عمومیکسب و کار استانها

شرایط اقامت در سنگاپور برای دانشجویان

صفر تا صد تحصیل در سنگاپور

تحصیل در مدارس سنگاپور

زبان تحصیل در سنگاپور به زبان انگلیسی می باشد به همین دلیل برای باید دانش آموزان در یک آزمون ورودی شرکت کنند. نیازمندی های این آزمون دانش زبان انگلیسی و ریاضی می باشد. کودکان کمتر از 6 سال در پیش دبستانی به تحصیل می پردازند. دانش آموزان از سن 6 تا 16 سالگی در مدارس سنگاپور مشغول به تحصیل می شوند . دانش آموزان برای تحصیل در کشور سنگاپور نیاز به ویزای سنگاپور و قیم دارند. یک شهروند سنگاپوری یا شخصی با اقامت دائم سنگاپور که حداقل 21 سال سن داشته باشد

 1. والدین دانش آموز که در سنگاپور اقامت دارند و یا به کار مشغول هستند.

برای آشنایی بیشتر درباره تحصیل در سنگاپور مقاله ” تحصیل در مدارس کشور سنگاپور ” را مطالعه نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی سنگاپور

طبق قوانین سنگاپور دانشجویان از طریق وب سایت ها می توانند جهت تحصیل در سنگاپور اقدام کنند و بعد از پذیرش مدارک خود را آماده کنند. دانشجویان همچنین می توانند قبل از ورود به دانشگاه های سنگاپور در دوره های آمادگی لیسانس و زبان انگلیسی شرکت کنند. تحصیل کارشناسی در سنگاپور 2 زبانه می باشد یعنی ترکیبی از زبان های انگلیسی و یکی از زبان های مالایی، ماندارین یا تامیل صورت پذیرد. برای تحصیل در سنگاپور مدارک زبان آیلتس، تافل و C1 پیشرفته قابل قبول می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

دوبار در سال در ماه های اوت و ژانویه پذیرش می کنند، معمولاً تعداد درخواست های تحصیل در سنگاپور از ظرفیت موجود در دانشگاه ها بیشتر می باشد بنابراین دانشجویان باید شایستگی خود را برای تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد ثابت کنند . ارائه مدرک کارشناسی جهت تحصیل در این مقطع الزامی می باشد.

تحصیل دکترا در سنگاپور

برای باید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. اریابی برای تحصیل در این مقطع براساس سوابق تحصیلی و مدرک تحصیلی، توصیه نامه ها، نمرات آزمون های مورد نیاز و تجربه کار مرتبط انجام می باشد. تحصیل در کشور سنگاپور در مقطع PhD  4 الی 5 سال می باشد. هر دو گزینه پاره وقت و تمام وقت برای مطالعات دکترا سنگاپور امکان پذیر می باشد. دانشجویان می توانند با اساتید راهنما با سوپروایزر برای موضوعات خاص مکاتبه  کنند. برای اخذ پذیرش تحصیل در این مقطع ممکن است از شما مدرک GRE، GMAT یا GATE درخواست شود.

تحصیل در رشته های پزشکی در سنگاپور

آکادمی پزشکی در سنگاپور در سال 1957 تاسیس شد. این نهاد آموزشی در سنگاپور متخصص در تبیین برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور می باشد. برای تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور باید دارای مدرک پیش دانشگاهی باشید. هزینه تحصیل در سنگاپور در دانشگاه ملی در رشته دندان پزشکی در حدود 40 تا 50 هزار دلار در سال می باشد. کشور سنگاپور کشوری گران برای تحصیل می باشد. مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ملی سنگاپور به شرح زیر است:

 • دوره A-LEVEL جهت تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور
 • دوره IB Diploma جهت تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور

بی گمان برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور جذاب ترین گزینه دانشگاه ملی سنگاپور NUS خواهد بود. این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی فراوان است.
از نظر کیفیت آموزش رشته های تحصیلی این دانشگاه در رشته مهندسی عمران و سازه در رتبه 3 جهانی و در زمینه مهندسی و فناوری در رتبه 4 جهانی و همچنین در علوم طبیعی در رتبه 10 جهانی قرار دارد.

دانشگاه فناوری Nanyang سنگاپور

در سنگاپور یک رشته علمی وجود دارد، این رشته با نام دانشگاه فناوری Nanyang در سنگاپور ( NTU ) شناخته شده است، این دانشگاه در رتبه 13 جهانی قرار گرفته است. همانند NUS این دانشگاه بدلیل دوره های مهندسی و کسب رتبه 10 در میان دانشگاه های فنی و مهندسی شناخته شده است.

از دیگر دلایل رتبه بندی این دانشگاه موضوع مهندسی عمران خواهد بود. در سال های اخیر NTU نسبت ثبت نام دانش آموزان رتبه اول مدرسه پزشکی Lee Kong Chian در سال 2013 مبادرت ورزیده است. این در حالیست که NTU همکاری های نزدیکی با کالج Imperial London در انگلیس داشته است.

دانشگاه های بین المللی سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی از مراکز پیشرو در جهان در زمینه همکاری بین دانشگاه ها با بسیاری از دانشگاه های پیشتاز در جهان برنامه های مشترک ارائه می دهد. برای مثال دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور با دانشگاه فناوری آمریکایی ماساچوست (MIT ) و دانشگاه چینی ژژیانگ همکاری می کند.

همچنین دانشگاه  Yale-NUS  که در سال 2011 به عنوان اولین دانشگاه هنر در سنگاپور 2011 با همکاری و شراکت بین دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه آمریکایی Yale تاسیس شده است. این همکاری ها بیشتر بر روی بهبود کیفی جنبه های بین المللی  آموزش در دانشگاه های سنگاپور متمرکز شده اند تا گزینه های بیشتری برای متقاضیان بین المللی تحصیل در سنگاپور فراهم کرده اند.

بورسیه تحصیلی در سنگاپور

برای تحصیل در سنگاپور و پوشش هزینه ها، دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی سنگاپور که از طرف دانشگاه و یا از طرف مؤسسات خارج از دانشگاه می باشد استفاده کنند. این مبلغ شامل هزینه های شهریه و هزینه های مرتبط با تحصیل در سنگاپور می باشد. دانشجویان می توانند از وام تحصیلی و کار پاره وقت نیز بهره مند شوند. انواع بورسیه های تحصیلی سنگاپور به شرح زیر است:

 • بورس تحصیلی ASEAN : مخصوص دانشجویان ملل آسیای جنوب شرقی می باشد.
 • بورس تحصیلی APEC: مختص تحصیل تمام وقت در رشته MBA
 • بورس تحصیلی NUS: در مقطع دکترا سنگاپور داده می شود.
 • کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های سنگاپور
 • بورس تحصیلی از دانشگاه های سنگاپور

ویزای دانشجویی و تحصیلی سنگاپور

دانشجویان بین المللی مه برای ادامه تحصیل در سنگاپور به این کشور مهاجرت می کنند بعد از پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید نسبت به اخذ ویزای دانشجویی و ویزای تحصیلی اقدام کنند . ویزای دانشجویی به همراه نامه پذیرش صادر خواهد شد .

در خواست شما برای ویزای دانشجویی باید شامل مدارک تحصیلی قبلی ، مدارک مورد نیاز و مدرکی برای اثبات آشنایی کافی شما با زبان انگلیسی باشد. شما باید تا ۲ هفته بعد از گرفتن تأییدیه پذیرش ، درخواستتان را به اداره بازرسی و مهاجرت سنگاپور (ICA) ارائه دهید.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

 • گواهی ثبت نام در دانشگاه با جزئیات ورود به دانشگاه
 • اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه آن ها
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی
 • اصل گذرنامه و کپی آن با اعتبار حداقل 6 ماه
 • تکمیل درخواست نامه eform 16
 • آدرس ایمیل متقاضی جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور
 • اطلاعات تماس در سنگاپور. در بیشتر موارد، دانشجو می تواند آدرس موسسه ای که در آن تحصیل می کند را ارائه دهد.
 • دانش آموزانی که والدین آن ها در سنگاپور مشغول به کار می باشند و خارجی هستند و یا اقامت دارند، نیاز به ارائه کد شناسایی خارجیان متعلق به والدین خود را دارند .
 • یک عکس رنگی با اندازه عکس گذرنامه
 • اطلاعات گذرنامه
 • سند تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی عدم اعتیاد

اقامت پس از تحصیل در سنگاپور

نحصیل در سنگاپور به تنهایی منجر به گرفتن نمی شود. چنانچه متقاضی پس از تحصیل در سنگاپور مشغول به کار شود و دوره های کارورزی را بگذرانند و به عنوان نیروی کار ماهر باشد می تواند نسبت به اقامت دائم سنگاپور اقدام کند. اما باید 6 ماه در سنگاپور مشغول به کار باشد و فیش حقوقی این 6 ماه را ارائه دهد. شایان ذکر است که شخص می تواند از طریق سرمایه گذاری نسبت به اقامت دائم اقدام کند که باید حداقل مبلغ 2.5 میلیون دلار سنگاپور را صرف سرمایه گذاری در سنگاپور کنند.

تحصیل رایگان در سنگاپور

کشور های ایران و سنگاپور، دارای توانمندی‌ های علمی و تحقیقاتی بسیاری در زمینه‌ های مختلف مهندسی و پزشکی هستند و این ‌امر فرصتی برای تولید علم و با همکاری دو جانبه است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد. موسسه Agency for Science, Technology and Research و A*STAR یک موسسه تحقیقاتی سنگاپور است که بورس های مختلفی سنکاپور برای حمایت دانشجویان با استعداد تهیه کرده است که از میان آنها بورس Singapore International Graduate Award یا SINGA برای دانشجویان ایرانی بسیار مناسب تر می باشد و می توانند را تجربه کنند.

SINGA به عنوان جایزه ای است که به دانشجویان کشورهای مختلف با داشتن شرایط سوابق و موفقیت های عالی درسی در دوره های کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و علاقه شدید به تحقیق برای کسب مدرک دکترا (Phd) در حوزه های علمی و مهندسی در دانشگاه های سنگاپور داده می شود.

هزینه های تحصیلی در سنگاپور

به طور کلی شهریه دانشگاه ها در کشور سنگاپور نسبت به نوع و امتیاز دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. به عنوان مثال شهریه دانشگاه NUS از 15000 دلار سنگاپور تا 50000 دلار سنگاپور متغییر است. اما به طور متوسط شهریه سالانه 14000 دلار سنگاپور می باشد. دیگر هزینه های مربوطه (شامل خانه، مالیات و باقی هزینه ها ) حدودا سالانه 10000 دلار سنگاپور می باشد. البته امکان دریافت کمک مالی برای تحصیل در کشور سنگاپور نیز برای تمام دانشجویان بومی یا بین المللی وجود دارد. دانشجویان بین المللی در عوض این کمک مالی می بایست حداقل به مدت 3 سال برای یک شرکت ثبت شده در سنگاپور کار کنند. این مدت برای رشته های پزشکی بیشتر است.

موسسه Agency for Science, Technology and Research یا A*STAR یک موسسه تحقیقاتی است که بورس های مختلفی برای حمایت دانشجویان با استعداد تهیه کرده است که از میان آنها بورس Singapore International Graduate Award یا SINGA برای دانشجویان ایرانی مناسب تر به نظر می رسد.

SINGA جایزه ای است که به دانشجویان کشورهای مختلف با داشتن شرایط نتایج و موفقیت های عالی درسی در دوره های لیسانس و یا فوق لیسانس و علاقه شدید به تحقیق برای کسب مدرک دکترا (Phd) در حوزه های علمی و مهندسی در دانشگاه های سنگاپور اعطا می شود. دانشجویانی می توانند از این بورس استفاده کنند که شهروند کشور سنگاپور نبوده و یا در آن کشور اقامت نداشته باشند و یا قبلا در یکی از دانشگاه های سنگاپور تحصیل نکرده باشند.

سینگا چه هزینه هایی پوشش می دهد؟

یکی از بهترین روش های تحصیل در سنگاپور و دریافت بورسیه تحصیلی خوب در سنگاپور، پذیرش بر اساس سیستم سینگا است. مواردی که این بورس پوشش میدهد و تا الان برخی از ایرانیان موفق به دریافت این بورس شده اند عبارتند از:

 • تمام شهریه دانشگاهی
 • پرداخت هر ماه 2200 دلار سنگاپور که به طور سالیانه 25000 دلار ستگاپور خواهد شد که میتواند به 2600 دلار در ماه و 32000 دلار در سال بعد از گذراندن امتحانات افزایش یابد.
 • پرداخت کمک هزینه 1200 دلار سنگاپور فقط برای یک بار
 • پرداخت 1400 دلار سنگاپور برای هزینه هواپیما فقط یک بار

باید توجه داشت که دوره دکترا SINGA یک دوره تحقیقاتی است. با این حال به علاوه پایان نامه تحقیقاتی به طور معمول نیاز است که دروسی نیز در این دوره گذرانده شوند. این دروس اغلب توسط یکی از دانشگاه های NUS یا NTU ارائه می شوند. برای دانشجویانی که دوره فوق لیسانس را گذرانده اند این امکان وجود دارد که در صورت موافقت دانشکده و دانشگاه ارائه دهنده دروس از گذراندن آن دروس معاف شوند.

دکمه بازگشت به بالا