اخبار استانیکسب و کار استانها

نکات مهم در مورد باشگاه بدنسازی مردانه در تهران که باید بدانید!

چیزهایی که باید قبل از رفتن به باشگاه بدانیم

محتوای خبر نمایش

فقط باشگاه رفتن و تمرین کردن مهم نیست، بلکه باید ما رفتار مناسب باشگاه را نیز بدانیم و مطابق با قوانین و قواعد آنجا رفتار کنیم. دانستن و رعایت کردن قوانین باشگاه بدنسازی باعث می شود تا بیشتر از پروسه تمرین کردن مان لذت ببریم. معمولا برخورد و رفتار ما در هر مکان متفاوت است. برای مثال در یک عروسی باشکوه رفتار متفاوتی داریم نسبت به زمانی که با چند نفر از دوستان مان به کافه می رویم. با ما همراه باشید تا تمام قوانین و آداب اجتماعی باشگاه رفتن را بگوییم. لیست بهترین باشگاه بدن سازی مردانه تهران را نیز در ادامه آورده ایم.

قانون و آداب ورزشی باشگاه بدنسازی

رفتن به باشگاه یک فعالیت بسیار مثبت و سالم برای خود و جامعه است اما اگر رفتار مناسب باشگاه رعایت نشود، احتمالا این تجربه مثبت به یک خاطره آزاردهنده تبدیل خواهد شد. همچنین انتخاب یک باشگاه مناسب می تواند دغدغه بسیاری از افراد باشد. ما در باشگاه نه تنها باید مراقب سلامتی و آرامش خود باشیم، بلکه باید حواس مان باشد که آرامش دیگران هم حفظ شود و به این محیط دلچسب، آزار و خدشه ای وارد نگردد. اکنون به مهم ترین مواردی که همه اعضای باشگاه باید بدانند و رعایت کنند، اشاره خواهیم کرد.

به فضا احترام بگذارید!

باشگاه مکانی مقدس و محترم است، جایی که مردم برای پرورش جسم و روح خود در آن حاضر می شوند تا رشد کنند و خود را به چالش بکشند. به عبارت دیگر باشگاه فقط یک محیط عمومی نیست، بلکه محیطی شایسته احترام است. هنگامی که وارد این مکان می شوید، باید از رفتار مناسب باشگاه و تاثیر آن بر اطرافیان خود آگاه باشید و به این محیط احترام بگذارید. سعی کنید در باشگاه با دیگران مهربان باشید و محترمانه با آن ها برخورد کنید، همان طور که انتظار دارید آن ها با شما رفتار کنند. احترام به فضا می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • صحبت کردن با صدای آهسته
  • پاک کردن عرق تان از دستگاهی که با آن کار کردید
  • داشتن بطری آب مشخص که با دیگران اشتباه نشود
  • گوش دادن آهنگ های تان با هندزفری (عدم پخش با اسپیکر گوشی)
  • قرار دادن وزنه ها در جایگاه مخصوص شان، پس از تمام شدن تمرین

قوانین باشگاه را رعایت کنید

هر نوع قانونی که باشگاه شما دارد، به یک دلیل منطقی ایجاد شده و لازم است حتما از آن پیروی کنید. پس مهم است که هنگام ورود به هر فضای جدیدی از قوانین آن محیط بپرسید و آگاه شوید. به عنوان مثال، بپرسید که آیا باشگاه بدنسازی شما درباره کفش ها، استفاده از گوشی همراه در سالن، ساز و کار رختکن، زمان استفاده از هر وسیله و غیره قوانین خاصی دارد یا نه. دانستن این موارد باعث می شود تا بهتر، رفتار مناسب باشگاه را داشته باشید. اگر هم قصد رفتن به باشگاه را دارید و می خواهید مناسب ترین برنامه را داشته باشید، با مربیان فیتامین مشورت کنید.

بهداشت را رعایت کنید

رعایت بهداشت بخش مهمی از آداب باشگاه رفتن است. پاکیزگی افراد بر همدیگر تاثیر می گذارد و اگر کسی نسبت به بهداشت شخصی خود بی توجه باشد، دیگران اذیت خواهند شد. در اینجا درباره رفتار مناسب باشگاه در زمینه رعایت بهداشت خواهیم گفت.

  • همیشه قبل از باشگاه دوش بگیرید، زیرا عرق باکتری دارد که می تواند منجر به آلودگی پوست یا سایر بیماری ها شود.
  • از دئودورانت و خوشبو کننده بدن استفاده کنید، زیرا به کاهش بوی بد بدن کمک می کند و از ایجاد ناراحتی برای دیگرانی که در نزدیکی شما هستند جلوگیری می کند.
  • حوله خود را به همراه داشته باشید تا مجبور نشوید از حوله های عمومی که ممکن است حاوی میکروب های افراد قبلی باشد، استفاده کنید.
  • حتما بعد از تمام شدن ورزش و تمرین تان، عرق خود را از روی دستگاه پاک کنید.

زمان رفت و آمد خود را مدیریت کنید!

نکته مهم دیگر درباره آداب باشگاهی و رفتار مناسب باشگاه، حاضر شدن در زمان مناسب و ترک آن در زمان مقرر است. در اینجا سه نکته درباره مدیریت زمان رفت و برگشت به باشگاه را برای تان ذکر می کنیم.

    در ساعات خلوت تر به باشگاه بروید!

    ابتدا به زمان های شلوغ باشگاه توجه داشته باشید. اگر می بینید در ساعات خاصی باشگاه بسیار شلوغ و متراکم است، ایده خوبی است که این ساعت را برای خود انتخاب نکنید. این کار هم برای شما و هم برای دیگران مفید است.

    زمان باشگاه رفتن تان را تغییر ندهید!

    وقتی یک زمان را برای تمرین انتخاب کردید، سعی کنید فقط همان ساعت باشگاه بروید، این امر باعث می شود تا دیگرانی که روی ساعت خود حساب کرده اند، با شلوغی مواجه نشوند.

    زمان استفاده از دستگاه را مدیریت کنید!

    همچنین مدت زمانی که از تجهیزات یا وزنه استفاده می کنید را یادداشت کنید یا به خاطر بسپارید. وسایل باشگاه در انحصار شما نیستند و لازم است تمرین را انجام دهید و سپس آن را آزاد بگذارید تا نفر بعدی استفاده کند.

    در زمان مقرر، باشگاه را ترک کنید!

    در نهایت درمورد رفتار مناسب باشگاه باید یادآور شویم که زمان ورزش خود را بیش از حد طولانی نکنید. اگر تمرین شما یک ساعته است، سر همان ساعت باشگاه را ترک کنید و وقت خود را تلف نکنید. یادتان باشد هنگام ترک باشگاه، بی سر و صدا بروید، احتیاجی به خداحافظی با صدای بلند نیست!

در باشگاه چه کارهایی را نباید انجام داد؟

در قسمت قبل درباره رفتار مناسب باشگاه و قوانین باشگاه بدنسازی گفتیم درباره ی هر یک توضیح دادیم. اکنون از رفتارهای نامناسب در باشگاه می گوییم. انجام موارد زیر، دیگران را معذب خواهد کرد.

به کسی خیره نشوید، کسی را قضاوت نکنید و احساس بد ندهید!

راستش ما خودمان دوست نداریم کسی ما را نصیحت کند یا درباره چطور انجام دادن یک تمرین به ما توصیه ای کند. پس چرا گاهی این کار را می کنیم؟ حتی با بهترین نیت ها، احتمال این وجود دارد که اگر برای اصلاح یا بهبود تمرینات افراد به آنها نزدیک شوید، از اینکه مورد توجه قرار بگیرند، خجالت بکشند و احساس ناخوشایندی پیدا کنند. هرگز درباره ظاهر افراد، لباسی که دارند یا نوع تمرین شان اظهار نظر نکنید و حتی با نگاه کردن طولانی کسی را معذب نکنید. این موارد در فرهنگ باشگاهی بسیار مهم هستند.

لباس نامناسب انتخاب نکنید!

پوشش ورزشکاران در باشگاه باید “مناسب باشد”. چیزی که شما برای تمرین انتخاب می کنید، مهم است و بخشی از رفتار مناسب باشگاه به حساب می آید. کفش و لباس مناسب باشگاه و ورزش باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

    زیادی برهنه نباشد و جنس مناسبی داشته باشد

    برهنگی زیاد لباس می تواند مانع جذب عرق شود و همچنین ممکن است که دیگران را معذب کند. لباسی که برای باشگاه انتخاب می کنید، بهتر است که نخی یا پنبه ای باشد که بوی بدی نگیرد.

    خیلی گشاد و یا خیلی تنگ نباشد

    لباس باشگاه نباید خیلی گشاد باشد؛ لباس های خیلی گشاد ممکن است در لوازم و دستگاه ها گیر کنند یا به دور شما بپیچند و مانع حرکت شما شوند، در حالی که لباس های خیلی تنگ ممکن است به نوع دیگری شما را محدود کند. شلوار جین یا سایر لباس های دارای سگک، گیره یا زیپ می توانند باعث پارگی در سطوح چرمی وسایل مانند نیمکت ها و صندلی ها شوند.

    کفش تان مخصوص ورزش باشد

    کفش تان نامناسب یا پاشنه بلند نباشد (این مورد می تواند برای شما خطرناک باشد و همچنین ممکن است به تجهیزات و کف ها آسیب برساند). حتما کفشی که مناسب باشگاه است، انتخاب کنید.

از تلفن استفاده نکنید!

برای حفظ حریم خصوصی خود و احترام به آرامش دیگران ، لطفاً در حین تمرین با تلفن صحبت نکنید. همچنین از دوربین گوشی تان استفاده نکنید؛ چراکه ممکن است اطرافیان شما احساس ناامنی کنند. حتما و حتما در هنگام تلفن زدن به رختکن بروید و آرام و کوتاه صحبت کنید تا تمرکز کسی برهم نخورد.

رشته های ورزشی باشگاه های بدنسازی

باشگاه های بدنسازی دارای سانس های مجزای آقایان و بانوان بوده و در بسیاری از موارد رشته هایی مثل پرورش اندام، ایروبیک، زومبا، رقص، فیتنس، کراس فیت، ترامپولین، TRX، اسپینینگ، کیک بوکسینگ، ورزش های اصلاحی، یوگا، پیلاتس و ورزش هایی از این دست را ارائه می دهند. بدیهی است که هر یک از رشته های ارائه شده، مربی ویژه و متخصص خود را نیاز خواهد داشت.

بهترین باشگاه بدنسازی مرکز تهران

باشگاه های زیادی در قلب تهران وجود داشته که ارائه دهنده رشته های نامبرده و دیگر رشته های ورزشی بدنسازی است. از جمله بهترین باشگاه های بدنسازی فعال در مرکز شهر تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد. فراموش نکنید که این لیست بر اساس امتیازدهی تنظیم نشده و با در نظر گرفتن محل زندگی و دسترسی آسان تر می توانید در هر یک از این باشگاه ها ورزش کنید و به اندام ایده آل برسید.

باشگاه بدنسازی بانوان سینرژی (میدان هفت تیر)

این باشگاه در لیست بهترین باشگاه های بدنسازی تهران ، همانطور که از عنوان آن مشحص است تنها مخصوص بانوان بوده و ارائه دهنده رشته هایی از قبیل بدنسازی، TRX، پیلاتس و… می باشد که فعالیت خود را از سال 1398 آغاز کرده است. این باشگاه در یک منطقه تجاری و اداری تاسیس شده که دسترسی به اتوبوس، مترو و بی آر تی را به آسانی فراهم می کند. همچنین یک پارکینک و پارکبان نیز برای آن در نظر گرفته شده تا مراجعه کنندگان با مشکلات مربوط به جای پارک مواجه نباشند.

ورزش های ارائه شده این باشگاه طبق متدهای روز دنیا بوده و توسط مربیان متخصص ارائه می شود. این باشگاه دارای محیط بزرگ و سقف بلند با تهویه مناسب بوده و در آن یک بوفه برای تهیه پروتئین مناسب برای ورزشکاران نیز وجود دارد. در ضمن مشتریان می توانند از مربیان متخصص رژیم های غذایی سالم و رایگانی را نیز دریافت کنند. وجود انواع تجهیزات ورزشی نیز از دیگر ویژگی های این باشگاه به شمار می آید.

باشگاه بدنسازی و کراسفیت نوین تن شعبه 1 (مترو دانشگاه شریف)

باشگاه بدنسازی نوین تن دارای دو شعبه فعال برای آقایان بوده که انواع ورزش های هوازی و قدرتی اعم از کراسفیت، TRX و بدنسازی را ارائه می دهد. آموزش های این باشگاه توسط افراد متخصص و مجرب و زیر نظر کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی ارائه می شود. برای رشته های مختلف بدنسازی، TRX، کراسفیت و… نیز از مربیان متخصص همان رشته استفاده می شود. در این باشگاه تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت شده و جهت حفظ امنیت لوازم شخصی مشتریان، رختکن باشگاه به سیستم اثرانگشت مجهز شده است.

باشگاه بدنسازی و تناسب اندام سپید (خیابان ولیعصر) | بهترین باشگاه های بدنسازی تهران

باشگاه سپید باشگاهی مخصوص آقایان و بانوان یکی از بهترین باشگاه های بدنسازی تهران بوده و ارائه دهنده انواع رشته های ورزشی اعم از ایروبیک، زومبا، پیلاتس، یوگا، بدنسازی با دستگاه، TRX و CX می باشد. این باشگاه به تمامی تجهیزات ورزشی مدرن اعم از انواع تردمیل، دوچرخه، توپ، کش TRX، دمبل و دیگر دستگاه های ورزشی مجهز شده است.

باشگاه سلامت و تناسب اندام هوم جیم (محله فردوس)

باشگاه هوم جیم باشگاهی برای بانوان و آقایان بوده که در زمینه برگزاری کلاس های تناسب اندام گروهی و خصوصی فعالیت می کند. همچنین این باشگاه ارائه دهنده انواع ورزش های اصلاحی بوده که افرادی که از دردهای عضلانی و اسکلتی رنج می برند می توانند با شرکت در کلاس های توانبخشی و تمرین درمانی آن که ترکیبی از وزرش های اصلاحی و ماساژ درمانی است، دردهای خود را بهبود ببخشند. این باشگاه برنامه غذایی و تمرینی نیز ارائه می دهد.

باشگاه ورزشی برترین های دوران (خیابان ستارخان) | بهترین باشگاه های بدنسازی تهران

باشگاه برترین های دوران باشگاهی برای بانوان بوده و در حکم یک باشگاه مادر و کودک و در لیست بهترین باشگاه های بدنسازی تهران است. در واقع در این باشگاه دو سالن مجزا برای ورزش های گروهی و بدنسازی تعبیه شده که مادران و کودکان می توانند به طور همزمان در کلاس های مختلف آن شرکت کنند. از جمله رشته های ارائه شده در این باشگاه می توان به یوگا، زومبا، CX، TRX، هیپ هاپ، پیلاتس، بدنسازی، فیتنس، نینجوتسو، دفاع شخصی، کیک بوکس و ژیمناستیک کودکان اشاره کرد.

بهترین باشگاه بدنسازی شرق تهران

نگاهی به بهترین باشگاه های بدنسازی تهران که تقریبا در مرکز شهر بودند داشتیم. حالا نوبت معرفی بهترین باشگاه های بدنسازی در شرق تهران است تا علاقمندان ساکن این ناحیه هم بتوانند از این لیست بهره ببرند. از جمله بهترین باشگاه های بدنسازی شرق تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

باشگاه بدنسازی آقایان ستاره پارس (تهرانپارس)

این باشگاه ورزشی از 6 صبح تا 12 شب ارائه دهنده خدمات ورزشی مختلف برای آقایان بوده و حتی در روزهای تعطیل نیز به طور تمام وقت فعال است. این باشگاه در فضایی حداقل 500 متری ایجاد شده و از تمامی تجهیزات ورزشی روز دنیا در آن استفاده شده است. کلاس های خصوصی در این باشگاه ارائه شده و انواع برنامه های تمرینی و غذایی توسط کارشناسان مجرب برای مشتریان نوشته می شود. این باشگاه به بوفه، دوش، رختکن هوشمند، کمد الکترونیکی، سیستم صوتی، ویدیو پروجکشن و سیستم تهویه عالی مجهز است. محیط باشگاه نیز کاملا بهداشتی می باشد و نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

دکمه بازگشت به بالا