عمومیکسب و کار استانها

در چه اماکنی می‌توان از آسمان مجازی استفاده کرد؟

از تایل های آسمان مجازی چه می دانید؟

یکی از مهم ترین مزیت های این سقف ها تایل های موجود در آن می باشد و همچنین قیمت آسمان مجازی. به این صورت است که تصاویر زیادی با کیفیتی که ترکیبی می باشد روی تایل های آن بکار می رود که این اشکال و تصاویر می تواند به دو صورت طبیعی (ابر، درخت، پرندگان) و غیر طبیعی (هواپیما، بالن و …) مطابق با سلیقه و علاقه مشتری بر روی تایل ها چاپ شود.

تعداد تایل های که برای کار استفاده می شود بر اساس فضای موجود و همچنین بودجه مشتری بر روی تایل ها چاپ شود.

سازه های نورپردازی آسمان مجازی چیست

از عوامل موثری که در طبیعی جلوه دادن نمای این سقف ها نقش اساسی دارد نورپردازی مناسب و کاملا اصولی می باشد. اولین و مهم ترین بخش در این نوع سقف ها، سازه های نورپردازی می باشد که این سازه ها به سقف اصلی متصل خواهند شد. برای بوجود آوردن نور کافی و مطلوب از سه المان استفاده می شود:

نورپردازی با استفاده از LED

نورپردازی با استفاده از لامپ های FPL

نورپردازی با استفاده از لامپ های

برخی از المان های نورپردازی

الف) لامپ های رنگی( RGB) قابلیت تولید رنگ های مختلف را دارد که می توان از آن به عنوان یکی از ابزار نوردهی مناسب برای آن استفاده کرد.

ب) کریستال سواروسکی اگر بخواهید در طراحی خود شب وستاره دار داشته باشید استفاده از این نوع کریستال ها توصیه می شود. این نوع کریستال ها ضد آب بوده و بسیار کم مصرف هستند.

ج) اس ام دی (SMD) از این نوع لامپ ها در سقف های استفاده می شود که به نور زیاد و مصرف بسیار پایین برق نیاز دارند. این لامپ ها به دلیل مصرف کمی که دارند انرژی گرمایی پایینی هم تولید می کنند که این مسئله آن ها را از استفاده از سیستم های خنک کننده بی نیاز ساخته است.

د) فیبر نوری نور زیادی تولید نمی کند اما کاربرد آن در ایجاد طرح های کهکشانی و ستاره ها در رنگ های مختلف است. ضد آب بودن و مصرف کم آن ها از ویژگی های مهم فیبر نوری می باشد.

سازه های سقف کاذب

این مرحله بعد از سازه نورپردازی با رعایت یک  فاصله اصولی که بر حسب نوع نورپردازی تعیین می شود اجرا خواهد شد.

این سازه از تنوع زیادی برخوردار است که بر اساس بودجه مشتری و همچنین سلیقه او انتخاب می شود. به این صورت که محل مورد نظر با انواعی از سقف های کاذب موجود دکور خواهد شد و تنها در آن فضای که سقف مجازی اجرا می شود از سازه های سپری با ابعادی قابل اجرا ( 30*30، 60 *60، 120 *60 ) استفاده خواهیم کرد.

اینک کافی است تایل های سقف را انتخاب کرده تا آسمان مورد علاقه خودمان را در بالای سرمان مشاهده کنیم.

شرایط لازم برای نصب آسمان مجازی چیست؟

ابتدا باید سقف مورد نظر به وسیله سازه های کلیک، شبکه بندی شوند که اندازه تایل های سقف مجازی بطور استاندارد 60 *60 می باشد. در مرحله بعدی باید نصب تایل های سقف مجازی انجام شود که برای این کار باید ابتدا پشت سقف کاذب نورپردازی شود.

در مرحله آخر باید تایل ها را بصورت پازل کنار یکدیگر بچینند تا تصویر انتخاب شده نمایان شود. آیا امکان نصب لوستر، هالوژن، دریچه کولر و… بر روی سقف مجازی وجود دارد؟ بله اما طی مراحل ویژه ای باید این کار انجام شود.

آسمان مجازی چیست

اثرات مثبت آسمان مجازی چیست؟

می‌دانیم که پنل‌های سقف های مجازی می‌توانند اثرات مثبت متنوعی را در شما ایجاد کنند. در این بین می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ایجاد جلوه‌ای موهوم از طبیعت و دریافت یک پاسخ آرامش بخش از آن
 • داشتن رضایت بیشتر کارکنان در محیط‌های کاری
 • رسیدن به سلامت روانی بیشتر و بالا بردن انگیزه در محیط‌های درمانی
 • امکان پیاده سازی طرح‌های خلاقانه و جلب رضایت مشتریان
 • عدم نیاز به تخریب ساختمان برای استفاده از پنجره‌های واقعی در ساختمان
 • امکان بالا بردن کیفیت کار و طبیعی‌تر شدن جلوه‌های کار شده در ساختمان

اجزای تشکیل دهنده آسمان مجازی چیست؟

پارچه کشسان

پروفیل آلومینیومی مناسب با محل نصب برای نگهداری هارپون ها

هارپون (پروفیل پلاستیکی پیرامون پارچه کشسان که دستگاه های فرکانس بالا جوش خورده شده هارپون گویند.)

لیست قیمت های آسمان مجازی

فروش انواع سقف های کاذب مجازی و اینکه قیمت تایل های آن بر مبنای  60 *60 محاسبه می شود. جهت اطلاع از قیمت های سقف های کشسان، آسمان مجازی و سقف های باریسول با ما تماس بگیرید.

شلوغی شهرا و ترافیک باعث شده مدت زیادی قشنگی آسمون به چشمت نخوره.اما همیشه که نیاز نیست از خونه بری بیرون تا یه آسمون آفتابی و دلپذیر ببینی. این بار نگین الماس آسمون دلخواهت رو به خونت میاره تا همیشه با خودت بگی : یه آسمون آبی سقف اتاق منه // شبای من پر خورشید ، مثل روزام روشنه…

کاربردهای سقف کشسان

سقف کشسان چیست ؟ سقف کششی چه کاربردی دارد؟ سقف های کشسانی را از کجا تهیه کنیم؟ سقف های کششی در کدام مکان ها کاربرد دارد؟

همان طور که در مطالب پیشین یادآور شدیم این روزها یکی از عناصر بسیار مدرن در زمینه ی زیبا سازی دکوراسیون داخلی سقف های کاذب می باشند ، که یکی از این نوع سقف های مجازی پر طرفدار سقف کشسان است.

دلیل نام گذاری سقف های کشسانی این است که ماده ای که در ساخت و تولید آن استفاده می گردد ، قابلیت کشسانی دارد. این محصول همانطور که از نامش پیداست قابلیت کشسانی دارد. و با توجه به این که از جنس پارچه ی pvc ساخته و تولید می شود می توان آن را در هر اندازه و قالبی که لازم است با گرمادهی مناسب کش داد و سپس در پروفیل های مخصوص اجرا نمود.

باید یادآور شویم که در اغلب رستوران ها، منازل مسکونی، محیط های اداری و تجاری ، استخرها  و … این سقف محبوب کاربرد فراوانی دارد. پس برای آشنایی بیشتر با این نوع سقف کاذب محبوب با ما همراه باشید.

آسمان مجازی چیست ؟

تلفیق انواع سقفهای کاذب باعث به وجود آمدن این سقف می شود. به طور کلی این ایده ی نوین در طراحی دکوراسیون در واقع مانند پنجره ‌ای رو به طبیعت عمل می کند و شما می توانید انواع طرح ها و نقشه ها را بر روی سقف منزل تان داشته باشید. این سقف ها معمولاً از سه قسمت کلی تشکیل شده‌ اند:

 • تایل ها آسمان مجازی

 تایل ها یکی از اصلی ترین مزیت هایی موجود در این سقف ها هستند. شما می توانید تصاویر بسیار زیاد و با کیفیتی را با یکدیگر ترکیب کنید و روی تایل سقف آسمان مجازی قرار دهید. به دو صورت طبیعی و غیرطبیعی آن ها قابل کاربرد هستند و تعداد آن ها نیز بر اساس فضا و بودجه شما تعیین می شود.

 • سازه های نورپردازی

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث طبیعی تر شدن جلوه ‌های این سقف می شود نورپردازی بسیار مناسب آن است. مهمترین بخش در این سقف ها سازه هایی هستند که در نورپردازی به سقف متصل می‌شوند. معمولاً نورپردازی آسمان مجازی با استفاده از لامپ های ال ای دی، لامپ های fps و همچنین لامپهای T4 و  T5به انجام می‌رسد. البته المان های نورپردازی دیگری مانند لامپ های رنگی و کریستال سواروسکی و همچنین فیبر نوری و اس ام دی نیز در این سقف استفاده می شود.

 • سازه های کاذب

بعد از انجام نورپردازی با یک فاصله اصولی بخشی از سازه های کاذب بر روی سقف اجرا می شود. به دلیل تنوع بسیار زیادی که این سازه ها برخوردارندt شما بر اساس بودجه و سلیقه تان می توانید آن ها را انتخاب کنید.

مزایا و معایب سقف کاذب آسمان مجازی

سقف کاذب مجازی مانند تمامی مدل های دیگر سقفt دارای مزایا و معایبی است و شما با بررسی دقیق این عوامل می توانید انتخاب دقیق تری برای دکوراسیون منزل خود باشید. در ادامه به این فاکتورها خواهیم پرداخت:

 مزایای سقف آسمان مجازی

 • این سقف ها دارای ماندگاری و دوام بسیار بالایی هستند و در حدود ۱۰ سال قابل استفاده می باشد.
 • قابلیت شستشو با مواد شوینده را دارند و در اماکنی که رطوبت دارند نیز قابل نصب هستند.
 • شرکت هایی که می خواهند راندمان کارکنان خود را بالا ببرند می‌توانند از این سقف ها به دلیل طرح های بسیار زیبایی که بر روی آن ها وجود دارد، استفاده کنند.
 • هیچ محدودیتی در چاپ طرح و رنگ و همچنین اندازه فیزیکی ندارند و شما می توانید تمامی طرح های دلخواه تان را بر روی آن ها اجرا کنید.
 • این سقف ها قابلیت اجرا بر روی پلکسی گلاس و شیشه را نیز دارند و در مقابل نور خورشید از مقاومت بسیار مناسبی برخوردارند.

معایب

به دلیل نداشتن استحکام کافی در برابر اجسام سنگین، شما نمی توانید انواع لوستر و کریستال ها را برروی این سقف ها قرار دهید. همچنین انعطاف پذیری سقف آسمان مجازی کم می باشد.

در چه مکان های می توانیم سقف آسمان نما را نصب کنیم؟

گستردگی استفاده از این سقف ها بسیار زیاد است و در قسمت های مختلف خانه می توانید از آن ها استفاده کنید. در ادامه سعی داریم بهترین مکان ها برای نصب سقف های مجازی را معرفی نماییم:

سقف آسمان مجازی پذیرایی

شما می‌توانید این سقف را در پذیرایی استفاده کنید. آسمان مجازی پذیرایی در خانه هایی که شیک و مدرن ساخته می شود می تواند نقش بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون آن داشته باشد و طرح های جذاب این سقف، تصوری مدرن و شیک از منزل شما در ذهن مهمانان شما ایجاد خواهد کرد. همچنین روحیه افراد ساکن در خانه با استفاده از این سقف ها بالا می‌رود و آرامش خاصی را نصیب شما می کند.

آسمان مجازی دسشویی و حمام

حمام و سرویس بهداشتی یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از این مدل سقف می باشد. آسمان مجازی سرویس بهداشتی یکی از پرطرفدار ترین مدل ها در اجرای این مدل می باشد. معمولاً به‌ دلیل نیازی که سرویس بهداشتی و حمام، به نور کافی دارند، وجود طرح‌ های زیبا و جذاب می‌تواند باعث جبران این فقدان نور شود. طرح‌ هایی چون ویترای شیشه و طرح های طبیعت از پرکاربرد ترین مدل ها در فروش آسمان مجازی برای سرویس بهداشتی هستند.

سقف آسمان نما اتاق خواب

برای از بین بردن ساعات سخت و پر دغدغه ای که شما در طول روز دارید آسمان مجازی اتاق خواب می تواند بهترین کمک حال باشد. طرح هایی که برای اتاق خوابتان استفاده می کنید می تواند حس آرامشی به شما منتقل کند و از استرس شما نیز به کاهش بکاهد.

سقف آشپزخانه مدل مجازی

آشپزخانه به دلیل اینکه یکی از پر رفت و آمد ترین و پربازدید ترین مکان های خانه است. با داشتن یک دکوراسیون بسیار جذاب می توانید نمای کلی منزل را نیز تغییر دهد. استفاده از آسمان مجازی آشپزخانه باعث می شود تا طرح های بکار رفته بر روی سقف به چشم بیاید و هر بیننده ای را به حیرت وا دارد.

سقف آسمان مجازی اتاق کودک

در گذشته زیاد به اتاق خواب کودک توجهی نمی کردند ولی امروزه تمامی عناصری که در اتاق خواب کودک شما بوجود دارد می‌تواند شخصیت آن را شکل دهد و همین دلیلی مناسب برای استفاده از آسمان مجازی اتاق کودک می باشد. در کنار کاهش استرس و اضطراب، آرامشی مناسب را برای کودک دلبندتان در هنگام خواب به وجود بخواهد آمد. همچنین می توانید طراحی انواع شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندتان را بر روی این سقف اجرا کنید تا تاثیر بسیار زیاد آن بر شخصیت کودک را مشاهده نمایید.

تفاوت سقف کاذب طرح آسمان و کشسان چیست؟

عمده تفاوتی که سقف آسمان مجازی با کشسان دارد مواد سازنده آن ها می باشد. آسمان های مجازی نوعی سقف کاذب هستند که از جنس طلق یا پلکسی ساخته شده اند و به صورت کاشی هایی در کنار یکدیگر در بازار موجود می باشد. این سقف ها در زمانی که می خواهند اجرا و نصب شوند کمی محدودیت فرمی دارند و باید به وسیله طرح های کاملا مهندسی شده در کنار یکدیگر قرار بگیرد. اما سقف های کشسان مدلی جدید تر از سقف های کاذب اند که اشکالاتی که سایر سقف ها دارند را تا حدودی برطرف کرده اند. ضخامت این سقف ها کمی کمتر از  مدل کاذب مجازی است و از این مدل سقف سبک تر هستند. انعطاف پذیری بالای کشسان یکی از نقاط قوت آن به حساب می آید و معمولاً در هنگام پیاده سازی به صورت یکدست و صاف نیستند. البته این سقف‌ ها نیز محدودیتی در انتخاب طرح ندارند و حتی می توانید آن ها را به صورت سه بعدی نیز پیاده سازی کنید.

 نورپردازی در سقف آسمان مجازی و کشسانی نیز متفاوت است. سقف های مدل کشسان به دلیل انعطاف بالاتری که دارند می‌توانید انواع تجهیزات نورپردازی را بر روی آن ها استفاده کنید ولی به دلیل جنس شیشه ای ای سقف شما محدودیت هایی برای نورپردازی دارید و تنها از رشته های SMD برای نوردهی سقف ها می توانید استفاده کنید. همچنین در آسمان مجازی امکان استفاده از نورپردازی مخفی بیرونی نیز وجود ندارد.

انوع آسمان مجازی

شما به نسبت سایر سقف ها، می توانید انواع مدل ها و نقش ها را بر روی سقف منزل تان داشته باشید. شاید یکی از اصلی ترین دلایلی که خرید آسمان مجازی در بین مردم طرفداران بسیار زیادی دارد، وجود همین طرح ها و نقش های فراوان باشد. پرطرفدارترین مدل های این سقف را در ادامه برای شما معرفی خواهیم کرد:

سه بعدی

با شنیدن کلمه سه بعدی شاید تصور کنید نقشه ها و طرح ها روی این سقف می‌خواهد برجسته تر و از جنسی خاص تشکیل شود، ولی اینطور نیست. آسمان مجازی سه بعدی به دلیل کیفیت بسیار بالا تر و زیباتری که نسبت به سایر سقف ‌ها دارد این گونه نامیده شده و شما با مشاهده این سقف تصور خواهید کرد که سینمای خانگی بسیار بزرگی به صورت زنده برای شما پخش می شود.

طرح سقف آسمان مجازی کهکشان

شاید در گذشته آرزوی انسان بود که بتواند کهکشان ها را ببیند ولی امروزه شما می توانید در سقف خانه خودتان کل جهان هستی را مشاهده کنید. آسمان مجازی طرح کهکشان می‌توانند فضایی بسیار دراماتیک را در اتاق های شما به وجود آورد و جذابیت بسیار خاصی نیز برای کودکان و نوجوانان خواهد داشت. بیش از ۵۰ طرح متنوع برای کهکشان ها در در این مدل سقف وجود دارد که شما می توانید هر کدام را که بخواهید برای دکور سقف منزل تان انتخاب کنید.

سقف آکواریوم مجازی

 دیگر طرحی که می توانید در این مدل انتخاب کنید آکواریومی جذاب است. داشتن یک آکواریوم در سقف منزلتان می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد. فرض کنید انواع ماهی های زینتی در حال شنا کردن بر روی سقف خانه تان باشند. علاوه بر جذابیت خاصی که به دکور منزل شما اعطا می کند، حس سرگرمی و شادابی خاصی نیز به اعضای خانواده منتقل خواهد نمود. داشتن چنین سقفی روحیه تمامی اعضای خانواده و حتی مهمانان شما را بالا خواهد برد. در پایین، عکس آسمان مجازی در این طرح را می توانید مشاهده کنید.

سقف طرح آسمان مجازی شب

علت این که افراد زیادی دوست دارند به کویر سفر کنند شاید دیدن آسمان شب باشد ولی دیگر نیازی به هزینه و سفرهای طولانی به کویر نیست، چون می توانید در منزل تان آسمان شب را با ستارگان فراوان و درخشش بی نظیری در سقف تان داشته باشید. آسمان شب مجازی به شما این امکان را می‌دهد تا آرامشی بی نظیر را در هنگام خواب با دیدن ستارگان تجربه نمایید. آسمان مجازی در مدل شب را می توانید در سایت شرکت اسکای فکتوری مشاهده کنید.

دکمه بازگشت به بالا