به آن ها پیشنهاد داده می شود. این فرایند کفسابی، جزء آخرین مرحله تکمیل ساختمان است؛ به طوری که بعد از انجام کفسابی، کفپوش بسیار صاف، تمیز و صیقلی می شود و گمان می رود سنگ به شکل روز اولی در آمده است که از کارخانه تحویل گرفته شده بود. هنگامی که بر روی سنگ می ایستید و حس می کنید سنگ زیر پای شما همچون شیشه شفاف است و برق می زند، عمل کفسابی ایتالیایی بر روی آن انجام شده است.

خدمات کفسابی پارکینگ

کفسابی پارکینگ از جمله اقداماتی است که برای تکمیل هر بنایی لازم است. با کفسابی پارکینگ تمام پستی ها و بلندی های کف پارکینگ از بین می رود و سنگ ها هم سطح و تراز می شوند. فاصله میان سنگ ها از بین می رود و هیچ نوع شکافی در میان آن ها وجود نخواهد داشت، از این رو باعث کاهش آلودگی می شود. عمل کفسابی پارکینگ با دستگاه های خاصی، توسط افراد با مهارت صورت می گیرد. این عمل باعث جلا و شفافیت بیشتر کف پارکینگ شده و چهره پارکینگ را زیباتر خواهد کرد.

نکات مهمی که در کفسابی باید رعایت کرد

داشتن مهارت مورد نیاز برای انجام کفسابی پارکینگ بسیار حائز اهمیت است؛ از اینرو، کفسابی را باید به افراد متخصص سپرد. در صورت کفسابی بیش از حد، کف پارکینگ بسیار صیقل داده می شود و بسیار سرد و لغرنده خواهد شد. در این موارد در صورت پوشیدن کفش نامناسب یا پا گذاشتن بر روی قطره ای آب، فرد مذکور سر خورده و چه بسا تبعات مالی و جانی نیز خواهد داشت.

صیقلی شدن بیش از حد کف پارکینگ، نه تنها باعث سر خوردن انسان ها می شود، بلکه باعث لغزندگی ماشین ها نیز می شود. برای مثال در رمپ های ورودی، اگر کار کفسابی پارکینگ به درستی صورت نگیرد و سطح بسیار صیقلی شود، در مواقعی که باران یا برف می بارد، باعث لیز خوردن اتومبیل می شود. از اینرو افراد مجرب، شیارهایی بر روی سطح رمپ ایجاد می کند تا برای آن ها اصطکاک مورد نیاز، جهت ورود و خروج از پارکینگ ایجاد شود.

دکمه بازگشت به بالا