عمومیکسب و کار استانها

نحوه باز شدن مبل تخت شو

آموزش باز و بست کردن مبل تخت خواب شو

مبل های تخت خواب شو اصولا طرح های یکسانی دارند و تنها مدل دسته های مبل تفاوت دارد. ضمنا  تفاوتی نمی کند که این مبل تخت خوابشو تک نفره باشد و یا دونفره، اصولا برای باز شدن مبل های تخت خواب شو دو مدل از پرکاربرد تر از بقیه  هستند که در این مطلب بیان میشود. با ما همراه باشید تا نکات طلایی خرید مبل تختخواب شو با کیفیت و نخوه باز و بسته کردن آن را به شما بگوییم.

آموزش باز و بست کردن مبل های تخت خواب شو سه تیکه

مبل های سه تیکه همانطور که در عنوان آن نیز ذکر شده از سه تیکه تشکیل شده اند

  • تکیه گاه
  • نشیمن
  • قسمت انتهایی تخت

باز کردن مبل  های تخت خواب شو سه تیکه بسیار آسان است. ابتدا کوسن مبل را برداشته سپس دست را به انتهای نشیمن (فاصله بین نشیمن و تکیه گاه) مبل میبریم سپس نشیمن را از همان انتهای مبل بلند می کنیم

و به طرف جلو هدایت می کنیم قبل از قراردادن مبل بر روی زمین ابتدای تخت را بلند کرده در این حالت پایه مبل باز می شود و مبل تبدیل به تخت می شود. برای بسته شدن مبل تخت خواب شو به شکل بالا توجه کنید.قسمت وسط تخت را بلند کرده زمانی که مبل تخت خواب شو در زاویه حدودا ۹۰ درجه قرار گرفت ابتدای مبل را بلند کرده و به سمت عقب هل دهید با اشاره ای کوچک تخت به مبل تبدیل می شود

باز و بست شدن مبل های تخت خواب شو چرخ دار

برای دوستان عزیزی که سن بالاتری دارند باز و بست کردن مبل های تخت خوابشو چرخ دار بسیار آسانتر است. برای باز کردن این مدل مبل تخت خواب شو کافیست قسمت پایینی نشیمن را در حد چند سانت بلند کنید و مبل را رها کنید، به علت وجود چرخ مبل خیلی راحت به تخت تبدیل می شود و نیاز به بلند کردن نیست.برای بستن مبل های تخت شو چرخ دار کافیست از کنار دسته ، تخت را به سمت بالا بکشید در این زمان با دست دیگر جلوی تخت (قسمت مشخص شده در تصویر اول) به سمت تکیه گاه هل دهید زمانی که صدای کوچکی آمد متوجه می شوید که تخت به حالت مبل تبدیل شده و ضامن قفل شده است ما برای آشنایی بیشتر شما عزیزان فیلم آموزش باز و بست کردن مبل تخت خوابشو را نیز تهیه کرده ایم. اما مبل تخت شو چیست؟

مبل تختخواب شو چیست؟

مبل تختخواب شو چیست؟ شاید این سوالی باشد که همواره ذهن ما را به خود مشغول کرده باشد. مگه میشه یک مبل هم مبل باشه و هم تختخواب؟ جواب این سوال سادست، بله. مبل های تختخواب شو نسل جدید کاناپه های راحتی هستند که این امکان را فراهم میکنند که بتوان به عنوان تخت هم از آن ها استفاده کرد. در ادامه شما را با این مبل های جذاب بیشتر آشنا میکنیم، پس با ما همراه باشید.

سرآغازی بر مبل های تختخواب شو

مبل‌های تختخواب شو  یا تخت خواب‌هایی که تا می‌شوند، هر دو برای خانه‌های کوچک بسیار کاربردی هستند.همچنین در خانه‌هایی است که اتاق میهمان ندارند.گاهی مهمانی ممکن است شب را در خانه شما بگذراند و نیاز به یک یا چند تخت اضافی داشته باشید.یا ممکن است دانشجو باشید و در سوییت کوچکی زندگی کنید که تنها یک اتاق دارد و شما مجبور باشید از آن یک اتاق به عنوان اتاق نشمین، اتاق خواب و اتاق کار یا مطالعه استفاده کنید.

مبل تختخواب شو یکی از بهترین گزینه‌ها برای حل چنین مساله‌هایی است.

همانطور که از نامش پیداست، مبل تختخواب شو به مبل هایی  می‌گویند که هم مبل است و هم تختخواب.اینکه این مبلمان اول مبل باشد یا تختخواب،  به نوع کاربرد شما ارتباط پیدا می کند. با توجه به کم شدن متراژ منازل در شهرهای بزرگ ، معمولا اتاق خواب ها برای موادر مختلف از جمله کار و استراحت ، طراحی می شوند.

اگر خانه‌ای كوچك دارید كه اتاق خواب آن فضایی است ،برای خوابیدن و كاركردن، بهتر است آن را به گونه‌ای طراحی كنید كه در طول روز فضای كافی و مناسب برای به انجام رسانیدن كارهای روزمره‌تان هم داشته باشد. یكی از انتخاب‌های شما برای رسیدن به این فضای ایده‌آل، استفاده از مبل‌های تخت‌خواب‌شو است.

رعایت نکاتی در هنگام خرید مبل‌ تختخواب‌ شو

·         نكته اول:

به یاد داشته‌باشید كه در طول روز به فضای كافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به كارهای روزمره‌تان رسیدگی كنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت كردن احتیاج خواهید داشت، پس در ابتدا اندازه‌ مناسب مبل‌های تخت‌خواب‌شو را در ذهن‌تان طراحی كنید و سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خود‌تان كنید. برای مثال سوال‌هایی مانند:

    قرار است چند نفر از این فضا استفاده مفید داشته باشند؟

    آیا زوج هستید یا خود به تنهایی از این فضا استفاده می‌كنید؟

    برای چه گروه سنی در خانواده اعم از نوجوان ، جوان ، میانسال یا سالمند استفاده خواهد شد؟

    متراژ اتاقتان  چه اندازه است؟

    آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می‌دهد كه از تخت‌خواب‌های سایز بزرگ استفاده كنید؟

·         نكته دوم:

قبل از خرید دقت داشته‌باشید كه جنس پارچه  و بافت آن طوری طراحی  شده باشد که به هنگام خوابیدن به روی آنها با سلیقه و ذایقه شما به طور كامل هماهنگی داشته‌باشد. به طور كل بافت‌هایی را كه نرم و لطیف و مقاوم هستند، انتخاب كنید. همچنین می‌توانید ملافه‌ای را جداگانه برگزینید كه به هنگام خواب و استراحت از آن روی تخت‌خواب استفاده كنید.

·         نكته سوم:

هنگام خرید كاناپه‌ و مبل های تخت خواب‌شو به پایه‌های آن دقت كنید. كاناپه‌هایی را خریداری كنید كه پایه‌هایش با چسب به بدنه كاناپه محكم شده‌باشد. آن دسته از كاناپه‌هایی كه با میخ به بدنه متصل می‌شوند بعد از مدتی شل شده و باعث نامتوازن شدن و لق خوردن تخت خواب می‌شوند. این مقاله هم توصیه میشود مبل تخت خواب شو برای خانه های کوچک

·         نكته چهارم:

به هنگام خرید، الگو و طرح پارچه مبلی را انتخاب كنید كه با رنگ و طراحی اتاق شما هماهنگی کامل  داشته باشد. در نظر داشته‌باشید تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان در بازار بسیار زیاد است. می‌توانید انواع گل‌دار، راه‌راه، چهارخانه و مدل‌های عروسكی را بنا بر سبك اتاق و نوع كاربرد آن انتخاب كنید.

·         نكته پنجم:

بهتر است به هنگام انتخاب كاناپه مورد نظر، آن را باز كنید و به روی همه نقاط آن بنشینید تا مطمئن شوید كه همه نقاط آن مانند مركز آن نرم و راحت است.

·         نكته ششم:

سطح رویی و اطراف كاناپه را به دقت نگاه كنید. سطح كلی كاناپه باید پوشیده از تشك و پارچه باشد تا نرمی و لطافت را به شما منتقل كند. اگر در ساختار نهایی و رویی كاناپه از چوب استفاده شده است، از خریداری آن منصرف شوید.

·         نكته هفتم:

قسمت تخت‌خواب كاناپه را به سمت خود بكشید. اگر به هنگام بیرون آمدن سخت و دشوار بیرون آمد و دچار لق خوردن و تكان خوردن شد از خرید آن منصرف شوید.

·         نكته هشتم:

در نظر داشته باشید كه اسكلت و بدنه كاناپه‌های تخت‌خواب‌شو مقاوم باشد و همچنین تشك آن دارای قطر كافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر این‌صورت به دلیل كاربرد دوگانه،این نوع مبلمان به‌طور سریع فرسوده و خراب می‌شوند.

·         نكته نهم:

اسكلت و بدنه كاناپه باید مقاوم و محكم باشد به گونه‌ای كه تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تكان نخورد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستند بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید چرا که این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند.

·         نكته دهم:

كاناپه مورد نظر را به گونه‌ای انتخاب كنید كه فنر داخل تشك آن محكم و با دوام باشد.

·         نكته یازدهم:

به هنگام خرید از مسئول فروش بپرسید كه تشكی برای جایگزین كردن و تعویض كردن به هنگام خراب شدن تشك كاناپه دارند یا خیر، در این صورت می‌توانید با خیال آسوده خرید كنید.

·         نکته دوازدهم :

در فروشگاه ، هنگام خرید ،  قسمت تختخواب کاناپه را به سمت خود بکشید. اگر هنگام بیرون آمدن سخت و دشوار بیرون آمد ودچار لق خوردن و تکان خوردن شد باید اطمینان پیدا کنید که این مبل کیفیت نامناسبی دارد و انتخاب مناسبی نیست.

·         نکته سیزدهم :

هنگام خرید دقت کنید که و  تشک آن دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر این صورت به دلیل کاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به سرعت فرسوده و خراب می شوند.

راهنمای خرید مبل تختخواب شو و مدل مبل تختخوابشو ارزان + چگونگی باز کردن مبل تختخواب شو

افراد به دلایل زیادی تصمیم به خرید مبل تختخواب شو می گیرند. برخی منزل کوچکی دارند و می خواهند محل استراحتی را برای مهمانان خود فراهم کنند، برخی از افراد هستند که اتاق کوچکی داشته و ترجیح می دهند در طول روز از فضا اتاق برای انجام اموری استفاده کنند و تخت ممکن فضا زیادی را اشغال کند در نتیجه این افراد مبل تخت خواب شو را انتخاب می کنند.

راهنمای خرید مبل تختخواب شو

اگر قصد خرید مبل تخت خواب شو را دارید حتما باید برخی موارد را بررسی کنید تا مبلی با کیفیت و دوام بالا خریداری کنید.

در هنگام خرید مبل حتما آن را باز و بسته کنید و اتصالات آن را بررسی کنید بهتر است اتصالات این نوع مبل فلزی باشد تا موقع باز و بسته کردن دیرتر فرسوده شود. همچنین تمام قسمت های تشک و نشیمن آن را چک کنید که زیر تشک خالی نباشد و همچنین موقع استراحت بدن شما اذیت نشود.

پارچه مبل تختخواب شو

در انتخاب پارچه این نوع مبل باید حساسیت و دقت بیشتری به خرج دهید تا در هنگام استراحت اذیت نشوید. بهتر است از پارچه های مرغوب با بافت ریز و قابل شستشو استفاده کنید. پارچه هایی با بافت درشت برای استفاده مبلمان تخت خواب شو توصیه نمی شوند.

مراحل تولید مبل تختخواب شو

اول از هرچیز در ساخت مبلمان کلاف مبل ساخته شده و سمباده کشی و رنگ ‌می شود. در مبل های تخت خواب شو علاوه بر چوب از فلز نیز برای ساخت اسکلت مبل استفاده می شود تا باز و بسته کردن این مبل به راحتی و با کمترین فشار انجام شود. در این نوع مبل اتصالات بسیار اهنیت دارد و باید با دقت زیادی انجام شده و محکم باشند.

بعد از این مرحله نوبت قرار دادن اسفنج ها روی مبل، دوخت روکش و رویه کوبی است. مرحله روی کوبی هم از مراحلی است که باید با دقت و ظرافت انجام شود تا مبل جلوه و زیبایی پیدا کند.

مبل تخت خواب شو برقی

برخی از مبل های تخت خواب شو مکانیزمی بوده و بدون دست با فشار دادن یک دکمه باز و بسته می شوند این نوع مبلمان ها برای کسانی که توانایی کمی دارند برای باز و بسته کردن مبل بسیار مناسب هستند.

مبل تخت خوابشو دو طبقه

قطعا تخت های دو طبقه را دیده اید شاید برای شما جالب باشد که برخی از مبل های تخت خواب شو این قابلیت را دارند تا به تخت دو طبقه تبدیل شوند. معمولا ستون این تخت ها تاشو هستند و این میله ها به همراه تشک تخت بالایی در زیر نشیمن مبلمان قرار دارد. همچنین این تخت ها یک نردبان تاشو هم دارند که به تخت بالایی متصل می شود.

مبل تختخواب شو ارزان

مبلمان ها بر اساس متریالی که برای ساخت آنها استفاده شده است قیمت گذاری می شوند. در نتیجه هر چه قیمت متریال استفاده شده در مبلی کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت آن مبل نیز بیشتر می شود. از این رو ما در مورد خرید مبل خرید مبل ارزان را به شما به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم.

از کارخانه به خانه با آرا سوفیا

سایت آرا سوفا برای راحتی افراد امکانی را فراهم کرده تا آن‌ها بتوانند مبلمان و دکوراسیون مورد نظر خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت آرا سوفا بررسی کنند و با کیفیت عالی و قیمت ویژه خریداری کرده و در سراسر ایران دریافت کنند .

امکان خرید مبل تختخواب شو با تخفیف ویژه در فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون آرا سوفا که می‌توانیم مدل‌های متنوع در دسته ‌بندی‌های مختلف میز عسلی، میز جلو مبلی، میز ناهار خوری، صندلی ناهار خوری و انواع مبل راحتی، مبل استیل و کلاسیک و … بررسی و به صورت اینترنتی و حضوری خریداری کنیم.

دکمه بازگشت به بالا