عمومیکسب و کار استانها

منابع آزمون نیروی خدماتی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در راستای تامین نیروی خدماتی در سطح مدارس کشور، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی جهت بکارگیری و گزینش متقاضیان می نماید. افرادی که علاقه مند به آزمون استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش 1402 می باشند، می بایست سایت سازمان سنجش برای آزمون کتبی نام نویسی نموده و در صورت کسب نمره قبولی، در مرحله ارزیابی تکمیلی شرکت نمایند. در زمان جذب سرایدار، دفترچه ثبت نامی منتشر می گردد.

استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای تامین نیروی خدماتی و سرایداری بوده که با توجه به کمبود 45 هزار نفری نیروی خدماتی، این وزارتخانه با برگزاری آزمون استخدامی، نسبت به جذب سرایدار و نیروی خدماتی اقدام می نماید. متقاضیانی که علاقه مند به ثبت نام استخدامی سرایداری می باشند، در صورتی که از شرایط و نحوه ثبت نام مطلع نباشند، در این صورت فرصت استخدامی به عنوان نیروی خدماتی در مدارس را از دست خواهند داد.

در زمان جذب سرایدار آموزش و پرورش 1402، دفترچه ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد که حاوی زمانبندی شرکت در آزمون، شرایط نام نویسی و نحوه ثبت نام در آزمون می باشد که لازم است متقاضیان نسبتبه دانلود و مطالعه آن اقدام نمایند. با توجه به اهمیت آزمون استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲، در این مقاله به طور کامل در خصوص زمان استخدام، نحوه ثبت نام و روال مصاحبه و اعلام نتایج توضیح داده می شود.

زمان استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ براساس برگزاری آزمون کتبی و طی کردن روال مصاحبه از پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت مرحله آزمون کتبی می باشد. لازم است متقاضیان در زمان جذب سرایدار، به صورت اینترنتی مطابق برنامه زمانی ثبت نام نموده تا روال پذیرش و استخدام را طی نمایند. در سال جاری ثبت نام نیروی خدماتی از طریق سایت سازمان سنجش استخدام آموزش و پرورش sanjesh.org انجام می شود.

مطابق آخرین اطلاعیه معاونت منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، برای جذب حدود 45 هزار نفر نیروی خدماتی، از سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز دریافت شده تا متقاضیان بتوانند مطابق زمانبندی در آزمون شرکت کرده و پس از طی فرآیند مصاحبه شغلی و عمومی، در مدارس استان های محل نیاز استخدام شوند. تاکنون زمانبندی مشخصی برای برگزاری آزمون استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش 1402 ارائه نشده اما در صورت ارائه برنامه زمانبندی، از طریق همین مقاله اطلاع رسانی صورت می گیرد.

خاطر نشان می گردد که روال ثبت نام و شرکت در آزمون، مطابق آخرین اطلاعیه زمان جذب سرایدار آموزش و پرورش 1402، امسال برگزار می گردد تا پذیرفته شدگان مطابق برنامه زمانی در مصاحبه و ارزیابی های فنی و عمومی شرکت نموده و در صورت کسب نمره نهایی، در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند.

دانلود دفترچه استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش 1402

داوطلبانی که تمایل به شرکت در آزمون استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ را دارند بعد از انتشار اطلاعیه ثبت نام، لازم است نسبت به دانلود دفترچه آزمون استخدامی نیروی خدماتی اقدام نمایند. لازم به ذکر است تمامی جزییات شرکت در آزمون استخدامی و همچنین شرایط و نحوه ثبت نام به صورت کامل در دفترچه قید می گردد و لازم است داوطلبان قبل از خرید کارت اعتباری ثبت نام، جزییات آن را به طور کامل مطالعه و در صورتی که واجد شرایط لازم بودند نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند با دانلود دفترچه استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش 1402، از تمامی جزئیات ثبت نام آگاه شده و اقدامات لازمه را انجام دهند. در حال حاضر آموزش و پرورش دفترچه ثبت نامی را منتشر نکرده است و به محض انتشار، لینک دانلود ارائه خواهد شد. آزمون استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش 1402 شامل بخش های مختلفی می باشد که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته شده است.

شرایط عمومی و اختصاصی

زمانبندی کامل آزمون و روال جذب

نحوه ثبت نام

مدارک لازم برای ثبت نام

رشته های تحصیلی مورد نیاز به همراه رشته شغل های مورد تقاضا

پیش نویس ثبت نام اینترنتی

متقاضیان ثبت نام در زمان جذب سرایدار آموزش و پرورش 1402، باید توجه کافی را داشته باشند که لازم است کلیات مفاد دفترچه استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش را به صورت کامل مطالعه نمایند. در صورتی که داوطلبی شرایط بیان شده در دفترچه استخدامی را رعایت ننماید، حتی در صورت استخدام، پذیرش داوطلب ملغی شده و از ادامه روند استخدام محروم می گردد.

شرایط استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

همان طور که بیان شد، متقاضیان استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ لازم است در زمان جذب سرایدار، نسبت به دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام اقدام نموده تا با آشنایی کامل با جزئیات شرایط عمومی و اختصاصی در آزمون شرکت نمایند. خاطر نشان می گردد در صورتی که داوطلبی شرایط بیان شده را رعایت نکنند، حتی در صورت قبولی در آزمون کتبی، پذیرش داوطلب ملغی شده و از ادامه روند استخدام محروم می شود. در ادامه شرایط استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش بیان شده است.

شرایط عمومی آزمون استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و یا ادیان مشخص شده در قانون اساسی کشور
 • پایبندی به قانون اساسی کشور
 • داوطلبان آقا لازم است کارت پایان خدمت سربازی و یامعافیت سربازی داشته باشند.
 • سلامت جسمی و روانی آن‌ ها توسط پزشکان معتمد مورد تأیید باشد.
 • متقاضیان از مواد اعتیاد‌ آور و مخدر استفاده ننمایند.
 • عدم داشتن سابقه کیفری
 • عدم وجود سوء پیشینه
 • متقاضی نباید ممنوعیت استخدامی داشته باشد.
 • شرکت‌ کننده در هنگام معرفی به گزینش در استخدام شرکت و دستگاه دیگری نباشد.

شرایط اختصاصی آزمون استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

 • داوطلبان می بایست شرایط سنی لازم برای استخدام را داشته باشند.
 • مدرک تحصیلی قید شده در دفترچه استخدامی با مدرک فارغ التحصیلی داوطلبان یکسان بوده به طوری که رشته / گرایش قید شده کاملا یکسان با رشته و گرایش مورد نیاز باشد.
 • شرایط معدل برای ثبت نام برقرار باشد.
 • داشتن شرایط بومی در صورت قید شدن در دفترچه
 • داشتن مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور

لازم به ذکر است، تمامی شرایط استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش باید برای داوطلب متقاضی برقرار باشد تا بعد از آن داوطلب نسبت به ثبت نام اقدام نماید. یکی از نکات مهم در شرایط اختصاصی ثبت نام این است که عنوان رشته مورد پذیرش براساس رشته، گرایش با عنوان گرایش رشته فارغ التحصیلی متقاضی یکسان باشد. خاطر نشان می گردد، صورتی که رشته های معادل متقاضی یا جایگزین در انتهای دفترچه با رشته های تحصیلی متقاضی یکسان باشند، در این صورت متقاضی می تواند در آزمون استخدامی شرکت نماید.

سوالات استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش (شامل حیطه های عمومی و اختصاصی)

مطالعه نمونه سوالات استخدامی ادوار گذشته می‌تواند به شما در آماده شدن برای آزمون استخدامی سال جاری کمک کند. دلایل اصلی مطالعه نمونه سوالات استخدامی ادوار گذشته عبارتند از:

 1. آشنایی با سبک و نوع سوالات: مطالعه نمونه سوالات استخدامی ادوار گذشته می‌تواند به شما کمک کند تا با سبک و نوع سوالات مورد استفاده در آزمون آشنا شوید. با دانستن اینکه چه نوع سوالاتی ممکن است در آزمون مورد نظر شما پرسیده شود، می‌توانید بهترین راهکارهای حل سوالات را پیدا کنید.
 2. بهبود مهارت‌های رفتاری: مطالعه نمونه سوالات استخدامی ادوار گذشته می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های رفتاری خود را بهبود بخشید. با مطالعه سوالات گذشته، می‌توانید به مشکلاتی که در حل سوالات دچار شده اید، پی ببرید و بهبود خود را از طریق تمرین و تمرکز بیشتر بر روی مسائل مورد نیاز کسب کنید.
 3. پیش بینی موضوعاتی که ممکن است در آزمون پرسیده شود: با مطالعه نمونه سوالات استخدامی ادوار گذشته، می‌توانید محدوده موضوعاتی که در آزمون ممکن است پرسیده شوند را پیش بینی کنید. با داشتن این اطلاعات، می‌توانید مطالعه خود را بر روی موضوعات مورد نیاز تمرکز دهید و باعث افزایش احتمال موفقیت خود در آزمون شوید.

در کل، مطالعه سوالات آزمون استخدامی سرایداری آموزش و پرورش ادوار گذشته می‌تواند به شما در آماده شدن برای آزمون استخدامی سال جاری کمک کند و احتمال موفقیت شما را افزایش دهد. به همین جهت گروه تولید محتوای استخدامی سایت سرزمین استخدام بهترین منابع این رشته شغل را در اختیار شما قرار می دهد.

دکمه بازگشت به بالا